İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Ahmet Kaysal
bu arada artık ara hızlanmalarda tekrar bir grimsi duman atmaya başladı kullanalı 8 bin km oluyor bu katkıyı heralde tekrar kullanma zamanım yakşalıyor

Tekrar kullanmak için bu 8bin km çok az değilmi. Benim anladığım kadarıyla bu Würth falan baya bi sakıncalı gibi duruyor sisteme.. ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

shell in GTL yakıtını kullandınızmı ? birde aracınızı bu yakıtla deneyin(EN AZ 2 DEPO 1000 KLM. ) neticesini beraber paylaşalım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
shell in GTL yakıtını kullandınızmı ? birde aracınızı bu yakıtla deneyin(EN AZ 2 DEPO 1000 KLM. ) neticesini beraber paylaşalım

Ben kullandım, hiçbir şey farketmedi... :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ben kullandım, hiçbir şey farketmedi... :D

Serkan bey bende gtl yi ilk kullandığımda bişeyler olucak sandım ama BP yakıtından hiçbir farkı yok bencede, PO denedim şu yeni çıkan kadir inanır modlu mazottan, ondada fark yok, en iyi şuan için BP bence.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

Ali abi senin önceki yorumlarından esinlenerek BP yi denedim ama bekledimi göremedim. normalde total kullanıyordum ve bence yine total en güzel performansı gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Balım

Gtl i bende denedim pek fark yok. Bp bencede en iyi. Total, shell euro dizel ve PO dan daha iyi geliyo Bp bana.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

+1 bende hep bp alıyorum cokta memnunum ama siyah duman var ilk gaza yuklenmede ve dip gaza normalmi?

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Pul sorunu şuan bende var :baby: Fıs fıs diye ses yapıyor gösterdim ustamıza allahtan büyük birşey değilmiş müsait zamanında halledicek :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali abi senin önceki yorumlarından esinlenerek BP yi denedim ama bekledimi göremedim. normalde total kullanıyordum ve bence yine total en güzel performansı gösteriyor.

Evet Total ve BP en iyileri, fazla denemedim ama Total de iyi, fransız diye daha fazla gıcık oluyorum almıyorum, birde burdaki istasyonlarda şüpheli oda var tabii.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

arkadaşlar fiestam nadiren de olsa çalışırken problem çıkarıyor

öncelikle fiesta marşı 2 sn kadar verip çalışmayınca kendi kesiyor mu yoksa çalışana kadar marş verebiliyormusunuz? Yoksa benim aracım niye bunu yapıyor tam çalışacak dediğiniz an marşa basılı tutmanıza rağmen sanki bişey girip marşı kesiyor?

bu gece arabaya indim arabayı yerinden oynatmak için çalıştırdım 2 gündür çalıştırmamıştım araç çalıştı (sanki isteksiz ilk sn de) 15 sn çalıştı kapadım bi 30 sn sonra tekrar çekmem gerekti marşa basıyorum fiesta çalışmadan marş kesiliyor araba çalışmıyor tekrar tekrar derken yok uzun uzun marşa bassam çalışcak diyorum ama yok zaten hiç bir zaman uzun marşa verilemiyor araca biraz bekliyorum yine marşa basıyorum bi türlü çalışmıyor daha önceden de 30 sn kadar çalışıp stop ettiğimde başıma gelmişti bir süre 2 dk kadar hiç marşa basmadan bekledim ve tek basışımda çalışmıştı isteksizce yine aynı şekilde çalıştırmayı başardım aksi taktirde ısrarcı olursanız çalışmıyor

sanayi de ustaya gösterdiğimde mazot filtresini değiştirelim yağ değişiminde demişti açıkçası ustanın bilgisinden şüphe duyuyorum sizce bu duruma sebep olan ne olabilir birde fiestalar kısa süreli marşamı basıyor kesiyor ya da bendeki bu durum anormal bir durum vemarşımın kesmesine sebep olan şey ne olabilir?

gerçek sorun marşın kısa süreli basmasından çok aracın çalışmaması çünkü marşın bastığı süre boyunca aracın zaten çalışmış olması gerekiyor normal yeni nesil bir dizel araç için

yardımlarınızı bekliyorum...

