İçeriğe Yönlendir

0 km aracın vergisine dikkat edin.

Sadullah Gündüz

Recommended Posts

Sadullah Gündüz

Evet sıfır arac alanlar vergi sorgulamsı yapsınlar.Çünkü bazı bayiler kendilerinin yatırması gereken vergiyi yatırmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vergi derken Mtv mi? BU yatmadan ve dosyada makbuzu olmadan ruhsat işlemleri sonuçlanmaz ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sonuçlanır Çağlar..

Sıfır arabaların ilk mtv'sinin 40 gün yatırma süresi var..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mevzuat boşluğuna bak. Muayeneyi 1 gün geçirene ceza, vergiyi yatırmayana ne denirse, ona ballı börek.

Yorum bağlantısı
Sadullah Gündüz

Evet aracımı 23 martta aldım ve 6 nisanda ruhsat cıktı sorgulama yaptıgımda ocak2009 vergi borcu görünüyor

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Peki elinizde yatırıldığına dair makbuzunuz yok mu?Bende P.tesi muayene için kontrol ettiğimde vergi borcu gözükmesine karşın makbuzum elimde olduğundan vergi dairesine gidip düzelttirdim .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3 Mayısa kadar günü var..

Borç olarak görünecektir ama.. Vadesi geçmiş değildir.. Bence bişey yapmadan bekleyin.. 5 Mayısa kadar yatırmazlarsa o zaman konuşursunuz bayi ile..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat İmeci

Evet bu cok önemli bir husus ,anahtar teslim fiyatı derler bizde bütün vergiler yatırılmış biliriz ,sıfır arac alırkende kimsenin aklına gelmez bunu sormak :unsure:

mesela kendım :unknw: mayıs 2007 aracımı aliyorum ,2007 ikinci mtv taksidini yatırma esnasında birincisinin yatmadığini göruyorum :mangal:

bayıyı ariyorum sansımı denemek icin tabiki mtv nin bana ait oldunu ifade ediyorlar :mangal: .

Bu mtv sıfır alımlarda kime aittir?? Bayiye mi ,alıcıya mı..

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Bu mtv sıfır alımlarda kime aittir?? Bayiye mi ,alıcıya mı..

evet hukuken kime aittir?

bende net olarak bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Ben arabamı 14 aralık 2007 de anahtar teslim almıştım. 3-4 hafta sonra ocak 2008 de vergi yatırmaya gittiğimde, 15 gün için bile olsa, 2007 yılının vergisinin bayi tarafından yatırıldığını gördüm.

bu yüzden çoğu müşterimizin plakasını ocakta çıkardık, yani ocak bandrolunu biz yatırmış olduk... müşteri temmuzu yatıracak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İmzaladığınız sözleşmede yazması gerekir arkadaşlar..

Utku kapora alınca bişey imzalatıyorsunuz değil mi. ? Yok mu onda MTV ile ilgili bir açıklama.. ?

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Birde p(biiiip)k var gibi acele etmiştim. Keşke 15 güncük bekleyip ocakta alsaydım arabayı. Adamlar boşu boşuna vergi vermiş oldular.

olur mu o sizin cebinizden çıkmış oldu

adamlar ocağı ödemiş olsalardı sizin cebinizden temmuzda para çıkacaktı....

arabayı alır geçici plaka ile idare ederdiniz...

İmzaladığınız sözleşmede yazması gerekir arkadaşlar..

Utku kapora alınca bişey imzalatıyorsunuz değil mi. ? Yok mu onda MTV ile ilgili bir açıklama.. ?

bizim kullandığımız sözleşmede yok.

yazılmıyorsa bayinin sorumluluğundan çıkıyor mu?

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun bir kanunu kuralı olduğunu sanmıyorum...

Tahakkuk makbuz kimin adınaysa mükellef odur...

Zaten anahtar teslimi araba satmanında kanunu olduğunu sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Fordun fiyatlar sayfasının altında küçük yazıyla "Fiyatlara plaka ve trafik sigortası masrafları dahil olup; bu masraflar için İstanbul ili baz alınmıştır."

yazıyor. Yani adamlar MTV bizden dememişler, ödemeseler birşey diyemeyiz heralde.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Nerde kaldı anahtar teslim? :mangal:

Adam sana anahtarını teslim ediyor, güle güle kullan diyor ama 40 gün içinde vergini ödemeyi unutma da diyebilir sonunda :unsure: sonuçda sen anahtarını alıp binmeye başlıyorsun bayinin kapısının önünde :mangal:

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Sanırım bu ahahtar teslim olayı ilden ile değişiyor. Ben bu sektöre İstanbul'da sıfır satış danışmanı olarak başladım. Biz de anahtar teslimine MTV'de girer. Öyle hesap eder fiyatı söyleriz müşteriye. İkinci el departmanına geçtiğimde başıma böyle bir olay geldi. Ankara arabası Otokoçtan alınmış. Arabanın vergi borcu görünüyor. Meğer Ankadara'da satış yapılırken müşteriyle ayrıca anlaşılıyormuş vergisi için. İlden ile değişiklik gösteren bir uygulama. İstanbul'da anahtar teslimine MTV'de giriyor.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

şimdi bir sorum olucak muayene gecikince artık ceza alıyorlar.. peki benim aracım diyelim parça bekliyor yerinden kımıldayamıyor.. nolucak bu cezalar birike birike ???

diğer sorumda araç hurdaya çıkartılırken muayenesi sorgulanır mı?

Yorum bağlantısı
Utku Çay
şimdi bir sorum olucak muayene gecikince artık ceza alıyorlar.. peki benim aracım diyelim parça bekliyor yerinden kımıldayamıyor.. nolucak bu cezalar birike birike ???

diğer sorumda araç hurdaya çıkartılırken muayenesi sorgulanır mı?

o zaman aracı trafikten çekip parçayı beklemek gerekiyor, aracınız hazır olunca aracı tekrar trafiğe sokarsınız

araç hurdaya çıkarılırken muayene sorgulanmaz diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Otomotiv satışta rekabet o kara çetin ki.. müşteri artık 50 lira daha ucuz diye aracı alacağı bayiyi değiştiriyor.. bu durumda mtv'yi ödemeyen bayi 300 lira düşük fiyat verince müşteri oraya yöneliyor.. normalde bayinin mtv'yi araç fiyatına yansıtıp ödemesi beklnir ama ödemezse ve siz daha önce bu konuyu gündeme getirmemişseniz bayiye bişey söyleyemez, sineye çekmek zorunda kalırsınız..

3 kuruşa 5 köfte olmaz arkadaşlar :)

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

bende aracı ekim 2008 de aldım ve 2008 yılına vergi tahakkuk etti ve bayi ödemedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...