İçeriğe Yönlendir

Connect - Triger

Metin Çakır

Recommended Posts

Metin Çakır

Cennect'lerde triger kayışı yerine zincir kullanıldıgı bilgisini aldım ayrıca v kayışı var ancak motorun içi açılmadan görülemiyor? Kaç kilometrede zincir ve kayışın degişmesini önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

tiriger kayışı 90 000 kmrede zinzir ses yapana kadar degişmiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Çakır
(düzenlendi)

Merhaba,

Sanayideki motorculara sordum, zincirin zor bozulabilen bir aksam oldugunu, bozulunca ses yapabilecegini, bozulana kadar değiştirilmemesini ve degiştirmeninde masraflı oldugu bilgisini aldım.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yaşar Demirci

motorda krank milinden pompaya hareket zincirli pompadan eksantirik miline hareket kayışlı

Yorum bağlantısı
Halil Becerikli
Cennect'lerde triger kayışı yerine zincir kullanıldıgı bilgisini aldım ayrıca v kayışı var ancak motorun içi açılmadan görülemiyor? Kaç kilometrede zincir ve kayışın degişmesini önerirsiniz

zincirin değişmesi gerekmez trıgerin süresi 100,000 km dir

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

böyle ciddi sorunlarda bilip bilmeyen konuşmasa ne güzel olur :D

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

trigerle v kayışını karıştırıyor millet :D

yaşar usta öğretici açıklamayı yapmış,üyeler yazılanları okumadan devam :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Sedat Gündoğdu

2003 model tourne connect aracım 84000 km de trıgerın degısmesıne 6000 km var daha zaman asımından dolayı kopma vb bısey olurmu normalde 90000 de degısmesı gerekıyomus bi sorun olurmu ?

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Genelde çok tehlikeli derler ama ben 13000 km geçirmiştim.Hiç de birşey olmamıştı.Tabi orjinal triger kayışı idi.

Yorum bağlantısı
Sedat Gündoğdu
Genelde çok tehlikeli derler ama ben 13000 km geçirmiştim.Hiç de birşey olmamıştı.Tabi orjinal triger kayışı idi.

benımde aynı orjınal demekkı sorun olmuyomus:D

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Corolla 1.6 ların zincirinin 250000 de değişmesi tavsiye ediliyormuş bir de,ama kesin değişecen diye bir şey yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kamyonda felan yedek kayış taşır , kopasıya kadar kullanır kendimiz değiştiririz. bunda ise gergi bilyaları felan takım değişiyor yani zor iş ve şansa bırakmaya gerek yok.

Kamyonda yedek taşıdığınız Triger kayışı değil... V kayışı... Renoların Tofaşların motor kaputunun içinde bir yerlerde hep yedek bulunur.. çünkü genelde kopar...

Triger koptumu... Allah esirgeye.. Motor büyük ihtimalle rektefiye ister... Ucuz kurtarsanız subaplarla kurtarırsınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Connect motorunda krank milinden mazot pompasına kadar zincirle; mazot pompasından üst eksantriğe triger kayışıyla hareket iletilmektedir.

Triger kayışı kapalı plastik kabinin içinde korunmaktadır. V kayışı ise krank kasnağından aldığı gücü, şarj dinomusu, klima kompresörü, hidrolik direksiyon yağ pompasına iletir.Bilginize.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muhammed Aksoy

2006 75 PS DELÜX CONNECT VAR BENİMDE BİR SORUM OLACAK TRİGERLE İLGİLi

Ben denildiği gibi 9000 de gittim trigeri değiştirdiler. Fakat Triger değiştikten sonra motordan acayip bir ses gelmeye başladı ve çekişi de iyice düştü gelen ses( harrrrr özellikle gaza yüklenince ) Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Muhammed Aksoy
Bu soruna, trigeri değiştiren usta ne dedi?

Klasik cevap...

Sana öyle geliyordur dedi.. ama ben sürdüğüm arabanın sesini çok iyi takip ederim. çünkü öyle alıştım ufacık değişiklik bile kulağıma takılıyor. ustaya ısrar ettim aynı cevabı aldım. sonra gaziantepli kardeslerin ustabaşısına tel ettim.. yakinen tanıdığım aracı çağırdı götürdüm motor kulağını az gevşetti levye ile ittirdi tak diye sanki motor yerine oturdu ama daha sonra yine ayynı sesi yaptı şimdi iyice arttı.Ayrıca o sesten sonra da sol aks keçesi de patladı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. iki usta'da ilginçmiş :rolleyes:

"Sente atlamış mı, kontrol edelim" diyen olmadımı hiç... ?

Yorum bağlantısı
Muhammed Aksoy
Hımm. iki usta'da ilginçmiş :D

"Sente atlamış mı, kontrol edelim" diyen olmadımı hiç... ?

yok abi senteden kimse bahsetmedi artık ihtimalmi vermediler bilmiyorum :/ ama moralimi çok bozuyorrr.:/
Yorum bağlantısı
Muhammed Aksoy
Başka bir usta bulun.

Anadolu yakasındayım önerebileceğiniz bir usta varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Turkiyede neden 100bin km de degisiyoruz trigeri. Burada 100bin mile de degisiyorlar yani 160bin km. Sadece su pompasi 100bin km de degisiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...