(araçta herhangi bir akü sıkıntısı yok ve düzgün mazot kullanıyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

arkadaşlar yanıltıcı bilgi olmasın sadece çalıştırıp kısa sürede kapattığınızda değil bazen ertesi gün de ilk marşta da araba çalışmayıp marşı kesiyor ve yine bikaç dk bekleyip anahtar 0 konumunda tekrardan basınca çalışıyor

(hava soğuk ya da sıcak olması bir faktör değil)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akü sıkıntısı olmadığının dayanğı nedir acaba, yeni mi değişti?

Yorum bağlantısı
Gökhan Köse

Aynı sorun benim aracımda da var.Forumdan takip ettiğim kadarı ile tam sonuca ulaşan yok eğer akü yeni ise.İkinci marşta çalışıyorsa kullanmaya devam edin.

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Sanırım benim 1 yıl boyunca uğraştığım sorunla aynı durum.Akü değiştirdim,marş otomatiğini değiştirdim,marş dinamosuna baktırdım ama düzelmemişti.En son yetkili serviste(Ankara BAŞER) bakım sırasında aracım bilgisayara bağlandı ve şöyle bişey çıktı: soğukta sürülebilir yazılımı eksik.Bu yazılım yüklendi 50 tl ye, 2 aydır hiç bir sorun yok.Bu arada benim arabam soğuk motorda bırakılınca ve bir süre sonra çalıştırmaya çalışınca sorunu yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

aslında aküden olma ihtimali de var 2yıllık mutlu akü 60 amperlik sanırsam ama akünün azaldığına dair hiç bir göstergesi yok marş verdiğinizde marş motoru olması gerektiği gibi marş veriyor araç içindeki okuma ışığımda da aşırı miktarda bir azalma olmuyor marşa basaker ama birşey devreden sanki çıkarıyor tam normalde çalıştığı sürede forumda yazılan önceki yazılarıda okudum ama tam benim sorunumdan bulamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Basit ve bedava olan, elektrikçide akünüzün ölçümünü yaptırın, normal ise araca yoğunlaşın derim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

izmir gibi ılıman iklimli bir yerde otuyorum bulunduğum muhitte izmirin en sıcak kalan bölgelerinden ve bugünlerde de hava gayet sıcak motor soğukken meydana gelebiliyor dış ortam sıcaklığı etkili bir faktör değil

Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Arkadaşım şöyle anlatayım sana.Ben arabamı biraz uzun süre kullandığımda(yarım saat diyelim) o gün içinde hiç sorun yaşamıyordum.Yalnız 5-10 dakika kullanıp durursam ve bir süre beklersem marş kesiliyordu.Yazında kışında oluyordu aynı sorun.Tam marş döneceği sırada tık diye kesiliyor.Yazılım güncellemesiyle sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
(düzenlendi)

sorunun devamı halinde otoelektrikçime gideceğim ama sorun marşın kısa basması ve birşekilde durmasından çok marşa bastığım süre içinde araç çalışmakta isteksiz olması marşa bastığım süre içersinde çalışması gerekli

Telat Bey öncelikle yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim acaba sizin aracınız da da marşa 2 sn kadar aracınız basıyormuydu böyle bir durumda

tarihinde Mehmetali Bilir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Telat Karayel

Evet 1-2 saniye basacak gibi oluyor ama kesiyordu marşı.Genelde 2 ya da 3. denemem de çalışıyordu.Beni çok uğraştırmıştı bu sorun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
(düzenlendi)

aracımı alalı 2 ay kadar oldu malum yeni yeni öğreniyorum eski aracımdan sonra yazılımlı karmaşık bir araba geldi fiesta ilk otoelektrikçisine gösterip akümü eğer sorunun devamında servise götürüp yazılım güncellemesi yaptıracağım teşekkür ediyorum çok msj yazan forum üyelerine

tarihinde Mehmetali Bilir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

benzer sorunlar yaşamış ya da farklı çözümleri olan arkadaşlar da msj atarlarsa memnun olurum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2006 ve sonrası fiestası olanlarda bu arıza olursa akü nanay olmuştur, yazılımla düzelmiyor zaten yazılım düzgün çünkü, mazot filresini değişelim diyen ustaya denk gelirseniz direk kaçın, çünki bmc ustasıdır kendisi, hala 50 yıl geriden geliyor bu tip ustalar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Onurlu

aynı problem bende de var yazılm güncellemesi ile ilgiliymiş diye biliyorum. Manisa ve İzmir'de kullanıyorum ciddi bir soğuk yok zaten aküden olsaydı kışın hiç basmazdı ben bir dahaki bakımda güncelleme yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...