İçeriğe Yönlendir

Falken Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Ben daha önce Fiat Palio'da kullanmıştım. Çok memnun kalmıştım, çünkü çelik radial değil bez radial di yumuşak ve sessiz bir lastikti . bez radial olduğu için çukurlara çok iyi giriyodu ve radial kırma sorunu yoktu . Ondan sonra kullanmak nasip olmadı kullanan varmı merak ettim. Yurt dışında yarışlarda falan iddialılar.

Falken Tire Official Site

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Falken Lastik (ziex 912 ) bende var :p 3000 km oldu şu an... 50 yanak olmasıan rağmen çok yumuşak , asfalt sesi 0 ... Kuruda tutunması mükemmel , yağmurdada hiç fena değil :) fiyat-Performans olarak üst seviye bi lastik

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

ziex 912 modelini bende kullandım.ilk olarak önlerdeydi parasına göre fena bir lastik değildi.sonra kışlık alınca arkaya aldım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yazlık lastik olarak kullandım 25k km. yorumlarsak; ısınmadan fren yapma çünkü tutmuyor (ilk 5 km. civarı), gürültülü, sert lastik, modelini hatırlamıyorum.Yazlık jantlara takılı bakarım modeline..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Falkeni hiç kullanmadım, Duyumlarım ucuz bie lastik olduğu, ama test sonuçlarından, Falken Ziex ZE 512 için: Islak zeminde facia kötü, kuruda, yuvarlanma direncinde ortalama, ömrü kısa bir lastik olarak geçiyor:

Test Linki

216_Falken_m_tcm8-173907.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lİnk için: Puanlamada 1 en iyi 5 en kötü nottur. ''Nass'' Islak demektir. En üstteki lastik totalde en iyi notu almış demektir.

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

hankook hem ucuz hem de gayet iyi notlar almış. bu kadar tahmin etmiyordum açıkçası.

yani lastikleri de mi hankook alsam ne:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Falken'i bir arakdaşım almış, 10 bin kilometre dolmadan çıkma olarak geri vermiş ve başka marka lastik almıştı..

Sebebini hatırlamıyorum.. Gerekirse sorarım..

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
(düzenlendi)

Çok güzel bir tablo, bence herkes bilgisayarının bir köşesine kaydetsin. (Alıntıdır)

tt1nu6.jpg

tarihinde Bark?n Kayao?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
... çünkü çelik radial değil bez radial di yumuşak ve sessiz bir lastikti . bez radial olduğu için çukurlara çok iyi giriyodu ve radial kırma sorunu yoktu . ...

Özgür bey,bu bahsettiğiniz zaman,ne zamandı.

Yada kullandığınız,ebat,model neydi...

Çünkü çok uzun zamandır lastik,6.50-7.50-16 gibi ebatlat dışında tüm lastikler radial üretiliyor. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Özgür bey,bu bahsettiğiniz zaman,ne zamandı.

Yada kullandığınız,ebat,model neydi...

Çünkü çok uzun zamandır lastik,6.50-7.50-16 gibi ebatlat dışında tüm lastikler radial üretiliyor. :)

sanırım bundan 8 sene falan önce kullandım bu lastiği fiat palio da . lastik 14" di ama ebatlrı aklımda yok :)

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
sanırım bundan 8 sene falan önce kullandım bu lastiği fiat palio da . lastik 14" di ama ebatlrı aklımda yok :)

Hmmm bu durumda bi yanlışlık olmalı.

Çünkü o tarihlerde, o ebatlarda tesktil kuşaklı lastik yoktu.

Benim tahminim,yine dediğim gibi radial lastikti ama yanlış hattılıyosunuz gibime geldi. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

yok lastiği alırken bez radyal olduğunu çok iyi hatırlıyorum textile rainforced diye yanağında minicik yazıyodu bir modeli ve ebatları hatırlayabilsem . İzmir den almıştım ilk yolculuğumda Şirinceydi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer hala bez radial yapmıyolarsa bence espirisi kalmaz . İyiki buraya sormuşum Çağlar Abi'nin verdiği deneysel verilerle kafamda şimdi tüm markalarla ilgili fikirler oturmuş oldu . :seytan:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Cerci

ben su anda kullaniyorum 195 50 15 bana biraz sert geldi biraz fazla ses yapiyor daha onceki lastiklere gore fren ve yol tutusu olarak pek guvenemiyorum onceki lastiklerim michelindi yorumumu onceki lastiklerle kiyasliyarak yapiyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gürsoy

Bir arkadaşımda , falken ziex ze912 205-55-16 lastik var . Sıfır araçtan çıktı daha 200 - 300 km yol yapmıştır 400 tl istiyor . Ne dersiniz accord a alsammı nasıl lastiktir sizce ? Daha önce hiç kullanmadım . Kaş yapalım derken gözü çıkarmıyım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • 4 hafta sonra...
Onur Bulut
(düzenlendi)

Selamlar,

Bende Goodyear Efficent Grip var 2011 / 44. hafta ve Km olarak 20.000 anca yapmıştır tahminimce.

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-21550R17-94W-ZR,PR-4157.html  bu lastiği düşündüm ne dersiniz?

Bütçe varsa Goodyear devam edin.Ama daha uygun derseniz F/P olarak falken çok çok iyi  :good1:

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)

Geçen hafta taktırmış olduğum lastikten biraz bahsedeyim.Konu içerisinde 2009 yorumları mevcut ve yanlış düşüncelere sebep olabiliyor.Falken lastikleri Ziex Ze914 serisiyle büyük bir adım atmış durumda şuan F/P olarak , almış olduğum lastiklerde büyük bir adım atmış olan Ziex Ze914 serisi 0515 tarihli daha taze. :)

YBrXnZ.jpg

Aklımda Petlas PT741 serisi vardı fakat kullanıcıların yorumları beni caydırdı herkes ilk başlarda iyi olan lastiğin zamanla kötüleştiği konusunda hemfikir olmuş durumda.Ayrıca Petlasın hiç bir test kurumunda lastik test bilgilerinin olmaması beni tamamen Petlas macerasından vazgeçirdi.

Lastigimize gelecek olursak lastiğimiz asimetrik desen bir lastik ses konusunda Michelin ile bir fark göremedim.Lastiğin sessizliği gerçekten iyi konfor konusundada yeterince iyi yeterince iyi dememdeki maksat 195 45 16 boyutunun bizim araçları odun yaptığı yönünde olan yorumlardan dolayı bozuk yollar hariç hiç bir sıkıntı yok.Frenlemede tatminkar.

Falken AB etiketi;

QAZbMA.jpg

ADAC Testi;

qYP7WD.jpg

MELqvQ.jpg

Adac testinde yuvarlak ile olanlar Tatmin Edici  + olan degerler iyi 

Genel olarak Falkenin aldıgı değer Tatmin edici olmuş.

2015 Avrupa Lastik testinde ise Falken çogu iyi markayı gerisinde bırakarak 11. olmuş durumda;

g5ZmpO.jpg

ogrBpX.jpg

l7vnpQ.jpg

Falkeni gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.  :good1:  :good1:

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şafak Ertürk

Bende 215/50 17 91W aldım falken ziex 914 ecorun.

İlk izlenimlerim olumlu. 

tanesini 190 dan aldım. Bedava bu boyut için. Yakıt C Islak B  Ses 71 di sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...