İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Aveo 1.2 S tekleme

Aytaç Akyel

Recommended Posts

Aytaç Akyel

bende chevrolet aveo 1.2 benzinli araç var arac 2.3.4.viteslerde hızlanırken kesiklik yapıyor 2000-3000 devir arasında sabit 2000-2500 devirde giderkende kesiklik yapıyor bunu bazen yapıyor bazen 2-3 gün hiç yapmıyor bazen kontağı açıp kapadığınızda düzeliyor araca servisde egr temizliği gaz kelebeği temizliği buji değişimi yapıldı ama bir çare olmadı usta motorun elektronik beyninden olabilir diyor acaba carbon clean ın faydası olurmu araç 40.000 kmde arada bir yapması enjektörlerin kirlenmesinden olma ihtimalini minumuma düşürüyor gibi geliyor.buji kabloları ve bobinden olsa böyle arada sırada yaparmı.yada ustanın dediği gibi motorun elektronik beynini değiştirip deneyelimmi bu arada herhangi bir arıza kodu vermiyor

ikinci sorunum klima klimayı devreye aldığımda fanın 1 ve 2. kademesinde üflenen hava sıcaklığı 1 derceye geldiğinde kompresör devreden çıkıyor sıcaklık 3,5 derecenin üstüne çıktığında kompresör devreye giriyor bu giriş çıkışlar tahmini 20 saniye de bibir oluyor buda insanı rahatsız ediyor fanın 3 ve 4.kademseinde üflenen hava sıcaklığı 5-6 derecenin altına hiç düşmüyor bu nedenle kompresör devamlı çalışıyor buda araç içinde yeterli soğutmayı sağlamıyor bu durum ustaya göre normal size görede normalmidir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kesikliğin sebebi, tam oturmayan buji kablosu - buji - bobin olabilir, her zaman kesiklik yapmasa bile.

Klima ile ilgili yazılanı tam anlamadım? 3,5 dereceyi nerden ölçüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

araca bilgisayarı bağladığımızda görüyoruz bayağı detaylı bir bilgisayarı var servisde herşeyi görebiliyorsunuz yani motorun elektronik beyniyle bir alakası olduğu bana bayağı bir saçma geldi çünkü araca bilgisayarı bağladığınızda enjektör zamanlarını püskürtme değerlerine kadar görebiliyorsuz arızayı rölantide değilde giderken yaptığından ve herzaman yapmadığından anlayamıyoruz.ayrıca aracım garanti kapsamında buji kablosu ve bobin garantiye girermi arıza varsa

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aytaç Akyel

aracımın motor beyni ve buji kablosu değişti tekleme düzeldi çekiş arttı ayrıca klimanında polen filtresi tıkanmış onun için yapıyormuş değiştik klimada rahatladı bende rahatladım ayrıca bir sürü garantili araba kullandım ama ilk defa böyle bir servis gördüm garantisinin bitmesine 15 gün kala herşeyi denediler 5 gün içinde macaristandan kodlanmış motor beyni geldi anahtarlar sorunsuz çalıştı ve bunları yaparkenkende en ufak bir pürüz dahi çıkarmadılar arıza olduğu halde sanki bana çok hafif tekleme varmış gibi geldi(büyük bir ihtimalle psikolojik)buj kablolarınıda garantiden değiştiler.ayrıca iç kapı kollarından birinin rengi çok hafif solmuştu renk farkı olmasın diye her iki iç kapı kollarınıda garantiden değiştiler arabayı bir güzel temizleyip teslim ettiler bundan dolayı iskenderun anıl otomotive(opel ve chevrolet yetkili servisi) teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...