İçeriğe Yönlendir

90.000 Km. Periyodik Bakım

Emrah Musalli

Recommended Posts

• 4 ay sonra...
Davut Turmuş

arkadaşlar 90 bin bakımı ile ilgili bir kaç sorum olacak şu an arabam 89 bin küsürde geçen yıl bu vakitler 80 binde iken rutin bakım yaptırdım mazot filtresi hariç herşey değişti(mazot filtresini 70 binde değiştirmiştim) önceki bakımı yaptırdığım tamirci bakımı 10 bin de yapmam gerektiğini bu tamirci ise 15 binde yapmam gerektiğini söyledi fakat şöyle bir durum var ben geçtiğimiz yıl 15 bini dolduramadım sanırım yıldan dolayı bakımı yaptırmam gerekecek sorularım şunlar:

1)bakımın illa 12 ay bitiminde olması gereklimi yoksa 1-2 ay gecikse sıkıntı olur mu(kullandığım yağ mobil 1 esp dpf )mesela kışa girerken yaptırmayı düşünüyorum sakınca olmazsa kış bakımı gibi

2)n11 de iki bakım seti buldum fiyat çok uygun herhangi bir sıkıntısı olurmu gerçi bosch marka ama

http://urun.n11.com/filtre-setleri/ford-focus-16-tdci-bosch-filtre-bakim-seti-2007-2010-P115234578

http://urun.n11.com/filtre-setleri/ford-focus-c-max-16-tdci-filtre-set-mazot-filtre-orjinal-P85680379

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracinizin bakımı 15bin km ya da senede 1 dir. Ne kadar geciktirirseniz araciniz icin o kadar kotu olacaktır. Ayrica 5 yasindan yasliysa vr triger değişmediyse bu bakimda o da devirdaimle beraber degismelidir.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Aracinizin bakımı 15bin km ya da senede 1 dir. Ne kadar geciktirirseniz araciniz icin o kadar kotu olacaktır. Ayrica 5 yasindan yasliysa vr triger değişmediyse bu bakimda o da devirdaimle beraber degismeli

sani bey aracım 2009 model temmuzun sonuna doğru triger ve balata bakımını yaptırdım ankarada öner otomotiv tuncay usta yaptı ısrarla devirdaimde değişsin dedim gerek yok değiştirmeyeceğim dedi sağlammış bende peki abi sen bilirsin artık dedim ne yapalım :) yoksa üçüne beşine bakmadan değişsin istiyordum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Soner Genç

Merhaba;

Aracım şuan 85 bin oldu 90 bin bakımına sokmak istiyorum ama hiç bi bilgim yok ne değişir ne yapılır güven bi verecek usta varmı  tanıdınız  ben burda yaptırdım gibi şeyler ortalama ne fiyat çıkar. 

Not: araç 80 binde hava filtresi polen filtresi yağlar  diskler balatalar değişti. 

İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba;

Aracım şuan 85 bin oldu 90 bin bakımına sokmak istiyorum ama hiç bi bilgim yok ne değişir ne yapılır güven bi verecek usta varmı  tanıdınız  ben burda yaptırdım gibi şeyler ortalama ne fiyat çıkar. 

Not: araç 80 binde hava filtresi polen filtresi yağlar  diskler balatalar değişti. 

İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. 

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
MustafaMutlu

Merhaba Ford Club ailesine yeni katıldım.

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum,

2011 model Ford Fiesta 1.4 titanium x aracım var ve şuan 86.000 km de

90.000 bakımını sizce erken yaptırmak mı daha iyi yoksa kilometresini beklemek mi ?

Bir de fiyatları konusunda bilgi alabilirsem çok mutlu olurum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, MustafaMutlu yazdı:

Merhaba Ford Club ailesine yeni katıldım.

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum,

2011 model Ford Fiesta 1.4 titanium x aracım var ve şuan 86.000 km de

90.000 bakımını sizce erken yaptırmak mı daha iyi yoksa kilometresini beklemek mi ?

Bir de fiyatları konusunda bilgi alabilirsem çok mutlu olurum.

Konunuz birleştirilmiştir. Hoş geldiniz.

