İçeriğe Yönlendir

3.18i ve is farkı nedir

Samet Arslan

Recommended Posts

Samet Arslan

3.18 i ile 3.18 is farkı nedir bilen vamrı , tek kapı olarak söylüyorum bazı yerlerde 3.20 i ve 3.20ci den önde gider deniyor , bilen varsa açıklamasını isterim, s deki fark , donnaım motor beygir tork .... nedir

şimdidien teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bi ara babamda vardı 3.16is (97,98 modeli)

sport uzatmasından başka otomatik vites'in, economi, normal ve spor modu mevcuttu.

uzun yolda spor modda araç sollamanın keyfi süperdi :bravo:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
(düzenlendi)

3.18is ler motor olarak farklı 14? ps 3.18i 115 ps diye hayırlıyorum. ama bmw alacaksan 6 silindir olmalı. sesi gücü gidişi farklı. Onlarda 3.20 den başlar. 4 silindir alacaksan caddede yavaş yavaş görsellik yaparsın.

tarihinde Alaattin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Arslan
(düzenlendi)

teşekkürler , anladım beygr farkı var ama 320deki 6 silindir bambaşka bi olay e36 tekkapı 320ci ve i lere kafayı takmış durumdayım askere gidelimde artık çalışıp yapıcaz bişiler , kullanma fırsatım oldu , alt devirden başlıyor koparmaya , arkadan itiş , konfor of of of ...:bravo: neyse bu muhabete başlarsam susmam sabaha kadar

ford sevgisi başka tabi:D

tarihinde Samet Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
teşekkürler , anladım beygr farkı var ama 320deki 6 silindir bambaşka bi olay e36 tekkapı 320ci ve i lere kafayı takmış durumdayım askere gidelimde artık çalışıp yapıcaz bişiler , kullanma fırsatım oldu , alt devirden başlıyor koparmaya , arkadan itiş , konfor of of of ...:bravo: neyse bu muhabete başlarsam susmam sabaha kadar

ford sevgisi başka tabi:D

kardeşim Allah nasip ederse al kullan derim.

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

tüm dualarımız o yönde , bu arada senin e46da süper , takip ediyorum dahda güzelleşecek herhalde yavaş yavaş sanada kolay gelsin iyi günlerde kullan abi iyi geceler

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
tüm dualarımız o yönde , bu arada senin e46da süper , takip ediyorum dahda güzelleşecek herhalde yavaş yavaş sanada kolay gelsin iyi günlerde kullan abi iyi geceler

sağol kardeşim iyi şeyler düşünüyorum güzel olacak işaallah iyi geceler sanada.

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

i = injection

is = injection sport

arada büyük bir fark yok. is modellerde şanzıman daha kısadır. sport yaylar falan vardır. kısa şanzıman olduğu zaman hızlanma çok daha başarılıdır fakat maksimum hız daha düşüktür. uzun şanzımanda ise ilk hızlanma daha kötüyken maksimum hız çok daha yüksektir.

edit : bir de bazı is'lerin çift eksantrikli olduğunu biliyorum. böyle bir durumda da yakıt tüketimi artar fakat performans da artar.

bu bilgiyi edindim alıntıdır , merak edenlerinde işine yarayabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amortisör-fren-beygir değişiktir, buna rağmen yeterli keyfi vermez.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Alaman demiş ki: Araba 6 silindirden,erkek 90 kg den başlar. Ona göre işte. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Bozkurt

3,18i ve 3,18is arasındaki başlıca farklar; 3,18i 1800 cc tek egsantrikli 115 ps dir. İs ise 1900cc üstte çift egsantrikli 143 hp ve hemen hemen 320i ile aynı performansa sahiptir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...