İçeriğe Yönlendir

Motor Sorunu / Sesli Çalışma / Sallanma

Uğur Türesin

Recommended Posts

Kenan Emlik

Egzos kokusu egzos spiralinden de kaynaklanabilir.Çatlamışsa özellikle araç dururken egzos kokusu aracın içine girebilir..

Bencede enjektorden olabilir.

Yorum bağlantısı
Erol Okcu
(düzenlendi)

Merhaba,

Benim aracım 2007 Fiesta, araba müthiş derece sesli çalışıyor. Yakıttan kaynaklanıyor dedim, depo bitene kadar kullandım ve farklı iki firmadan mazot aldım. Ancak bir türlü bu sorun düzelmedi. Havalar soğuk diye mi böyle şeyler yapıyor?

Bir çok sebebi olabilir, biliyorum. Lakin sizce en büyük sebebi ne olabilir?

Aracınız dizel anlasılan  yinede tahmini olarak kış aylarında soğuklardan dolayı bir süre uğultulu çalışabilir dizel olduğundan benzinliye nazaran biraz daha seslidir ama enjektöre de baktırın  bi süre calışsın sonra normale döner dönmezse sesin nerden geldiğinden emin olmaya çalışın kaloriferleriniz acık mı calıstırıyorsunuz ona dikkat edin onun uğultusu da gelebilir daha sonra tekrar yorumlaşırız.

tarihinde Erol Okcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bencede enjektorden olabilir.

6 yıl olmuş, benim fikirlerim değişmedi.. Egzos spiralinde ısrar ediyorum... :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tamer Taban

2007 tdci fiesta asm aracım stop ederken aşırı sarsılıyor. 1 sene olmadı 13-15 bin km önce aşırı sarsıntılı çalışma sonucu baskı balata volan değişimi yaptırdım. şimdide stop ederken aşırı sallanıyor motor takozların dan mıdır. yoksa yine volanımı yedik.

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

2007 tdci fiesta asm aracım stop ederken aşırı sarsılıyor. 1 sene olmadı 13-15 bin km önce aşırı sarsıntılı çalışma sonucu baskı balata volan değişimi yaptırdım. şimdide stop ederken aşırı sallanıyor motor takozların dan mıdır. yoksa yine volanımı yedik.

İnşallah büyük bir sorununuz yoktur ama takozlar belki diyorum siz ustanıza gidin sorun büyümeden.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mustafa Çalık

selamlar

fiesta 2005 model 1.4 tdci tiptronik vites aracım var. Birkaç gün önce seyir halindeyken araç birden şiddetli bir şekilde sallanmaya başladı 7-8 saniye sallandı ve stop etti. Sonrasında tekrar çalıştırdım ve devam ettim. Sorun ne olabilir?

ikinci olarak seyir halindeyken yavaşladığımda araç stop ediyor. Bunu en çok araç soğukken yapıyor ama sıcakkende yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tamer Taban

sarsıntıdan önce ekranda şanzuman bozukluğu uyarısı verdi mi? ikinci sorun bende de oluyor özellikle motor soğukken, ben özel ford servisindeki ustama sordum enjektör dedi ama pek inanmadım. çünkü yavaşlamadan önce boşa alıyorum o zaman stop etmiyor. büyük ihtimalle asm ayar istiyor gibi geliyor bana. ya da debriyaj görevi gören robotik kollar da sıkıntı olabilir. yetkili serviste öğretme yapıyorlarmış öyle bişey duymuştum, bu da sanırım asm beyni ni silip tekrar programlıyorlar yada yükleme yapıyorlar. ancak maliyeti yada nasıl yapıldığı hakkın da hiç bilgim yok. ben çok soğuklarda motor ısınana kadar dediğim gibi boşa alıyorum durmadan önce yada yavaşlamadan önce.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Çelikel

Selamlar aracımı çalıştırırken bir ses geliyor.  Motor çalıştıktan sonra bir yere kayış sürtüyor gibi çok hafif bir tıslama tarzı ses geliyor. Sizce neden olabilir? Tirger V kayışı hepsini yenilemiştim daha önce... videosunu yükledim yardımcı olabilen varsa sevinirim...

http://www.youtube.com/watch?v=alDuFhrByDw

İyi Günler herkese .

Burada çıkan sesin aynısı 2 gündür sabahları duymaya başladım. ilk gün açıkcası korktum. Sonra bir süre kullandıktan sonra ses yok oldu. Akşamları çalışınca da ses yapmıyor. Acaba soğuklardan olabilir mi? İleride başıma büyük bir sorun çıkarabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selman Adak

2004 fiesta benzinde ve lpgde tekleme yapıyor benzinde lpg kadr olmuyo yada bana öyle geliyo sarsıntılı calisyo motor bunların sebebi ne olabilir arkadaslar ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sinan Özvarlık

2004 fiesta benzinde ve lpgde tekleme yapıyor benzinde lpg kadr olmuyo yada bana öyle geliyo sarsıntılı calisyo motor bunların sebebi ne olabilir arkadaslar ?

Ateşleme sisteminden kaynaklanan yani bujiler,buji kablosu,rölanti motoru,avans sensörü(krank sönsörü).Yakıt sisteminden kaynaklanan yakıt pompası,enjektörler,hava girişi problemi bunların hepsi araçtaki sarsıntının sebebi olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Özkan Gedik

Sa arkadaslar merak ettigim bir soru var aklimda bu carbon clean olayı nedir internette okudum arastirma yaptim xararlarida olabilecegi soyleniyor detaylı bilgi verebilirmisiniz motorumdan hırıl hırıl ses geliyor devir gostergesi kendi kendine oynuyor sanki biri gaza basiyor gibi ardindan eac file hatası veriyor

Enjektor burcu pulu ve geri donusum hortumlarini degistirdim motordan gelen hiriltö neden kaynaklaniyor olabilir

Ve hatas

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Samet dikiz

Sa 2004 1.4 lpgli fiesta var. Bugun aracin yagini degistirdim. Bujileri de degistirdim. Araci calistirinca egzoztan bi muddet yoğun miktarda beyaz duman geldi. Sonra kesildi. Nedeni ne olabilir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...