İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Yakıt Tüketimi

Turgay Yüksel

Recommended Posts

Turgay Yüksel
(düzenlendi)

İyi geceler: yakıt tüketimi ile ilgili bir başlık açmak istedim ben aracımı benzinli kullanıyorum aracı alalı yaklaşık 45 gün kadar oldu 3 depo bitirdim her seferinde tam 700 km den birazcık fazla yol yaptım şehir içinde....ortalamaya vurursak yaklaşık 2.9 tl km yakıt gözüküyor bana 2000 motor bir araca göre fena gelmedi.... birazda acemilik var tabii sanırım yaz gelince ve acemilik birazdaha pekişince 2.60 tl ye düşer gibi geliyor.... sizin gibi değerli arkadaşlar tüp taktırmayı önerirmisiniz??? tüpte bu aracın yakıt tüketimi nedir?? eğer arada fazla bir fark oynamıyor ve tüpte bir takım sorunlar çıkıyorsa hiç taktırmayalım.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yaklaşık 10lt/100km lik bir tüketimizin var. Ankarayı pek bilmem ama normal seviyede.

Yorum bağlantısı
aracı alalı yaklaşık 45 gün kadar oldu 3 depo bitirdim her seferinde tam 700 km den birazcık fazla yol yaptım

Aracınız hayırlı olsun. Tüketim değerleriniz güzel gibi gözüküyor. Lpg kullanmadan önce ben 700km'yi hiç görmemiştim doğrusu. Aracınızın yakıt deposu 61,5lt olduğuna göre km'de 0,08lt'lik, 100km'de ise 8 lt'lik şehir içi yakıt tüketiminiz var demektir. Bu değerleri Ankarada hangi güzergahta yakalıyorsunuz bilmiyorum ancak başta da dediğim gibi çok iy değerler. LPG ile tüketiminiz benzin tüketiminize göre ortalama %20 artacaktır. Ankara'da LPG'nin litresi genelde 1,41.-TL ile 1,51 arasında değişiyor. 1,45 ortalama dersek sizin 100km'de LPG tüketiminiz 145.-kr civarı olacaktır. LPG başlığı altında çeşitli markaların uygulamaları ile ilgili geniş bir arşiv bulabilirsiniz. Kendi namıma Teleflex kullanıyorum. 10 ay, 8.000km'lik kullanımım boyunca hiçbir sıkıntı duymadığım gibi, performansından da son derece menunum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Km'ye 29 kuruş sarfiyat gayet iyi.Ben lpg ile 25 kuruşun altına inemedim.Havalar sıcakken 22 kuruş yakıyordu ama soğuyunca 25 kuruşa çıktı.Bende bir anormallik var sanırım.Lpg 1,72

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim araçta lpg var Brc marka ve ortalam km de 150 krş civarında yakıyorum. Güzergahımda sabah 8:00 8:30 arası eryaman-ulus akşam 5:30 dan sonra ulus-kızılay-cinnah-çetinemeç bulv.-eskişehir yolu-istanbul yolundan eryaman(yani sıkışık trafik sayılır)

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

abi lpg taktıracaksan kaliteli taktır .birde bende merak ettim ankarayı bildigim icin hangi guzergahlarda yaptınız bu km yi.acemi olmasan ne olurdu )).

Yorum bağlantısı
Zühtü Akdoğan

benim mondeo 97 model 1.8 yakit tuketimim uzun yolda 830 km isik yakiyor her seferinde denedim hep ayni benim ki nasil acaba iyimi dir

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
abi lpg taktıracaksan kaliteli taktır .birde bende merak ettim ankarayı bildigim icin hangi guzergahlarda yaptınız bu km yi.acemi olmasan ne olurdu )).

güzergahım fatih mahallesinden kavaklıdere arası

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
(düzenlendi)

arkadaşlar benim arabada bir gariplik var sanırım.. depo max 56 lt benzin alıyor ve yazın uzun yolda (kocaeli-balıkesir altınoluk) ve bunun balıkesirden sonrası yüksek devirlerde ve bir kısmı altınolukta şehir içinde olmak üzere 930 km yol yaptım. bu tüketim değerlerini birçok 2000cc araç kullanıcısı arkadaşım yakalayamıyor. bu tüketim değerleri oldukça iyi görünüyor. aracımda lpg yok.

not: yazın yola çıkmadan evvel yağ-bujiler-hava filtresi- ve en önemlisi debriyaj baskı balata ve bilyesini değiştirmiştim.

bi gariplik var ama bulamadım...

tarihinde Emre Gizlenci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Klima açık sakin kullanım ile Otomatik 2.0 Mondeo 1050 km benzini bitmeden gidebiliyor, (son benzinciyi kaçırınca zoraki test yapmıştım)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ben eniştenin focus 2.0 la tam depo benzin bitip gaza geçene kadar 1076 km yapmıştım. Ankara-Amasya-Ankara.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

benimki 55 lt lik depo. 10 lt daha benzin olsa 1000 kmyi geçerim.

tamamına yakını boş iken 55 lt civarı benzin alıyor.

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
benimki 55 lt lik depo. 10 lt daha benzin olsa 1000 kmyi geçerim.

tamamına yakını boş iken 55 lt civarı benzin alıyor.

ALLAH ALLAH nasıl oluyor şu an en son aldığım benzinciden faturayı kontrol ediyorum ve tam 67.380 lt benzin almışım bende bu mondeonun alırken kitapçığı vardı orada depo 61.5 lt alır diyordu nasıl oluyorda benimki 67.380 lt aldı anlamadım

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

hmmm. o zaman benim yakıt tüketimim fazla... herhalde benzin aldığımda depoda 5-6 lt benzin oluyor. gerçi bu değerleri tamamı şehir dışı değildi. birazda yüksek devirlerde gidince eminim fark oluşmuştur.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
ALLAH ALLAH nasıl oluyor şu an en son aldığım benzinciden faturayı kontrol ediyorum ve tam 67.380 lt benzin almışım bende bu mondeonun alırken kitapçığı vardı orada depo 61.5 lt alır diyordu nasıl oluyorda benimki 67.380 lt aldı anlamadım
Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Hangi benzinci bu, Ankaralılar oraya uğramasın :D

benzini en iyi yer diyorlar eryamanda reklam olurmu acaba ismini yazsak onu bilmiyorum peki çağlar bey nasıl oluyorda 67 lt alabiliyor araba bunu anlayabildinizmi???sonuna kadar benzini kullanmış olsam bile depo 61.5 değil mi_?

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
İşte Çağlar abi ondan gitmeyin demiş :D Muhtemelen sayacı 20 tl'den itibaren açmışlar :D

abi öyle üçkağıtlar oluyormu bu pompa olayında ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzini gerçek versin ben fazla litreye razıyım, sözümüz meclisten dışarı tabii. Bunca yıldır Mondeo ya biniyorum , bu kadar fazla litreler alabildiğimi hiç hatırlamam. Tabii deponun dibini pek görmem (yolda kalmama amaçlı)

%10 fazla satanı belgesi ile yakalamıştım ama Ana firma hiçbir şey yapmamıştı.

Yorum bağlantısı
Turgay Yüksel
Şöyle olur. Önceki araç 20 liralık almıştır (yaklaşık 7 litre) daha sonra sıfırlanmamıştır. Ve devam edilir. Ama şu anda plaka girişi şart olduğu için biraz daha zor sanırım o olay.

muhtemelen dediğiniz gibi oldu. günahlarını almayalım belkide unutmuşlardır!!!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...