İçeriğe Yönlendir

I-phone alacakların dikkatine

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

İphone a o kadar para sakın vermeyin onu her açıdan geçen telefonlar zaten piyasada mevcut, onun yerine mali duruma göre omnia II (windowslu) yada daha ucuzu samsung jet (kendi işletim sistemi var) alabilirsiniz, bende jet var iphone ile karşılaştırmalarını you tube dan izleyin görün, iphonun ekranı bunun yanında oyuncak gibi kalıyor, amoled deli çözünürlük mevcut, son yazılım update i ile dokunmatik süper hassas işlemci 800 mhx iphone un 2 katı ve olabilecek tüm uygulamalar ve tüm fonksiyonlar mevcut, kamerası gayet güzel video 480x800 30fps D1 kalitesinde yani full bir alet, alınca direk kullanıyorsunuz divix xvid desteği vs. cabası, şubat 2010 da xpreia 10 gelicek iphone 4gs modelini çıkarmaz ise zaten şansı yok gibi, yani çok alternatif var, iphone okadar para bayılmaya değmez bence, tamam güzel ama eğlence için güzel sadece, nokia zavallısıda n900 falan bişeyler uydurmuş ama takoz olmuş yine, en son lg ve samsunga böyle ekran yapılırmı yetişemiyoruz diye dava açmış ;) bu yazdıklarımdan sonra hepsi pahalı be kardeşim derseniz, ozaman ümraniyede üretilen GM telefonlardan alın mesela DSTL1 android dokunmatik, biraz eksikleri var ama gelişiyor, seneye tamamen türkiş olucak gayet güzel aletler yapıcaklar yakında, hemde yerli (aslında abd destekli ama işi öğreniyormuşuz...) tel üretimimiz olucak yerli malı kullanıcaz.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

i-phone görsel ve estetik açıdan gerçekten çok güzel bir telefon ancak ben fiyatı yarıya inse yine almam. Zira apple firması yaptığı tüm ürünleri ile sadece insanları kazıklama amacı güden bir firma. ürettikleri tüm ürünler piyasadaki muadillerinin en az iki katı fiyatla satılıyor.

Ben işim gereği blackberry kullanıyorum ve herhalde hayatımın sonuna kadar da blackberry kullanacağım. Tek kelimeyle mükemmel bir alet. Onun dışında başka bir marka telefon alacak olsam da kesinlikle nokia alırdım. nokia fiyat performans açısından i-phone a 10 basar.

Yorum bağlantısı
Tayfun Karakuş

aslında bu dediklerinize göre iş telefonda değil kıullanıcısında

ben yeni samsung omnia II aldım

ilk geldiğinde bomboş bi telefon olarak geliyor ondan sonra siz kişiselliştiriyorsunuz

hemen hemen tüm telefonlar böyledir

o yüzden bence telefonları kıyaslarken ihtiyaca göre bakmak gerekir

mms kullanmayan biri için iphone ideal olabilir

divx izleyecek biri için omnia ideal olabilir

sonuçta bence ne derseniz deyin

at sahibinin elinde kişner !!!

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Samsung GT-S5603 Preston aldım. Dokunmatik teknolojisi iphone ile aynı. Basınç ile çalışmıyor yani. Diğerleri zaten dokunmatik değil bastırmatik bence. Telefonun fiyatı 500 TL. Wi-fi ve Gps dışında herşey var. İkisini de kullanmayacağım için aldım bunu ve çok memnunum. Hızı da oldukça yeterli.

Yorum bağlantısı
Eray Yılmaz

Şu an piyasada en iyi fiyat/performans oranı olan cep telefonu hangisi arkadaşlar bi arkadaş alacak?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

:( ihtiyacına göre cihaz kullanıcaksın.

iş için blackberry, eğlence için iphone kullanıyorum. Bu kadar çok uygulaması olan bir cihaz için bu kadar karalama. :) hiç yakıştıramadım.

bu arada mms yok demişsiniz ama app. yükleyerek mms kullanabilirsiniz.

yada

Hangi telefonu access point olarak kullanabilirsiniz?

bu kadar çok application ı varken bende çamur atmak biraz ağır kaçar :rolleyes:

+

windows mobile kadar dandik, windows mobile kadar çöken hata veren bir işletim sistemi görmedim. canı sıkılır kitlenir, ağır çalışır, yüklicek uygulamalar kısıtlıdır...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
İphone kullanan başka bir telefon kullanamaz diyorum...2G'den gelen İphone sevgisi 3GS'de devam ediyor, 4G'de olur inşallah :(

Birde benim telefonu Genpa'dan yenisi ile değiştirme şansım var, garantisinin bitmesine son 2-3 ay kala değiştirip gelen vakumlu poşetten çıkarmadan sıfır olarak satıcam cihazı, zaten haziranda 4G gelir büyük ihtimal onunla yol devam ederim...Şuanda sıfırları 1450 liraya kadar gidebiliyor...Bende o zaman 1200'e satarım heralde, piyasada en az değer kaybeden cihazlardan birisidir İphone...

