İçeriğe Yönlendir

Fiesta ST Edition

Ramazan Akkaya

Recommended Posts

Ramazan Akkaya

Evet arkadaşlar epey zamandır Fiestaya kendi çapımda modif. yapmaya çalışıyorum. Her değişim için bi konu açmaktansa yapılan değişiklikleri bu açtığım konu başlığı altında sizlerle paylaşmaya karar verdim.Her zaman olduğu gibi siz değerli arkadaşlarımın olumlu olumsuz eleştirilerini bekliyorum.

En sonunda body kıtte eksik olan ST ön tamponu temin etmiş bulunmaktayım bu sabah teslim aldım,sadece boya işi kaldı, en yakın zamanda boyatıp resimleri ekleyeceğim. Aracımda emeği olan ve yardımlarını esirgemeyen forum üyelerimizden Ayhan Şentürk ve Can Umut Baykan'a teşekkürlerimi sunarım.

İsterseniz toparlamak gerekirse Fiesta + Cool 1.4 tdci aracımıza şu ana kadar neler yapılmış bi bakalım;

1-St 150 ön tampon

2-st 150 arka tampon

3-st 150 spoyler

4-st 150 yan marşpiyel

5-st 150 deri vites körüğü ve st vites topuzu

6-st 150 kromajlı kapı açma kolları

7-tdci logo iptali ve st logo montajı

8-FiestaX titaniıum 195 45 16 jant + Continental lastikler

9-amster kolçak

10- sonar angel eye far kiti + 6000k xenon kıt

Yapılması gerekenler için bişey yazamıyorum her an herşey yapılabilir kafamda belli bi plan yok.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

st ön tamponun resimlerini sabırsızlıkla bekliorum aceba arabaya nasıl bi hava katacak.çabuk boyat ramazan abi ustalar biraz hızlı olsun :blush::D

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
st ön tamponun resimlerini sabırsızlıkla bekliorum aceba arabaya nasıl bi hava katacak.çabuk boyat ramazan abi ustalar biraz hızlı olsun :D:s

+1 :blush:

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya

Arkadaşlar,

Tamponu dün teslim aldım, parçalarını tek tek söktüm ve ham halde tamponu bugün boyaya verdik. Hafta içi takılacak inşallah.

10042009607.jpg

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
Tekrardan hayırlı olsun kardeşim. :elveda:

saolasın kardeşim inşallah darısı başına bi yeni focus alda st yapalım :blush: benim oyuncak tamamlandı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kardeş hayırlı olsun, bu işte tamam senin arabada full oldu artık, tampon sıfırmı acaba beyaz renk boyalı gibi duruyorda!

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)
Kardeş hayırlı olsun, bu işte tamam senin arabada full oldu artık, tampon sıfırmı acaba beyaz renk boyalı gibi duruyorda!

kardeş saolasın darısı senin araca, tampon ikinci el çok temiz tampon az kullanılmış :elveda:, benim eski arka tampon ve ön tamponla takasa girdim iyi denk geldi yoksa sıfır almam çok zor ,fiyatı çünkü çok uçuk,bu şekilde baya uygun oldu.denk gelirse senin içinde bakacağım haberleşiriz.

tarihinde Ramazan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Yanlis anlamayin ama bu kadar parca degisimi yapip ST gorunumlu arac yapmaktansa orijinal ST almak daha karli sanirim. Hem 2000 cc 150hp keyfini cikarmak da baya keyifli olmali diye dusunuyorum. Yine de harcadiginiz emekleri severek siteden takip ediyorum.

Yorum bağlantısı
Eray Yılmaz

Keşke para olsa da ST alabilsak yerinde duramayan bi alet felaket bişey :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamam kardeş çok iyi olur, böyle çok cazip olur hem :yes: Bakalım nasıl durucak boyadan gelsede görsek son halini...

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)
Yanlis anlamayin ama bu kadar parca degisimi yapip ST gorunumlu arac yapmaktansa orijinal ST almak daha karli sanirim. Hem 2000 cc 150hp keyfini cikarmak da baya keyifli olmali diye dusunuyorum. Yine de harcadiginiz emekleri severek siteden takip ediyorum.

Öncelikle Türkiye şartlarında st 150 hp 2.0 Fiesta almak için yakıt olayını önemsememeniz gerekir:)yaptığım değişikliklerede okadar uçuk rakamlar ödemedim parçaları değerlendirerek ikinci el temiz bişeyler bularak bişeyler yaptım sadece fark vererek arka tampon serviste takıldı onun dışındaki parçaları kendim buldum,yaptığım değişikliklere ödediğim rakam 2.500 tlyi geçmez.Severek araca güzel şeyler yapmanında keyfi apayrı ,benim için boş zamanlarımı değerlendirdiğim güzel bir uğraştır. st 150 hp 2.0 alsan nekadar değişiklik yapabilirsin ki.Ama bu şekilde farklı bi arac uygulaması yapmanın yerini hiç bişey tutmaz.Düşünceleriniz içinde teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
Aracını dün kahvaltıda gördüm.

Cidden çok güzel olmuş.

Yakışmış herşey.

teşekkürler Alper bey, tekrardan sizinle tanıştığıma da çok memnun oldum.

Yorum bağlantısı
Kemal Selçuk Çınar

Ramazan abi hayırlı olsun folyolardan kurtuluyorsun en sonunda :tee: ben de komple film çektim en ön cam dahil.araba tam bir karaböcek oldu. :D

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
Ramazan abi hayırlı olsun folyolardan kurtuluyorsun en sonunda :tee: ben de komple film çektim en ön cam dahil.araba tam bir karaböcek oldu. :D

Saol kardeşim, eminim güzel olmuştur bugün görcem bakalım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)

İşte body kıtın son eksiği olan ön st tampon resimleri, ben erdim muradıma :rolleyes:, yapılan değişiklikleri görmek bakımından,komple resimler çekip ekleyeceğim

http://img294.imageshack.us/img294/3364/tmp4330l.jpg

http://img518.imageshack.us/img518/9590/tmp9555.jpg

http://img518.imageshack.us/img518/4696/tmp4072.jpg

http://img518.imageshack.us/img518/6819/tmp5363.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

tek kelimeyle lokum gibi olmuş st replika :rolleyes: güle güle kullan ramazan abi kazasız sürüşler dilerim.darısı bana bende st body kit istyrm :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
tek kelimeyle lokum gibi olmuş st replika :rolleyes: güle güle kullan ramazan abi kazasız sürüşler dilerim.darısı bana bende st body kit istyrm :)

saol kardeş darısı senin başına

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

çok yakışmış güzel günlerde kullanın ramazan bey :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

gerçekten çok güzel olmuş. kazasız belasız kullanman dileğiyle

bu arada st takımları nereden temin ettiniz. 2. el

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...