Yorum bağlantısı
Koray Erden

Arkadaşlar merhaba 2012 model ford focus benzınli ti-vct aracıma 90.000bin bakımını dışarıda başka bi ustaya yaptırıcam hangi malzemeleri almam gerek yardımcı olursanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Koray Erden yazdı:

Arkadaşlar merhaba 2012 model ford focus benzınli ti-vct aracıma 90.000bin bakımını dışarıda başka bi ustaya yaptırıcam hangi malzemeleri almam gerek yardımcı olursanız sevinirim :)

Konunuz birleştirilmiştir. 90bin bakımı ağır bakımdır. Kayış setleri alınmalıdır standart bakım dışında. Ayrıca araç liftteyken ustanın sıkıca kontrol etmesi gerekir aracı.

Yorum bağlantısı
Koray Erden

abi triger falan değişcek ondan haberım var da bana  bakım malzemelerinin isimleri lazım rica etsem onlarıda yazarsan sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Özkan Yenigün
(düzenlendi)

2011 Focus Titanium TDCI 1.6 aracımı yeni aldım 90 bin bakımı yapılmamış sadece yağ ve filitreler değişmiş... Riske girmek istemiyorum

*Triger Seti

*V Kayışı

*Devirdaim Pompası

*Baskı Balata                                   aklıma gelenler bunlar. Daha nelere baktırmak gerek acaba? Adana da usta önerisi ?

tarihinde Özkan Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Özkan Yenigün yazdı:

2011 Focus Titanium TDCI 1.6 aracımı yeni aldım 90 bin bakımı yapılmamış sadece yağ ve filitreler değişmiş... Riske girmek istemiyorum

*Triger Seti

*V Kayışı

*Devirdaim Pompası

*Baskı Balata                                   aklıma gelenler bunlar. Daha nelere baktırmak gerek acaba?

Size tavsiyem baskı balata değişirken mutlaka volantı kontrol ettirin şüpheli ise onu da değiştirin. Bu araçların volantı aşırı güçten dolayı çabuk yıprana biliyor. Volant söküldüğünde mutlaka yıkama yaptırın. Volant yıkanırken özel sıvılar kullanılıyor. Farkı hissedeceğinizden eminim.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
19 saat önce, İbrahim Çelik yazdı:

Size tavsiyem baskı balata değişirken mutlaka volantı kontrol ettirin şüpheli ise onu da değiştirin. Bu araçların volantı aşırı güçten dolayı çabuk yıprana biliyor. Volant söküldüğünde mutlaka yıkama yaptırın. Volant yıkanırken özel sıvılar kullanılıyor. Farkı hissedeceğinizden eminim.

Volantın sorunlu olduğunu biz nasıl anlarız peki kullanım sırasında.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
9 saat önce, Özkan Yenigün yazdı:

Volantın sorunlu olduğunu biz nasıl anlarız peki kullanım sırasında.

Volant bozuksa eğer debriyaja basarken ayağınıza titreşim yapar.

Vites kutusu hizasından gaz verdikçe düzensiz sesler duyarsınız.

Ani hızlanmalarda aracın titreyerek gittiğini görürsünüz.

Debriyaja Tam basıp araca gaz verdiğinizde araçta zırıltı şeklinde titreşim alırsınız.

Aracı stop ederken normalden uzun süren sarsıntı yaşarsınız.

Bunlar daha önceki focus2 tdci aracımda yaşadılarım ve genelde de aynı sorunlar ortaya çıkıyor. baskı balata Volant değiştirdiğimde sorun kalmadı.

Bütün bu sarsıntıların ve volant arızasının sebebi ise volantın bağımsız iki parçasının arasındaki yayların işlevini yitirmesidir.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
(düzenlendi)

Triger Seti - 140 TL ( Daikon )

Devirdaim - 135 TL

V Kayışı    - 35 TL            bu parçalar  + işçilik 150 TL

Baskı Balata - 260 TL ( Sachs )

Bilye             - 170 TL                           + işçilik 200 TL 

Toplam 1100 TL Fiyat Nasıl Arkadaşlar?

tarihinde Özkan Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
8 dakika önce, Özkan Yenigün yazdı:

Devirdaim - 135 TL

Baski balata ne kadar ucuz. normal mi bu fiyat?

Burada baski balata bilye (sachs) en ucuz 273€

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
On ‎18‎.‎07‎.‎2017 at 10:49, Özkan Yenigün yazdı:

Devirdaim - 135 TL

+ Güncel

Ek Olarak şanzıman yağı ve antifriz de değişecek dendi. Değişmeye gerek var mı bunları acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...