İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Bagaj Motoru Tamiri

İsmail Doğan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Abi, koltuk dişlisi işini yapıyor değilmi.... :lol2:

Yapmaz mı, eline sağlık..

Yorum bağlantısı
Mete Timur
+1 evet bende aynısından yaptırdım saat gibi çalışıyor. ama ben 4 ytl değil 15 civarı bişey vermiştim galiba. takma parası dahil.

ben size bi soru sorayım o zaman bende tofaş taktırdım fakat göğüste bağaj açık lambası yanıo bu sorunu nasıl hallettiniz

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
ben size bi soru sorayım o zaman bende tofaş taktırdım fakat göğüste bağaj açık lambası yanıo bu sorunu nasıl hallettiniz

bence kilit üzerindeki mavi bir şey var üç kablo giriyo sanırım kapağın açık olup olmadığını belirleyen sey onlar orada sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar

mondeo bağaj motorunu nerden bulabiliriz ve ne kadardır bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
mondeo bağaj motorunu nerden bulabiliriz ve ne kadardır bilgisi olan varmı?

yedek parçacılardada var hurdacılardada sıfırı 350 tl ama tofaş kapı kilit motoru birebir uyuyor oda 5tl :)

ben sana tofaş motorunu tavsiye ederim

onu tak gitsin

taktığın zaman eğer gücü yetmezse kiliti açmaya tekrar yaz buradan çözüm buluruz

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel

bugun 98 mondeo mun bagajı yiene açılmadı elektrikçi ustam tofas kuş serisiniz yeni bagaj motorunu orjinali gibi taktı sadece 2 kucuk matkapla delik acarak tofas motorunu orjinalinin yerine monteledi maliyet 10 tl motor 10 tl işçilik 20 tl ye mondeomun yepyeni sıfır bagaj acması yenilendi.serviste 500-600 tl den kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Yalçın Aslan

tofaş bagaj motoru hangi araçta kullanılanı uyuyor.modeli varmı

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel
tofaş bagaj motoru hangi araçta kullanılanı uyuyor.modeli varmı

tofas motoru derseniz verirler doganlarda falan kullanılıyor.sadece ustanızın tek yapması gereken tofas motorunun boyu fordla tam aynı olmadıgından motoru sabitlemek için 2 delik delmesi gerekecek matkapla.tavsiye ederim benimki mukemmel oldu.hiç bosuna mondeonun kendi motoruna masraf etmeyin.

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
(düzenlendi)
tofas motoru derseniz verirler doganlarda falan kullanılıyor.sadece ustanızın tek yapması gereken tofas motorunun boyu fordla tam aynı olmadıgından motoru sabitlemek için 2 delik delmesi gerekecek matkapla.tavsiye ederim benimki mukemmel oldu.hiç bosuna mondeonun kendi motoruna masraf etmeyin.

uymadığını nereden çıkardınızki

ben kendim taktım milimi milimine deliklere denk geldi sadece motorları değistirdim baska bi iş yapmadım ara demiri yarım cm uzaltmak daha iyi olur ama ona bile gerek kalmıyo

vida yerleri kalınlıkları herşeyi birebir aynı

tarihinde ?smail Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Aslan
arkadaşlar şu şahine doğana takılan sonradan otomatik kapı yapılırken kullanılan motorlar tam olarak oturuyo her şeyiyle bilginize sunarım tornacı mornacı uğrasmayın benim gibi

4 tl evet 4 tl fiyatı var o motorun onu alıp takın bence bire bir oturuyo

bu söylediğiniz parçayı internet te bulabilirmiyiz. varsa internet linkini gönderebilirmisiniz. (bu parçayı monte edip kullanan arkadaşlar)

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
bu söylediğiniz parçayı internet te bulabilirmiyiz. varsa internet linkini gönderebilirmisiniz. (bu parçayı monte edip kullanan arkadaşlar)

her hangi bir tofaş yedek parçacısı hatta en küçük bi oto elektrik dükkanında bile var bu motor internetten isteyince kargo parasını vermeye değmez yani

Yorum bağlantısı
Yalçın Aslan
(düzenlendi)
her hangi bir tofaş yedek parçacısı hatta en küçük bi oto elektrik dükkanında bile var bu motor internetten isteyince kargo parasını vermeye değmez yani

haklısınız, ama ç.kale de ilçedeyim ve böyle küçük yerlerde parça bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz.