Bu değiştirme işi nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Windows hakkaten gıcık, iphonunda çok eksikleri var ve haddinden fazla pahalı arka cebinizde unutun ve oturun ekran gider ayrıca çiziliyor kılıfsız olmaz sürekli aman çizilmesin diye koyacağım yeri bile düşünmek sinir bozucu, invisible shiled tarzı şeyler şart, belki 4gs süper olucak ama 1500 civarı fiyatıyla gereksiz derecede pahalıda olucağı kesin, onun yerine sonyerikson experia 10 da alınabilir, mutituoch olayını tam yapan firmaysa LG dir, hatta apple bile ondan yürüttü diyenler var, LG nin çoğu modelinde bu var zaten, artık eskiyen prada modelinde bile var, şuan en gelişmiş LG KM900 arena, kapasitif ekran yani iphone gibi, multitouch ta var, sadece yazılım tam gelişmedi ve pil sorunu var, ama adamlar çok yakında süper modeller çıkarıcakmış, aslında bu işin sonu yok kullanım tarzımıza göre model seçmeliyiz, herşey olsun dersem ben iphone almazdım, menüsü ekran hassasiyeti falan güzel ama çok fazla eksiği var, 4gs te düzeltirlermi göreceğiz, fiyatı 1000 tl nin altında olursa yada civarında düşünülebilir, ama 1500 falansa gereksiz olur bence.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 senedir kılıfsız kullanıyorum bir tane bile çizik yok. O kadar lg modeli baktım iphone ekranı yada dokunmatiği ile ilgisi yok. Pil sorunu nasıl bi sorun onu anlamadım zaten bi ben ve çevremdekiler mi yaşamıyor bu sorunu onuda anlamadım. Yazılım kullanmakta olduğum en hızlı ve güzel yazılım. Kısacası kim neye göre eleştiriyor bunların hiç birini anlamıyorum , acaba ben farklı bi iphone mu kullanıyorum.

dandik seninki dandik :(

abi sana puff yollıyım mı :)

http://www.google.com.tr/search?rlz=1C1GGL...p;q=iphone+puff

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bende gecen hafta Omnia I aldim ikinci elden, slide fonksyonlarini samsung aynen kopyalamis, eger multitouch olsaymis, omnia tadindan yenmezmis bence...

at ve sahip konusuna gelince, sahibi ata binmeyi bilmiyorsa, at ne yapsin ? :D

Nası omnia, rom güncellemesinden sonra kilitlenme oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Değiştirme işi cihazda hafif kusur varsa, yada tamir edilebilecek bir donanım arızası tabii kullanıcı kaynaklı değil kendiliğinden olan arızalar, Genpa şu an için tamir yapamıyor, sadece ekran değişimi yapıyor diye biliyorum...Diğer sorunlar yenisi için değişim yapıyor, bende power tuşunun sol tarafı sağ tarafına göre daha içerde duruyor...Eski İphone'larda yoktu bu sorun, 3GS'lerde görülüyor buda bir değişim sebebi :D

bi ara cihaz çöktüğünde bile değişim veriyolardı yurdum insanı herkes teknisyen :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

itina ile ucuza ipho kırılır çökmüş cihazlarınız kurulur :) gell gelll feke imei bili giriyoruz vatandaş her türlü illegal iş yapılır edilir vs vs :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

iphone eğlence aleti olarak iyi tabii, ama sadece eğlence, adam gibi foto çekemiyor videoda öyle yani kötü yöneleride çok ama siz sadece iyilerini söylüyorsunuz (en çok söylenende dokunmatik ekranı, gerisi bence vasat bu aletin) hadi camını kabul ettim diyelim gerçi oda çiziliyorda neyse, ama arkası kesin çiziliyor, alet narin camı kırılabilir, pili az gidiyor, birtek dokunmatik olayı çok iyi o kadar, geri kalan multimedya özellkleri kırpılmış hep, en büyük handikapı ise saçma derecede fiyatı, çok daha gelişmiş başka markalar daha ucuza bulunuyor, bence 4G modelinde kamera pil derdi sinir itunes uygulamasına zorunluluk vb. gibi birsürü eksiği giderilmezse şansı zor olucak, çünkü sony samsung lg gibi çok sağlam rakipleri bu işe el attı, özellikle samsun amoled olayına kapasitif ekran multitouchı (gerçi aman aman diil bence bu özellik) falan eklerse işi çok zor, baksanıza nokia bile mahkemelik bunlarla baş edemiyor artık, dediğim gibi 4g modeli düzgün olursa tamam, yoksa sony xperia 10 gibi aletler karşısında şansı çok az, hemde android işletim sistemi sürekli gelişiyor.

Mesela jet iphone karşılaştırmasına bakın...

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2826

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı
itina ile ucuza ipho kırılır çökmüş cihazlarınız kurulur :D gell gelll feke imei bili giriyoruz vatandaş her türlü illegal iş yapılır edilir vs vs :rolleyes:

Erdem, peki benim Blackberry'yi Turkcell'de çalıştırabilirmisin? Avea'dan aldım uzun süredir Avea'da kullanıyorum ama Turkcell'e geçeceğim BB servisi için . Fakat Avea sim lock vermiyor Müşteri Hizmetleri'nden. Nasıl hallederiz?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Erdem, peki benim Blackberry'yi Turkcell'de çalıştırabilirmisin? Avea'dan aldım uzun süredir Avea'da kullanıyorum ama Turkcell'e geçeceğim BB servisi için . Fakat Avea sim lock vermiyor Müşteri Hizmetleri'nden. Nasıl hallederiz?

Erdeeeem, sana diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
... mutituoch olayını tam yapan firmaysa LG dir, hatta apple bile ondan yürüttü diyenler var, LG nin çoğu modelinde bu var zaten, artık eskiyen prada modelinde bile var, şuan en gelişmiş LG KM900 arena, ..

Multitocuh patenti apple'da bulunmaktadır.

Fiyat konusunda bundan böyle yıllık abonelik ile birlikte düşünmek lazım fiyatları. Çünkü firma bu indirimleri reklam gideri olarak gelirinden düşüyor. Siz telefonu kampanyasız alırsanız düşemiyorsunuz, o da düşemiyor. Şirket telefonu olarak alıyorsanız başka tabi. O nedenle kampanya telefonlar vb. daha hesaplı oluyor, sabit konuşma vs ücretlerini hesaplasanız bile. Çünkü telefon, firmaya çok ucuza maloluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...