İçeriğe Yönlendir

Telefonunuz orjinal mi değil mi?

Çağatay Demir

Recommended Posts

Burak Hatipoğlu
Bu sadece nokia için değil demi... Benimki samsung da.. ?

valla mehmet abi benimkide samsung ama 10 çıktı finlandiya sen hakaretlere devam et bence :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

o zaman söyle sorayım benim eski bi telefon vardı bu kayıt zamanında mesaj geldi mesaj atın 5 tl karsılıgında kayıt edelim diye bende degmez diye kayıt ettirmedim kapandı gecen 2. tel lazım oldu türkcell e tel actım pasaportla actırabilir miyim diye olmaz dediler normalde olması mı gerekiyor yani yanlış bilgi mi verdiler bana dedikleri sizin tel sistemde kaçak görünüyor artık kayıt ettiremezsiniz dediler

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Bana çok inandırıcı gelmedi bu haber açıkcası. Adam çinde sahte telefon yapacak imeisine 00 koymayacak mı :)

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan

benimkinde made ın malezya yazıyo ama numarasında 01 görünüyo anlamadım

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
(düzenlendi)

Ülke kodu 02 Macaristan malı diye yazıyor.Hafif dandik çıktı benim telefonda :p

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)
Alıntıdır...

"Cep telefonunuzun orijinal olup olmadığını, hangi ülkeye ait olduğunu öğrenmek artık çok kolay.[/i]</h2> Yapmanız gereken telefonuza *#06# kodunu yazıp IMEI numaranızı öğrenmek.

Kodların dili;

IMEI KODU:

Örneğin seri numaramız: 434566/10/678943/5 Buna göre karşılaştırma yapın...

XXXXXX/YY/ZZZZZZ/A

XXXXXX = önemli değil

YY = ülke kodu

ZZZZZZ = seri numarası

A = önemli değil

10 = Finlandiya

20 = Almanya

30 = Kore

40 = Çin

50 = BrezilyaAmerikaFinlandiya

60 = çinmeksika

70 = Finlandiya

80 = MacaristanAzerbaycan

Ülke kodunuz;

02 veya 20 ise kötü kalite demek

08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite

01 veya 10 ise Finlandiya malı Kaliteli üretim

13 ise MacaristanAzerbaycan üretimi kalitesiz ve Tehlikeli üretim..

00 ise Orginal Nokia fabrika çıkışıdır..Finlandiya üretiminden daha kalitelidir..."

Hocam bu inek değil ki telefon,fabrika aynı fabrika değil mi? aynı robotlar üretim yapmıyor mu? Kalite farkı nasıl oluyor anlamadım,00 fabrikasındaki malzemlelerle diğer fabrikalardaki malzemelerden farklı mı?

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Hocam bu inek değil ki telefon,fabrika aynı fabrika değil mi? aynı robotlar üretim yapmıyor mu? Kalite farkı nasıl oluyor anlamadım,00 fabrikasındaki malzemlelerle diğer fabrikalardaki malzemelerden farklı mı?

Hoca derken?

Haber alıntıdır Musa bey.

Bana çin yapımı telefon satmışsın....!!!! :p:good1:

Allah!! yakalandık :p

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Oğlum harbi çin malı çıktı...

Nasip - kısmet ...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Nasip - kısmet ...

6 nisan pazartesi...Hünkarda membaa suyu içerken ayfonuna el koyucam..Şimdiden sölemesi hodri meydan...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
6 nisan pazartesi...Hünkarda membaa suyu içerken ayfonuna el koyucam..Şimdiden sölemesi hodri meydan...

ne ayfonu sayın mütahidim

nokia-1110.jpg

Yeni telefonum budur o da al senin olsun..

Yorum bağlantısı
Levent Temel
o zaman söyle sorayım benim eski bi telefon vardı bu kayıt zamanında mesaj geldi mesaj atın 5 tl karsılıgında kayıt edelim diye bende degmez diye kayıt ettirmedim kapandı gecen 2. tel lazım oldu türkcell e tel actım pasaportla actırabilir miyim diye olmaz dediler normalde olması mı gerekiyor yani yanlış bilgi mi verdiler bana dedikleri sizin tel sistemde kaçak görünüyor artık kayıt ettiremezsiniz dediler

ya gayriresmi sorunu çözüyorlarmış..Imeı klonlıyorlarmış.kayıt altına o şekilde alınıyormuş..Ama nerde yapılıyor,nekadar oluyor bilmiyorum..sadece duydumm

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
ya gayriresmi sorunu çözüyorlarmış..Imeı klonlıyorlarmış.kayıt altına o şekilde alınıyormuş..Ama nerde yapılıyor,nekadar oluyor bilmiyorum..sadece duydumm

Cısss !!!

Benim İphone'de kapanmıştı ! 1 hafta öyle durdu sonra pasaportlu bi fransız buldum gittim işlettim 1 hafta içinde tekrar açıldı...

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

bende denedim samsunda 01 çıktı bu neresi oluyo acaba...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benimki de 02 çıktı, kanada malı telefon ama kötü kalite demek ki...:)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Dokcan

Benim N96 02 cikti yani kötu kalite :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nokia'dan yapılan açıklamada bu olayın gerçeklikle bi alakası olmadığı bildirildi.

:p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

valla gmail bayağı engelliyor spam ı, ben genelde gmail tercih ediyorum :p

türk spam'ler daha yakalanamıyor o ayrı :D

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bana mantıklı gelmedi. Bende iki tane Samsung var.

Buradaki bilgiye bakılırsa birisi kaliteli üretim, diğeri arabistan gibi ülkelerde yapılmış kalitesiz üretim olmalı.

Fakat her ikisinde de Made in Korea yazıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...