İçeriğe Yönlendir

Motor Sorunu / Sesli Çalışma / Sallanma

Uğur Türesin

Recommended Posts

Candemir Satış
Bakım zamanı gelmiş, tahmin hakkımı kullanıyorum.Benim fiesta böyle bir titremeyi hava filitresi kirlendiği zaman yapıyor.

Olabilir. Aldığımdan beri arabayı bakıma sokmamıştım. alalı 3 ay oldu. 90000 bakımı yapılmış ama şu anda 94000 de.

Motorun çalışmasında herhangi bir düzensizlik yoksa motor kulaklarında sorun olabilir.
volanda problem olmasın

Motor soğukken 2-3 defada çalışıyor. Buda etken olabilir sanırım ? Kızdırmalardanmı acaba ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlker Çiftçi

Bugün,

http://shop.wurth.com.tr/ adresinden 1 tane ENJEKTÖRLÜ SISTEM KATKISI aldım.

Aranızda deniyeniniz varmı ama ben enjektör temizliği yaptırmadan önce denemek istedim. Bakalım sonucu olumlu olacak mı ? İnşallah olur :D

Ürünün özellikleri şöyle ;

Asitli kondens suyunu nötraiize eder Avantajınız:

• Yakıt sistemini korozyona karşı korur.

Enjektör sübabı ve yakıt dağıtıcı çevresindeki ince reçine tortu türündeki kalıntıları yok eder. Avantajınız:

• Enjektör sübaplarının hassas çalışmasına yardımcı olur.

• Hassas yakıt püskürtme yoluyla yakıt tasarrufu sağlanır.

Yakıt deposundan yanma odasına kadar sistemi temizler. Avantajınız:

• Katalizör ve lambda sondasının sorunsuz çalışmasını sağlar.

Temizleme özelliği motor testleriyle onaylanmıştır.

Korozyon koruma testleri Kesternich DİN 5001 7'ye göre yapılmıştır.

Kullanım şekli:

Kutu içeriğini benzin deposuna dökün.

Dozaj:

50 litre yakıt için 1 kutu temizleyici.

Kullanım alanları:

• Yakıt püskürtme sorunları nedeniylt yüksek yakıt tüketimi durumunda kullanılır.

• Bakımda koruyucu önlem olarak kullanılabilir.

• Katalızörlü veya katalızörsüz bütün enjeksiyonlu motorlar içindir.

Yorum bağlantısı
İlker Çiftçi

Sonuç çok iyi, %95 oranında sallantı gitti. Ultrasonic temizleme yaptırmadan önce mutlaka denemek lazım.

Şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi geçmiş olsun, wurth un bu ürünü hakikaten iyi, uyduruk depo katkısı değil, daha doğrusu katkı değil bu, bariz enjeksiyon sistemi temizleyicisi, birkaç depo sonra daha iyi olur aracınız, temizlik devam ediyor sanırım, bende böyle oldu, artık her 15000 bakımında kullanıcam, ayrıca HFRR DIN ISO 12156 testinede tabi tutlmuş diyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

İşe yaradığına sevindim.Bu würthün toptancısından 300ml lik katkıyı 20 ytl gibi bir fiyata almıştım.Bir daha denk getiremedim.Bende size hep würth tavsiye etmeme rağmen berner diye würth e benzer bir markanın katkısını aldım en son.Verim almadım değil ama sanki bana würth kadar etkili gelmedi.Veya arabada başka bir sorun mevcut.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
ismail kara

Selamlar son günlerde aracımı çalıştırıken bir ses gemleye başladı...Motor çalıştktan sonra bir yere kayış sürtüyor gibi çok hafif bir tıslama tarzı ses geliyor. Sizce neden olabilir? Tirger V kayışı hepsini yenilemiştim daha önce...

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

merhabalar benimde araçtan kalkışta sol ön taraftan ses geliyor şanzıman olabilirmi. böyle sanki yalpalama sesi gibi hızlanınca kesiliyor tam telefonu alıyorum çekecem yapmıyor sürekli yapsa video yükleyeceğim. şanzıman sa herkesede elletmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ismail kara

Selamlar aracımı çalıştırırken bir ses geliyor.  Motor çalıştıktan sonra bir yere kayış sürtüyor gibi çok hafif bir tıslama tarzı ses geliyor. Sizce neden olabilir? Tirger V kayışı hepsini yenilemiştim daha önce... videosunu yükledim yardımcı olabilen varsa sevinirim...

