İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Kerem Arıkantürk

Açıkçası İzmir'de bildiğim bir yer yok ancak Adlı Ergürden firması bunların ithalatını yapıyor bildiğim kadarıyla. İletişim bilgilerini aşağıya ekliyorum:

Adlı Ergürden

Adres ( Şirket Merkezi):

Bestekar Şevki Bey Sokak No:11

34349 Balmumcu - Beşiktaş

İSTANBUL

Ankara İrtibat Bürosu:

HOŞDERE CADDESİ NO:124/7 YUKARIAYRANCI- ANKARA

Telefonlar:

(0212) 212 40 13

(0212) 212 53 57

(0212) 212 91 35

(0212) 213 07 54

(0212) 213 15 45

(0212) 272 72 15

(0212) 272 72 16

(0212) 272 72 19

(0532) 655 22 04 ( şirket merkezi )

(0532) 416 78 46 ( acil parça teslim )

(0532) 271 40 28 ( acil parça teslim )

Ankara İrtibat TEL:0312-4397536

Ankara ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu Berker Yılmaz : 0533 611 20 58

Faks:

(0212) 272 72 20

(0212) 288 71 75

(0212) 213 57 14

Ankara İrtibat FAX:0312-4397537

E-Mail:

Firma E-Mail : info@adli.com.tr

Fahri ADLI : fahri@adli.com.tr

Ersin ADLI : ersin@adli.com.tr

Gürhan ADLI : gurhan@adli.com.tr

Sipariş : siparis@adli.com.tr

Ankara ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu: berkeryilmaz@adli.com.tr

KAMU İHALE DİREKTÖRÜ

Mak. Müh. OSMAN TARIK YILMAZ: osmantarik@adli.com.tr

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Açıkçası İzmir'de bildiğim bir yer yok ancak Adlı Ergürden firması bunların ithalatını yapıyor bildiğim kadarıyla. İletişim bilgilerini aşağıya ekliyorum:

Adlı Ergürden

Adres ( Şirket Merkezi):

Bestekar Şevki Bey Sokak No:11

34349 Balmumcu - Beşiktaş

İSTANBUL

Ankara İrtibat Bürosu:

HOŞDERE CADDESİ NO:124/7 YUKARIAYRANCI- ANKARA

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Onur Firik

fren disklerimi brembo delikli sari renk olanindan degistirdim, balatalari ise gran sport adinda bir marka aldim, fren performansinin iyi oldugunu yazmislardi, bremboyu tavsiye ederim, zaten gorunus olarak cok gusel duruyor, bu arada aracim focus st 2.0

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersoy Koskuoğlu

Arkadaşlar 3-4 gün oldu,sol arka lastik sabah ve akşam yola çıkarken takılı kalıyor.Hareket etmeye başlarken hafifçe sol arka taraf aşağıya doğru iniyor.Bir müddet gidince düzeliyor.El frenini çekmesem bile araç uzun süre (6-10 saat) beklediğinde bunu yapıyor.Sadece bir kere olduğu yerde çok ileri geri yapıp denediğimde az balata kokusu geldi.Onun dışında koku olmuyor.İlk kalkıştan kısa bir süre sonra düzelmeye başlıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arka frenler disk mi? En son kim tarafından balata değişimi yapıldı (yetkili/özel)?

Yorum bağlantısı
Ersoy Koskuoğlu

Evet disk,tahminimce hiç değişmedi ama değiştiyse yetkili ford servisidir.Önceki sahibi başka yere götürmemiş çünkü,bende o servisten almıştım arabayı.Haftasonu balatalara baktım değişmesi gerekiyor, onunlamı alakalı ki?

Ek olarak geçen hafta eksik dot4 ü tamamlamıştım.Ondan sonra yapmaya başladı galiba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fren yağı eksilmesi sonucu düşen yağ seviyesini tamamlamak aslında yanlış denecek bir uygulama olacaktır. Zira yeni balata takılınca taşacak olan fren yağına hiçbir teknisyen bakmaz ve fren yağı boya üzerinde pek hoş etkiler yapmaz.

Disk frenlerde takılma yapmasının sebebi %90 balataların geri ayrılmasını sağlayan ve kaliperin içinde bulunan parçaların çamur, fren tozu gibi sebelerle sıkışmasıdır. Balata değişimi ve fren tozu temizliği sonucu sorun kalmayacak bence.

Balata değişirken mümkünse disk inde değişmesi gereklidir bilginize.

Yorum bağlantısı
Ersoy Koskuoğlu

Bilgi için teşekkürler.

Balata fiyatlarının yanında diskleri de istemiştim.Bu ay fazla zorlamasın diye önümüzdeki ay hepsini değiştirmeyi düşünüyorum.Değiştirmeden önce fazla hidroliği şırınga ile çekersem problem olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Siz hidrolikle uğraşmayın sadece eklediğinizi servise söyleyin.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Nuri Başer

Selamlar.. İyi bayramlar..

bugün farkettim frene hafiften dokununca kesik kesik tak tak tak tak (şu çamaşır makinelerine fazla çamaşır atılınca çıkan seslerden) ses gelmeye başladı..

diskler iyi gibi gözüküyor ama.. balatalar da 10000 küsür oldu..

problem ne olabilir??

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Sonata

abs devreye giriyor olmasın. zemin yağmurlu ise olabilir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Abs nin devreye giriyor olacağını pek sanmam. Diskler iyi gibi görünmüş olsada gözle fark edilmeyen eğilmeler olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bunu farklı hızlarda denediniz mi?

Sadece hafif firendemi yapıyor yoksa viteste sabit hız veya hafif hızlanırken yapıyormu?

Sesin yanında titreşim var mı?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
(düzenlendi)

Pedalda titreme olmadı

120-130 civarı giderken yavaşlamak istedim, frene hafifçe dokundum ve ses çok bariz duyuldu, abs olmadığına eminim

sanırım diskler olabilir.. yada aks başları.. araç 69000 km de.. konu fren olunca canım sıkıldı.. düşük hızlarda ve araba boşken yapmıyor denedim dün.. dandik balata takılmışsa yaparmı acaba..

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Balatalar değiştikten sonra veya bu sorun ortaya çıktıktan sonra fren pedalında sertleşme veya hissettiğin bir değişme oldumu?

Bence balatalar bitmiş :)

Bitmişte olabilir, yanıp sertleşmişte olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Tekin

focus 2 için yerli üretim dsg diye bir marka varmış kullanan varmı ? Ürün nasıldır sizce ? fiyatı orjinal motorcraftlara göre baya uygun ne dersiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

35 ytl ye takım ? Takmazdım. Galfer diye bir marka var, motorcraft ile aynı tesiste üretiliyor diye duymuştum, henüz denemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön-arka balata takımı için 35 ytl oldukça ucuz, frenaj güvenliğimi teslim etmeden önce düşünürüm?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...