İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Aykut Gürkan

Tavan döşemesi hariç bayağı kirlenmiş bizim arabanın koltuk ve yer döşemeleri. Ne ile temizlemeli acep? Özel ve tesirli bir ürün önerebilecek var mı?

Not: Ziebart demeyin. Zaten ilk arabayı aldığımda sözümona ziebart döşeme koruyucu işlem yapmıştı. Sonuç ilk günden beri kötüydü zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Arzu Ablaya sor nereye koymuş diye.. Sıvı Kosla Renkliler için olan ile canavar gibi temizleniyor. Bir kova suya iki kapak kosla koydunmu Aykut abi iş tamamdır. Birde sana bildiğimiz tül parçası lazım olacak en az 40x40 cm'lik. onuda Arzu abladan temin edeceksin. sonra birdaha ne ziebart nede sonax diyeceksin http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Ben kosla çözümün etkili olduğunu bizzat denedim. açık renk döşemelerim bayağı bir kan olmuştu. Eyvah dedim nasıl çıkacak. Arexons Koltuk-Döşeme Temizleyicisi çok etkili oldu. Turgay'ın belirttiği üründe aynı işi yapıyordur. Lekenin vey akirin üzerine sıkıyorusn 5 Dk. bekle sonra temiz bezle ovalayarak leke anında çıkıyor http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama olay sadece koltuk döşemesiyle bitmiyor. Yer döşemeleri için de aynıları geçerli mi? Yoksa ayrı bir ürün mü kullanmak gerek? Malum yer döşemesi koltuktakinden farklı, daha tüylü en azından. http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Bana kalsa limonlu vim(hala piyasada kaldıysa) ile sileceğim ama deforme olur diye tırsıyorum.

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Aykut için rahat olsun, benim kullandığım sprey her yerdeki herşeyi temizliyor araba içinde.

Ok. En kısa zamanda alıp kullanacağım.
Yorum bağlantısı
Erdem Delibaş

E ne işe yarıyorki o zaman. Araba olm bu istediğin gibi binip gezeceksin, toz,çamur,yağmur kar/cips,bisküvi,kola,fanta yiyip içeceksin-gezip tozacaksın. Arabalara o kadar yiyecek içecek gözü niye koyuyorlar hiç düşündün mü? Sen her zaman arabaya binenlerin ayakkabılarını ve üstünü başını mı kontrol ediyorsun pis mi temiz mi diye? Bu nerenin kültürü?

+1907

Arabamı o kadar temiz tutarım ama içinde yok şunu yeme yok şunu içme gibi kurallarımda yoktur.. Camı açıp sigara bile içebilirsin.. :) Yemek içmek serbest.. Dökersende canın sağolsun.. :)

Arabadır kardeşim bu.. Sonuçta demir yığını.. Gel benim arabama bi bin bakalım en ufak leke bulabilcek misin ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçen gün benim komşu, bir kovaya sabunlu su hazırlamış elinde bezle tavanı siliyordu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Aykut Abi tek spreyle tüm temizliği yapabilirsin. ancak tavsiyem ilk önce süpürge makinesi ile tozları bir alıp en son spreyli uygulamayı yapıp koltukları tüyle yer halılarınıada temiz süngerle temizlemek çok etkili oluyor.

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Haklısın Mehmet. Öbür türlü çamurlaşacak ve belkide daha beter olacak. :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Aykut Abi, halı yıkama makinesinin kolyuk yıkamak için olan bir aparatı var... Onunla koltukları ve döşemeleri yıkayabilirsin, Arzu Abla'ya yaptırırsan daha profesyonel bir sonuç alabilirsin :)

Kuruması için bütün gün günesin altına çekeceksin sonra...

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Banada tam tersi gibi geliyor.. Duyduğuma göre evde bu işleri Aykut yapıyormuş zaten...

Tamam Mertol, taşı attın uçuruma (Bakalım nasıl çıkartacağız). İnanan inanır kardeşim, bizim başımız dik alnımız açıktır. :)
Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Aykut Abi, halı yıkama makinesinin kolyuk yıkamak için olan bir aparatı var... Onunla koltukları ve döşemeleri yıkayabilirsin, Arzu Abla'ya yaptırırsan daha profesyonel bir sonuç alabilirsin :)

Kuruması için bütün gün günesin altına çekeceksin sonra...

Sen birilerinden profesyonel bir dayak yemedin galiba Can? :)

Zahmet olmaz ya ben çekerim güneşin altına da.. Alla alla yaaaa... :angry:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aykut Gürkan

Arka koltuktaki lekeler Ege kıyılarındaki girinti çıkıntılar gibi şekillenmeye süratle devam ediyor. Temizleme sıvısı fayda etmiyor. İşin garibi üzerine içme suyu döküldükten sonra kuruduğunda oranın da harita şeklini alıyor olması. Son durum aşağıdaki gibi. Şahsuvaroğlu yıkayıp kurulayabileceklerini söyledi. Ben de garanti dahilinde yapın dedim. Çünkü bizim koltukları lekelemek adına herhangi bir çabamız olmadı ki. Sadece bir kaç kez su döküldüğünde, kuruyunca bile iz kaldığını gördük. Kumaş içten içe kusuyor dersek yeridir. Hem yıkandıktan sonra kusmayacağı garantisini kimse vermiyor. O zaman ben niye kerizleneyim ki.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klasik kirlenmiş koltuk görüntüsü Aykut.. Servis yerine Detaylı iç temizlik yapan birine yaptırmanı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Aynı görüntü bende 2004 mayıs'tan beri var. Otokoç'a ilk başıma geldiğinde götürüp bunu çözün demiştim. Koltuklara döşeme temizliği yaptılar hatta döşeme koruma yaptık bir daha sadece kuru bezle silseniz yeterli dediler ama su lekesi aynen dediğin gibi oluyor. Arasıra arexons ile temizliyorum ama bir daha açık döşemeli araba almam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim hep önerdiğim ve Sümer Hoca'nında hep karşı çıktığı koltuk döşeme temizleyici bu işi çözer..

