İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Yakıt Tüketimi

Turgay Yüksel

Recommended Posts

Tunç Tunçdemir
140 Sabit hızla 9.8-10.00 gibi...

140 sabitte benim araba 10 lt yaksın , bende onu yakarım abi :D:p

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
140 sabitte benim araba 10 lt yaksın , bende onu yakarım abi :D:rofl:

Yok ya,rakamları sembolik yazdım :p

9.7 -9.8 daha fazla yakarsa,ben de yakarım :D:)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

30 TL lik benzin ve 30 TL lik LPG ile toplam şehir içi normal kullanımda 260 km yaptım

Yakıt tüketiminin arttığını düşünmeye başladım

Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Havaların eksileri gördüğü, lpg ile birlikte benzin kullanımının da arttığı bu mevsimde normaldir bence.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
ismail güneş

Merhaba benim 97 model hb. mondeo var

Araçta gaz kiti olarak stefanelli var Ankara'da şehir içi gaz tüketimi 14.5 Lt bakım yaptırdım değerler değişmeyince gaz filtrelerini değiştirdiler ve gaz ayarını da yaptırdım. (şaşmazda şimşek otogaz da yaptırdım). Yukarıdaki değerleri okuyunca moralim bozuluyor. :( arkadaşımın da 98 model sedan mondeosu var oda hemen hemen aynı güzergahtan gelmekte onun tüketim değeri de 10Lt bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
ismail güneş

Sizinki de çok yakıyor gaz da12,3lt* %20 14,76lt ye denk gelmekte :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

2,0 ghia.

ilave olarak 99 model ve sonrası. özellikle 99.

Yorum bağlantısı
Misafir

mondeo kullanan arkadaşlar 2000 ford ka var satıyorum yerine 97-98 mondeo alacağım fakat bunlardan hangimodelini tercih etmeliyim acele yardımlarınızı bekliyorum.

• 2.0 CLX (1)
  • 2.0 Di Ghia (1)
  • 2.0 Ghia (22)
  • 2.0 GLX

2.0 CLX diye bir model yok zaten. 2.0Di Ghia'da resmi olarak Türkiye'ye gelmeyen dizel bir model. Geriye Ghia ve Glx kalıyor. Acelel cevap almanız işinize ne kadar yarar bilmiyorum çünkü bu araçların alınabilecek olanlarını piyasada bulmak kolay değil. Bir tane vardı o'nu da kaçırmışsınız. Keşke siz acele etseydiniz Mehmet Bey'in aracı için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamdi Gökhan Atasoy

arkadaşlar kardeşim 1. chvyrolet aveo aldı benzinli sıfır 4 gün oldu depoyu fulledik aracın ortalama yakıt tüketimi 10,5 - 11 lt 100 km şehir içi , benim 99 mondeom normal kullanımda aveodan az yakıyor (8 - 8,5 100 km ye) yani bizim araçlar performansına göre çok iyi arkadaşlar fazla tüketim kullanım hatası yada bakımsızlıktan diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

herkese iyi gunler diliyorum. gectigimiz cuma Denizli - Izmir - Manisa (Kirkagac ) guzergahinda gidip geldim. asker kuzenimin yemin toreni vardi.

aracim 99 model sedan lpg li mondeo. bana yakit tuketimi normal geldi ama sizinde fikirlerinizi almak istedim :)

toplam yaptigim yol 815 km.

aldigim lpg 68.3 litre

lpg nin litre fiyati 2.64 (ortalama)

180 tl lik lpg aldim.

100 kmde ortalama 8.3 litre lpg harcadi.

hesabima gore km de 22 kurus yakmis oluyor.

yolda izmir manisa arasi klima acik ve yollar inisli cikisli.

onun disinda yol durumuna gore 110-130 km ortalama hiz ile gidip geldim.

ayrica mondeo ile uzun yolculuk ayri bi zevkli :nazar:

Yorum bağlantısı
Eray Eski
arkadaşlar kardeşim 1. chvyrolet aveo aldı benzinli sıfır 4 gün oldu depoyu fulledik aracın ortalama yakıt tüketimi 10,5 - 11 lt 100 km şehir içi , benim 99 mondeom normal kullanımda aveodan az yakıyor (8 - 8,5 100 km ye) yani bizim araçlar performansına göre çok iyi arkadaşlar fazla tüketim kullanım hatası yada bakımsızlıktan diye düşünüyorum

Merhaba Hamdi bey. sifir arac ilk baslarda cok yakar. bence normal. zamanla yakit tuketimi dusecektir. arac yakit duzenine kavustuktan sonra da kesin LPG taktirir kardesiniz zaten :)

bizim araclar motor gucune gore gercekten az yakiyor.. :nazar: hele uzun yolda buyuk motor daha avantajli bence

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Yönev

Ben mondeomla 50 TL benzin ile gebze karasu arası 204 km yol yaptım ibre 120 -160 arası 120 de n hiç düşmedim.Çoğu kimse imkansız falan dedi ama depomda hiç benzin yok denilcek gibiydi benzin alırken ışık yanmıştı çoktan..

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Bugün benim mondeom da iyi yakmış.

2.52 TL Lpg litre fiyatı ile 21 kuruş / Km.

Ankara - Karabük arası.

Yorum bağlantısı

Benim arabada bi yerde bişi var ama nerde?

43 litre gaz ile Ş.içi ankara sıkışık trafikte 280 km.

Lpg ciyle kavga edicem en sonunda.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bora Kılıçoğlu

Merhaba araba ısındıktan sonra rolantide beklerken yol bilgisayarı yakıt tüketimi olarak ne gösteriyor sizde. Bende 1.4 litre / saat gösteriyor çok nadir arada 1.1 litre gösteriyor sizce bu normal bir değer mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim rölantide problemim vardı. Devir sürekli oynuyor ve tüketimi 1,4 ve 1,7 gösteriyordu. 2 gösterince rölanti valfini değiştirdim ve şu an 0,9 ile 1,2 arası gösteriyor ve devir oynaması yok.

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Devirde oynama olmuyor da mahmut abi 1.4 ile 1.1 arası gidip geliyor 0,9 görmek nasip olmadı bir türlü sence sıkıntısı ne olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Devirde oynama olmuyor da mahmut abi 1.4 ile 1.1 arası gidip geliyor 0,9 görmek nasip olmadı bir türlü sence sıkıntısı ne olabilir ki?

1-Rölanti sensörü bozuktur

2-Motora bir yerden kontrolsüz hava girişi vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...