İçeriğe Yönlendir

2002-2007 Corolla Teyp Ekranı Tamiri

Utku Çay

Recommended Posts

Utku Çay
(düzenlendi)

Aracımdaki teypin ekranının yazıları okunmuyor, tamamı siyah olarak çıkıyor, bunu tamir etmek mümkün müdür? yoksa teypi değiştirmek mi gerekir? ya da çıkma ekran bulup değiştirmek mi gerekir?

12339088766137baaj837.jpg

resim temsilidir..

aracımın üzerindeki teyp resimde gözükendendir...

(başlığı "2002-2007 Corolla Teyp Ekranı Tamiri" olarak değiştirebilir miyiz)

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Pek yapılabileceğini sanmıyorum. Çıkma bakmakta fayda var. Yada pioneer :D

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Pek yapılabileceğini sanmıyorum. Çıkma bakmakta fayda var. Yada pioneer :D

evde pioneer kasetçalar + 12li changer var Onur'cum ama yol bilgisayarı hatrına teypi kullanmayı düşünüyorum (tabi tamiri ucuza halledebilirsem), orijinal teypin ses kalitesi tatminkar sayılır

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

toyotanın bence büyük bir hatası şu yol bilgisayarı ile müzik sistemini birleştirmesi zaten yol bilgisayarıda çok sağlıklı çalışmıyp bizim arkadaşta ortlama yakıt hep 8.4 gözüküyo sıfırlıyorsun kontak aç kapa yapılınca ortlama siliniyor yine acaba o hepsinde mi var

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
toyotanın bence büyük bir hatası şu yol bilgisayarı ile müzik sistemini birleştirmesi zaten yol bilgisayarıda çok sağlıklı çalışmıyp bizim arkadaşta ortlama yakıt hep 8.4 gözüküyo sıfırlıyorsun kontak aç kapa yapılınca ortlama siliniyor yine acaba o hepsinde mi var

yok bunda ortalama silinmiyor

teyp ile ortak yapmalarının nedeni maliyeti düşürmek, ikinci bir ekran koyup maliyeti artırmaz toyota, iyi bilirim :D

yenilerdeki yol bilgisayarı düğmeside bu yüzden hiç olmayacak yerde....

gerçi yol bilgisayarıda çok dert değil, nasıl olsaa 3-5 kere baktıkdan sonra sıkılırım

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

astralarda da birleşik dediginiz gibi maliyet düşürmek için

Yorum bağlantısı
Gürkan Üşenmez

Tamir etmek büyük ihtimalle mümkündür. Ama ne kadar fiyat isteyecekler acaba ? Eğer 2.el fiyatı daha uygunsa en güzeli değiştirmek.

Siz tamir fiyatı alın uymazsa ben size 2.el fiyatları konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Tamir etmek büyük ihtimalle mümkündür. Ama ne kadar fiyat isteyecekler acaba ? Eğer 2.el fiyatı daha uygunsa en güzeli değiştirmek.

Siz tamir fiyatı alın uymazsa ben size 2.el fiyatları konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

teypin ikinci eline sahibinden.com'da 400 lira istiyorlar. Bana kazada teypi hasar görmüş ama ekranı kırılmamış birşeylerde olabilir, onun ekranını buna takarız...

Yorum bağlantısı
Gürkan Üşenmez

Ben de direk çıkmacılardan sorayım. Yalnız sadece ekran konusu ancak çıkma teyp alan tamircilere bakmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bunun Problemi Sadece Ekran Olmayabilir..

Ekranın Parça Kodu Felan Varmı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ekran sağlam gözüküyor, bozuk olsa hiç görüntü vermezdi ki? yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Utku Çay

bir de şöyle bir tip not eklemek isterim,

akşamları (günışığının olmadığı zamanlarda) ekran da yazılar gözüküyor, sanki koyu gri bir fon geçmişde arkasında siyah yazılar var gibi, bazende yukarıdan aşağıya kısım kısım, siyahlık kayboluyor..

olmadı yarın akşamüzeri o şekilde iken bir foto çeker eklerim buraya...

Ben de direk çıkmacılardan sorayım. Yalnız sadece ekran konusu ancak çıkma teyp alan tamircilere bakmanız gerekir.

hani araba perte çıkmıştır, aracın teypinin tuş kısımları falan kırılmıştır, öyle birşey işimi görür, kasetçalar'lı olanın ekranıda uyar...

Bunun Problemi Sadece Ekran Olmayabilir..

Ekranın Parça Kodu Felan Varmı ?

Muhittin bey, sanırım siz elektronikçi idiniz, aracın teypi birkaç güne boşa çıkacak, isterseniz size yollarım incelersiniz...

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
onun yanında bu da süper olur ama amacım şimdilik bu tamiratı ucuza halletmek, tamir ettikten sonra bu usb aparatını almayı düşünüyorum

usb için son 40 dk :f1:

Bu arabayı aldığınızda ekran bozukmuydu utku bey, Bir çizgi var gibi birşey yazmıştınız galiba ama :unknw:

Yoksa hemen bozdunuz mu :selo:

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
usb için son 40 dk :f1:

Bu arabayı aldığınızda ekran bozukmuydu utku bey, Bir çizgi var gibi birşey yazmıştınız galiba ama :p

Yoksa hemen bozdunuz mu :unknw:

Bozukdu Burak'cım, aslında bizim elektrikçinin sözüne kandım, ben yaparım onu sorun olmaz dedi ama yapamadı :selo:

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

photoshop la biraz benzetmeye çalıştım

dikine yeşiller frekans değiştirdikçe yer değiştiriyor....

alttanda yazıların hepsi zar zor belli oluyor, yeşil alanın denk geldiği yerlerde yazılar net oluyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ekrandan çok ekrana giden yolda zarar var gibi geliyor, elektrikten anlayanlar daha iyi bilir :f1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

klasik tamir yöntemini denediniz mi? ekrana biraz kaba kuvvet (ama zarar vermeden)uygulayın belki düzelir :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

sabah birşey farkettim

teyp ilk açıldığında böyle gözüküyor

açıldıktan 2 sn sonra altdaki hali alıyor

Yorum bağlantısı
Gürkan Üşenmez

Abi ben bugün biraz çıkmacıları aradım ellerinde yok. Ama son mesajına göre de bence de ekrana giden çok telli kabloda problem olabilir.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Abi ben bugün biraz çıkmacıları aradım ellerinde yok. Ama son mesajına göre de bence de ekrana giden çok telli kabloda problem olabilir.

İlgine teşekkür ederim Gürkan. Soyismin gibi üşenmemişsin ilgilenmişsin çok teşekkürler, teyp bir-iki güne boşa çıkacak, içini açık bakacağım, bakalım birşey yapabilecek miyim...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Utku Çay

teypim tamir edilmiştir

buradan bir elektronikçi 35 tl karşılığında teypi tamir etmiştir. şuan sorunsuz çalışmaktadır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...