şu linki kontrol edermisiniz http://urun.gittigidiyor.com/MERKEZI-KILIT...0QQidZZ11477230

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
haklısınız, ama ç.kale de ilçedeyim ve böyle küçük yerlerde parça bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz.

şu linki kontrol edermisiniz http://urun.gittigidiyor.com/MERKEZI-KILIT...0QQidZZ11477230

büyük ihtimal bu bizimde kullandığımız motor

ama 4-5 milyonluk motor için 6-7 milyon kargo parası vereceksiniz

bence bi bakının sanayide filan eminim bulursunuz çünkü bu motor heryerde bulunmaya basladı

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
arkadaslar ben tum cevreme gore yanlıs bır hareket yaparak 97 mondeo ghia otm aldım bagaj acma motoru var ama acma anahtarı nerde aramadıgım yer kalmadı bir bilen soylesin bir zahmet

anahtarda oluyo bide sedansa arkada anahtarı sokup açtığın yeri ittirdiğin zaman açar

aha burası

adszcrz.jpg

niye yanlıs hareket yapmıssınki bence gerçek bir otomabile biniyon boşver çevreyi tadını çıkar

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Malik Dağlı

bu motorun bir sigortası falan varmıdır, benim bir anda açmamaya başlladı anahtarla açıyor

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yusuf Al
Arkadaşlar bu dişliden istediğiniz kadar var.İsteyen arkadaşlar isimlerini buraya yazarlarsa memnuniyetle yardımcı olurum.Sadece bu dişli değil, Mercedes'lerin perde dişlisinden, Mondeo'nun koltuk kaldırma motoru dişlisine kadar hepsi var. Fiyatı da 15-20 lira civarında bir şey olması lazım ama emin değilim.

Merhaba serkan bey,

Banada lazım bu dişliden resimdeki o büyük olandan.Bugün kontrol ettim ve dişli kırık çıktı.

Yardımcı olursanız sevinirim.Cevabınızı bekliyorum...

iyi akşamlar...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bulmasına buluruz da tofaş motoru oluyor falan deniyordu, bu yönde baktınız mı ? Eğer yine de lazım ise ben bakarım haftaiçi... :good1:

Yorum bağlantısı
Yusuf Al
Bulmasına buluruz da tofaş motoru oluyor falan deniyordu, bu yönde baktınız mı ? Eğer yine de lazım ise ben bakarım haftaiçi... :good1:

Tofaş motoru oluyo fakat ekranda bagaj kapağı açık uyarısı sönmüyormuş,swiçler uyumsuz olduğu için.O yüzden bence gerek yok,olmuşken temiz olsun.

Eğer bakabilirsen ben almak istiyorum.

Ayrıca cevab yazdığın için teşekkürler iyi akşamlar..

bugun 98 mondeo mun bagajı yiene açılmadı elektrikçi ustam tofas kuş serisiniz yeni bagaj motorunu orjinali gibi taktı sadece 2 kucuk matkapla delik acarak tofas motorunu orjinalinin yerine monteledi maliyet 10 tl motor 10 tl işçilik 20 tl ye mondeomun yepyeni sıfır bagaj acması yenilendi.serviste 500-600 tl den kurtuldum.

Merak ettim ekranda bagaj kapağı açık uyarısı sürekli yanıyormu?

Diğer arkadaşlar yanıyo ve sönmüyor diyorlardı da o yüzden sordum..

Yorum bağlantısı
Yusuf Al
Bulmasına buluruz da tofaş motoru oluyor falan deniyordu, bu yönde baktınız mı ? Eğer yine de lazım ise ben bakarım haftaiçi... :D

Tofaş motoru aldım bugün bi denicem bakalım olursa gerek kalmaz serkan bey hayırlı akşamlar...

Yorum bağlantısı
Murat Çağlar
Tofaş motoru aldım bugün bi denicem bakalım olursa gerek kalmaz serkan bey hayırlı akşamlar...

tofaş motoru gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

Dikkat edilmesi gereken husus mavi kaplı ucunda kibrit çöpü gibi siyah uzun bir swich var onu dikkatlice yerleştirirseniz bagaj açık uyarısı kesinlikle gelmez.normal olarak çalışır.