http://www.youtube.com/watch?v=alDuFhrByDw

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Selam arkadaslar;Ben foruma yeni üye oldum çünkü yeni aldığım 2003 model dizel fiesta aracımla ilgili sizlerden almam gereken bilgiler var ve bakıyorumda bütün üyeler birbirine yardımcı olmaya çalışıyor umarım benim problemimle ilgilide daha önceden sıkıntı yaşamış ya da bilgisi olan birileri çıkar.Benim aracımdaki problem aracım rolantideyken araçta ciddi anlamda sarsıntı yapıyor olmasıdır kaputu açıp baktığımda ise aracımın motoru da çok fazla titreme yapıyor bunu farkettim ve tamirciye götürdüm tamirci enjektörleri temizledi fakat sonuç hala aynı değişen hiçbirşey yok araç eksozuna kadar sallanıyor resmen ve bu olayda Beni çok rahatsız ediyor eğer konu hakkında bilgisi olan yada daha önce başından böyle bir problem geçiren arkadaşım var ise yardımcı olmanızı rica ederim çünkü arabamı çok severek aldım ve bu titremeyide yaptırıp aracıma bnmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

hüseyin kardeşim benim araçtada aynı sallanma aşırı titreme ve gürültülü çalışma problemi var bayram öncesi tamircime götürdüm enjektör dedi. daha enjektörleri elden geçireli 4-5 bin km bile olmadı. aldım arabayı enjektörleri yaptırdığım yere götürdüm, adam hemen bu enjektör değil volan dedi. nasıl dedim volan dişlisi değişecek dedi. motorcuya gönderdi beni ben zaten motorcudan oraya gitmiştim, yakında bir özel ford servisi vardı, girdim oaraya onlarda volan baskı balata değişecek dediler 1700 tl maliyet çıkardılar. henüz yaptırmadım ama mecbur yaptıracaz bende aracımı çok seviyorum, asm olduğu içinde herkese elletmek istemiyorum. araştırmalarım devam ediyor. sende istersen volanı bir sor yada o yönde baktır aracına.

Yorum bağlantısı
ismail kara

hüseyin kardeşim benim araçtada aynı sallanma aşırı titreme ve gürültülü çalışma problemi var bayram öncesi tamircime götürdüm enjektör dedi. daha enjektörleri elden geçireli 4-5 bin km bile olmadı. aldım arabayı enjektörleri yaptırdığım yere götürdüm, adam hemen bu enjektör değil volan dedi. nasıl dedim volan dişlisi değişecek dedi. motorcuya gönderdi beni ben zaten motorcudan oraya gitmiştim, yakında bir özel ford servisi vardı, girdim oaraya onlarda volan baskı balata değişecek dediler 1700 tl maliyet çıkardılar. henüz yaptırmadım ama mecbur yaptıracaz bende aracımı çok seviyorum, asm olduğu içinde herkese elletmek istemiyorum. araştırmalarım devam ediyor. sende istersen volanı bir sor yada o yönde baktır aracına.

Benim araçta sesli ve sallantılı çalışıyor.Enjektör dedi servisteki arkadaş. Daha baktırmadım enjektörlere inşallah dediğiniz gibi fiyat çıkmaz... :(

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

enjektörde pahalı bir parça maalesef tanesi 400 takımı 1600 tl. inşalah büyük bişey değildir. ben memelerini değiştirmiştim 600 tl idi 1 senen önce

Yorum bağlantısı
Reşat Uz

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=O8hbqrzoZ9g

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=g__AZQLW4K4

Benzer konu ve aynı motor olması sebebiyle buraya devam ediyorum

aracım 200.000 km de enjektör diplerinde mazot kaçağı var düşüncesiyle o bölümü biraz inceledim  ancak mazot değilde toplam 1 kaşık kadar yağ 4 enjektörün dibinde birikmiş, hava filt. kabı alınmış halde motoru çalıştırdığımda diplerden üfürme gelmiyor mazot geri dönüş hortumu ve oringlerden kaçırma veya deforme olan yok, yağ ise emme manifold contasından enjektörlere doğru sızmış

forumda bir çok arkadaş enjektör pul şıkırtısından şikayetçi çok düşük km lerde ses var deniliyor videoları bu nedenle koydum

eğer çok kişide varsa bende daha çok olmalı, bana yok gibi geliyor

Tek marşta çalışıyor  170 km hız yapıyor rampaları 5 kişi+100kg yükle 5 le (pardon 4 le) çıkıyor.Çok çabuk ısınıp motor ısısını 85*C sabitliyor.