Bende çözüyor.. Koltuğu su dökülünce leke yapmaz hale getirmiyor ama, su lekelerini çıkarıyor..

Şu anda adını hatırlamıyorum ama onunla koltukları, kapı yüzlerini ve diğer bilimum kire maruz kalan yerleri siliyorum.. Pırıl pırıl oluyor..

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

İlkini bedava yaptılar ama sonraki için para istediler, bende sinirlenip bir sürü telefonda laf ettim ama bir sonuç alamadım. Bir dahada otokoça gitmedim tabi, bir daha ford bile almayı şu anda düşünmüyorum. Arexons işe yarıyor, leke falan kalmıyor bir tanesiyle bir yaz idare ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

benim focustada aynı problem mevcut. arka koltuklar temiz ama ön koltuklar özellikle şöför koltuğunun kadife olmayan orta kumaş bölümü oldukça çok kirli. Kosla oxi action sprey ile kirli olan ufak bir noktada deneme yaptım, sonuç oldukça iyi olduğu için koltuk kumaşlarının tamamına uyguladım. kirli olan bölümlerde temizlenme oldu, ancak çok kirli kısımlarda ikinci bir uygulama istiyor. Ancak ön koltukların oturak kısmındaki dikiş hattının etrafında temizleme öncesinde olmayan dalga dalga lekeler oluştu. Kuruyunca geçer mi dedim ama sonuç geçmedi.

Temizlemek yerine kılıf almayı düşündüm ama birebir focusua uygun güzel bir kılıf bulamadım. Şimdilerde komple deri döşemeyi yaptırmayı düşünüyorum ancak maliyeti yüksek tabiki.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Bmw ve mersolarda da kullanılan suni alman derisi komple kaplatırsanız 750 ytl.

bu işlemi yapan tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? (izmir ve çevresinde)

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Dün öğleyin Şahsuvaroğlu'nda idim. Şikayetim üzerine teyakkuzda idiler. Koltuk kumaşı yerine deri döşeme yapılması (ki burada ücretin yarısını talep ediyorlar), ya da mevcut döşemenin yıkanması tekliflerini önüme sürdüler. Ben yıkama işine sıcak bakmadığımı çünkü yine aynı şeyin başıma gelmeyeceği garantisini veremiyeceklerini -ki bunu kabul ediyorlar- deri döşeme işine olumlu gözle baktığımı ama ödemeyi Otosan'ın yapması gerektiğini belirttim. Onlar da Otosan'ın buna izin vermeyeceğini belirttiler. Ben de o zaman olayı başka boyutlara taşıyacağımdan emin olabileceklerini belirttim. Nazikçe konuştuk şimdilik. 1-2 güne kadar haber verecekler. Bekleme modundayım.

Bu arada koltukların içler acısı halinin fotoğrafını çekip Otosan'a yollayacaklarını da söylediler. Daha önce de bu şekilde şikayetler olmuş. Bazı müşteriler Otosan'ın teklifini uygun görüp fiyatın yarısını kabul edip deri döşeme yaptırmışlar.

Benim anlamadığım döşemedeki kusurun benim ya da herhangi bir kullanıcının hatası olmadığını bilip de gördükleri halde nasıl böyle bir teklifte bulundukları. İki de bir bunu vurguladım. Haklı olduğumu ama burada son sözü Otosan'ın söyleyeceğini belirttiler. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Deri döşeme gösterişten başka bir işe yaramıyor . Bence hiç bulaşma Aykut abi. Ghia'lardakiyle değişsinler deri yapacaklarına..

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Aslını istersen konuştuğum yetkili de deri döşemeyi sevmiyormuş ama deri döşeme yaptıran müşterileri de tam tersi "neden daha önce yaptırmamışız" türünden sitemvari söylemlerde bulunuyorlarmış. Bana kalsa da leke kusma özürü olmayan alternatif bir tekstil ürünü ile değiştirilebilir hem de deriye göre daha ucuz olur. Yazın sıcaklarda koltuklara oturup sırt dayamak için 50 tane takla atılmaz. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

GHIA döşemelerde durum aynı değişen birşey yok. Ondada leke oluyor. Sadece sildiğim zaman çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Bana kalsa da leke kusma özürü olmayan alternatif bir tekstil ürünü ile değiştirilebilir hem de deriye göre daha ucuz olur. Yazın sıcaklarda koltuklara oturup sırt dayamak için 50 tane takla atılmaz. :rolleyes:

Ya kışın :blink: Buz gibi koltuğa oturmak Elektiriğe bağlı bir koltuğa oturmakla aynı hesap.

Babamın hem Ternd hem Ghia C-max'ı oldu. Trend'deki koltuklar aynı Aykut abinin koltukları gibi oldu. Su dökülünce iz bırakmaya başladı. Ve üstelik bide Ziebartta koruma yaptırmıştık bu koltuklara. Benim tahminim bu suyun iz bırakması Ziebart yüzünden oluyor. Çünkü koltuklar su tutmasın diye tahminimce yağlı bir madde sürüyorlar. Bu madde zamanla özelliğini kaybedince ortaya bu durum çıkıyor.

Ghia arabamıza hiç bir koruma yaptırmadık. Şuan koltuklarda hiç bir iz, leke yok.

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Aykut abi, yarı fiyatın hediyesi kaç YTL oluyor?

Toplam 1200 lira, 500+KDV'ni benden istiyorlar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...