Tofaş motorunu takınca çekme demiri birazcık uzun gelebilir onuda yarısı boşa gelecek şekilde çıkarınca yada plastik bir pipet gibi birşeyle sabitleştirirseniz orjinal gibi olur:)

Yorum bağlantısı
Yusuf Al
tofaş motoru gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

Dikkat edilmesi gereken husus mavi kaplı ucunda kibrit çöpü gibi siyah uzun bir swich var onu dikkatlice yerleştirirseniz bagaj açık uyarısı kesinlikle gelmez.normal olarak çalışır.

Tofaş motorunu takınca çekme demiri birazcık uzun gelebilir onuda yarısı boşa gelecek şekilde çıkarınca yada plastik bir pipet gibi birşeyle sabitleştirirseniz orjinal gibi olur:)

Bugün taktım tofaş motorunu ve sorun yok çalışıyor.

Fakat anlamadığım şey araba çalışırken bagajı ne elle nede kumandayla açamıyorum.İllaki arabayı stop ettiricem

ondan sonra elle yada kumandayla açıcam.Taxi modu falan deniyor onu nasıl hallederim bilmiyorum.

Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim cevaplarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
(düzenlendi)

Benim Mondeoda anahtarsız bagaj açılmıyordu,bugün usta baktı neyseki motorda bir arıza yokmuş,kablolarıyla uğraştı düzeldi,tamir etti usta,tofaş motorunu sordum biz onun yerine tamamen uygun başka bir bagaj motoru takıyoruz dedi.Gitmişken plaka ışığını yaptırdım.Birde kardeşimin gazına gelerek sis farı taktırdım.yan sanayi sis farı 50tl,çerçeveler vs hepsi toplam 180 tl tuttu.Sis farlarını çarçabuk taktılar,arabanın havası değişti,süper oldu.

tarihinde ?lker Selimo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Bugün taktım tofaş motorunu ve sorun yok çalışıyor.

Fakat anlamadığım şey araba çalışırken bagajı ne elle nede kumandayla açamıyorum.İllaki arabayı stop ettiricem

ondan sonra elle yada kumandayla açıcam.Taxi modu falan deniyor onu nasıl hallederim bilmiyorum.

Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim cevaplarınız için teşekkürler...

Sİz trafikte durduğunuz zaman birisi gelip bagaj kapağınızı açmasın diye alınmış bir önlem. Bence şu an normal çalışıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İlhan Kol

aracı aldığımdan beri bagajı anahtarla açıyordum .burdan takip ettiğim kadarıyla motoru söküp dişlinin kırık olduğunu gördüm servis bagaj motoruna 250 lira fiyat verdi.arkadaşın söylediği tofaş bagaj motorunu aldım sanayiden hiçbir ekstra işlem yapmadan yerine taktım cuk diye oturdu.şimdi hem arka düğmeden hemde kumandadan bagajı açabiliyorum bu arada tofaş bagaj motorunu 6 liraya aldım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tolga Alkan

arkadaşlar bende bugün aracıma içerden bagaj  açma düğmesi yaptım resim koyamıyorum ama detaylı olarak sizlerle paylaşmak istedim.motor bagajda kilit kısmının sağında bulunuyor ve üç adet kablo giriyor bunun 1.si siyah 2.si turuncu siyah son olarak 3.sü turuncu.Turuncusiyah olan kablodan tek damar kablo ile devre aldım ve bagajın sol arka koltuk aralarından gelcek şekilde direksiyonun sol altına kadar çektim sonra direksiyonun altında bulunan kalın kırmızı kablo ile + bağladım ve motor aç kapa işlemi yapmaya başladı arayada tek basmalı düğme aldım olay çözülmüş oldu.düğmeyide sol altta bulunun ufak boş saklama gözünün oraya 10 luk matkap ucuyla delerek taktım.Anlamayan arkadaşlar içinde fiyatı 20 tl elektrikçiler yapıyor ama ben kendim yapçam diyenlere paylaşmak istedim saygılar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...