İçeriğe Yönlendir

Direksiyon ayarı

Kaan Öztürk

Recommended Posts

Kaan Öztürk

arkadaşlar merhaba,

Ford'un sitesinde yeni focus için yapılan açıklamalarda istendiğinde direksiyonun sertliğini yol bilgisayarından değiştirebileceğimiz yazıyor. ancak ben baktım bulamadım...böyle bir özellik var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Bu özellik sadece TDCI araçlar için geçerlidir. Direksiyonun solundaki kumanda yol bilgisayarını çalıştırır.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

ben denedim işe yarıyo bunu kullanırken anlıyosunuz spor ve standartta direksiyon daha sert oluyo konforda yumusak oluyo

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)
Bu özellik sadece TDCI araçlar için geçerlidir. Direksiyonun solundaki kumanda yol bilgisayarını çalıştırır.

2005 focus 2 aracım benzinli ve bu özellik var kullanıyorum .

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bende de yok, sport süreceksem yola çıkmadan önce sağlam kahvaltı yapıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
muhahah :D iyiymiş.Bu arada fark var belli oluyor genelde konforda kullanıyorum aslında anket yapmak geldi aklıma..

ben dikkat etmedim benim araçtada varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Semih Nigri
2005 focus 2 aracım benzinli ve bu özellik var kullanıyorum .

ali bey bu özelliğin olduğundan emin misiniz? benim aracım 2007 ve benzinli bende yok?

mantıklı gelmedide bana...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
ali bey bu özelliğin olduğundan emin misiniz? benim aracım 2007 ve benzinli bende yok?

mantıklı gelmedide bana...

yok yanılmıyorum benim arabamda var . 2007 de olmaması üzücü tabi . benim focusum otomatik ondandır belki .

Yorum bağlantısı
Semih Nigri
(düzenlendi)
yok yanılmıyorum benim arabamda var . 2007 de olmaması üzücü tabi . benim focusum otomatik ondandır belki .

benimkide otomatik daha doğrusu tiptronik... tam olarak hangi menüde biraz açabilir misiniz bende bakacağım... 2005 de olupta 2007 de olmaması gibi birşey söz konusu olamaz diye düşünüyorum... bu bir teknik özellik sonuçta...

tarihinde Semih Nigri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
bende de yok, sport süreceksem yola çıkmadan önce sağlam kahvaltı yapıyorum

yumurtaya ekmeği banacan, sonra :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

birazda psikolojik aslında :) spor falan modunda hız yapası gelir insanın

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
yumurtaya ekmeği banacan, sonra :)

ah be çağlar hocam, nerde o günler, kolesterol 300-500, ben o açığı bal ile tamamlıyorum

Yorum bağlantısı
Hakan Ekinci
birazda psikolojik aslında :) spor falan modunda hız yapası gelir insanın

Sport ile konfor modu arasındaki ufak farkı ben de farkettim. Fakat bu gerçek midir yoksa psikolojik mi bilemedim. Yani çok az bir fark var gibi..

Fiat Grande Punto'lu arkadaşım var. Onlardaki CITY modu cok belirgin ve hakikatten çok iyi..

Focus daki biraz çakma gibi.

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Sport ile konfor arasındaki fark bariz farkedilebilir. Fiatlardaki city modu garip. Alakasız zamanda sertleşerek veyahut iyice yumuşayarak garip tepliler veriyor. Focusumun direksiyonundan çok çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

megane ve yeni clio direksiyonlarından sonra audi a6 nın direksiyonu bile sert geliyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

bu mod ayarlama olayı sadece elektrohidrolik (elektrik motoru destekli) direksiyonlarda mevcut.. bir de kötü yanı var, sert direksiyon hareketlerinde farlar göz kırpıyor (direksiyon motoru fazla akım çektiğinden).. denedim ve konfor modunda farların daha fazla azaldığını farkettim.. akü yükseltsek bu sorun ortadan kalkarmı acep.. sorun diyorum çünkü ani hareketlerde resmen selektör gibi alçalıp artıyor..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
O güvenlik önlemidir. Sert hareketlerde selektör yaparak karşıdakini uyarmak için. Fort sizi düşünüyor :D

yetti gari düşünmesin bizi.. turbo hortumu da fazla hız yapmayayım diye patladı demekki.. :(:p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
benimkide otomatik daha doğrusu tiptronik... tam olarak hangi menüde biraz açabilir misiniz bende bakacağım... 2005 de olupta 2007 de olmaması gibi birşey söz konusu olamaz diye düşünüyorum... bu bir teknik özellik sonuçta...

şuan bakamıyorum daha doğrusu aklımda değil yakın zamanda bi buluşma yaparız istanbullular olarak orada gösteririm size bu özelliği .

bu arada buluşma demişken yeni bir toplantı güzel olurdu hani havalarda güzel :(

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ali bugün tekrar kontrol ettim benim c-max de böyle bir özellik yok, dil- metrik diye 2 foksiyon var başka yok.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

tiptronik ondan olabilir veya bu özelliği c max e koymamış olabilirler

abi tam bilmiyorum ama benim focus da bu özellik var yarın bakıp nasıl girildiğini yazarım buraya

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...