Neden benim aracım da da herkes gibi efendi efendi arızalar çıkmıyor yoksa özel yapım bir araca mı denk geldim

Şaka şaka

malesef turbo yolcu milde 1mm boşluk var ve hafiften kenarlara sürtmeye başlamış turbo hortumu sökük kontağı kapatıp hemen indiğimde turbonun son turlarını ancak görebiliyorum tamir fiyatı uygun olursa turbo için revizyon düşünüyorum hasar büyümeden yaptırabilirsem daha ekonomik olabilir

not:ilk defa video yüklemeye çalıştım görüntüler ters olmuş ve kısa olan sıcak motora ait

selamlar saygılar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Karaçoban

Tamer abi yrn bu işin peşine düşücem önce gidip yazılımsal bir problem varmı yokmu onu araştırıcam daha sonra takozları ve motor kullağını kontrol ettricem enjektörleri zaten temizletmiştim eğer hiçbirinde bir problem yoksa geriye Volan dediğiniz şey kalıyor umarım bu araçta bana çok fazla masraf acmaz eğer önemli bir gelişme olursa sizlerle paylaşıcam.İyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

bende dün yetkili servisi aradım telefonda tarif ettim sarsıntıyı tcm modülü yada volan dedi arkadaş. tabi kesin teşhis için aracı getir makinaya bağlayalım dedi. eğer tcm modülü ise 4000 tl, volan ve baskı balata ise 2500-3000 tl, arızayı tespit ettirip hiç bişey yaptırmassam 150 tl+KDV alacaklarını söylediler. zaten bana özel servis 1700 tl fiyat vermişti. yetkili serviste arızayı tespit ettirip özel serviste yaptırmayı düşünüyorum 2 katı parayı vermemek için. birde benim aaç ASM vites o sebeple IDS cihazı olmadan ayar çekemiyorlar bu cihazda herkeste yok. benimde araştırmalarım devam ediyor. bu arada volan değişince baskı balata da değişse daha sağlıklı olur dediler haberin olsun. bişey olursa paylaşırım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Muhammet Şimşek58

Arkadaşlar bende de 2006 1.4 comfort benzin/LPG fiesta var Yeni aldım Arabamdan çokta memnunun Benim sorunum araba 3000 devire gelince üfleme gibi çok az bir ses yapıyor Bu durum normalmidir? Yoksa bi sorun mu vardır? Yardımcı olabilecek bilgi verebilecek olan var mı? şimdiden teşekkürler...Allah kimseye kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kağan Gece

mrb.2003 dizel fiestam var aracımda.birincisi enjektörleri temizlettiğim halde aracım hala kara duman atıyor çekişte bir düşüş yok.yakıt eskisinden fazla .ayrıca bir tamirciye gösterdim tekleme var dedi şaşırdım yazın oynar volant sökülüp sabit volant takıldı sebebi bu diye düşünüyordum kafam çok karıştı.klimayı açınca araba çok fazla sarsılıyor resmen istop edecek gibi.kafayı yiyecem bir kaç usta baktı işi çözemedi.yardım bekliyorum.ikincisi ise ön sağ tekerin üstü yani triger kayışının oralardan cık cık cık şeklinde bir ses geliyor hıza göre azalıp artıyor bazen de hiç çıkmıyor. her usta ayrı bir ley söyledi söktürmedim araba mındar olmasın diye.lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım bekliyorum işin içinden çıkamadım. saygılar.

Yorum bağlantısı
Kağan Gece

turbo emiş borulaırnı kontrol ettirin bir yerden hava alıyor olabilir

çağlar bey turbom sadece 3. viteste ıslık sesi yapıyor ama çekişte bir sorun yok.borulara baktırıcam ama çalıştığım ilde iyi usta bulmak zor önce buralarda araştırma yapıyorum sonra ustaya gidicem.ilginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Gökhan Vergili

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım forumu uzun zamandır takip ediyorum çok yararlı bilgiler paylaşılıyor bende bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum.

Aracım 2006 model 1.4 tdci fiesta şu an 150bin km de. 700 km önce motor revize edilmek zorunda kaldı mazot pompası hariç motorla ilgili neredeyse bütün parçaları değişti bunun içine turbo  ve enjektörler de dahil.

Benim sorunlarım şunlar

1)Motor turboya yüklendiğinde yoğun bir siyah duman atıyor ve bu sırada normalin dışında bir hava kaçırma sesi geliyor.

2)Aracı 2bin devirden sonra herhangi bir devirde sabitleyerek kullandığımda 2-3 saniyede bir tekleme yapıyor ve her vuruntuda göstergedeki ışıklar yanıp tekrar sönüyor.

3)Turboya bağlı metal yağ borunun bağlantı yerinden yağ kaçırıyor

acaba bu sorunların sebebi ve çözümleri nelerdir benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erhan YAYLI

Ford fiesta tdci motor 1.4 . sesi nasıldır

Yorum bağlantısı
Metin Kökten

Benim 2004 tdci fiestam var ekzozdan beyaz duman atiyo ufleme var motorda bi kac tamirci motorda bisey yok enjektor u degisirsek gider diyorlar sizce sikinti ne

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

Yağ eksiltiyormu, beyaz duman yağ yaktığını gösterir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...