İçeriğe Yönlendir

75.000 km Periyodik Bakım

Anıl İmaca

Recommended Posts

Anıl İmaca

75000 bakımı için yetkili servisi aradığımda;

-Yağ

-Yağ Filtresi

-Benzin Filtresi

-Hava Filtresi

değişecek cevabını aldım. Bujiler değişmeyecek mi diye sorduğumda; eğer 60000 bakımında değişti ise değişmesine gerek yoktur buji değişim periyodu ,30000km dir cevabını aldım. Bilen ustalar arkadaşlar konu hakkında yorumlarınızı bekliyor teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bujilerin değişim aralığı servisin dediği km lerdir.Ama yinede sökülüp bakılmasında fayda var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servise kadar gidip zaman ayırmış isem, bujimi değiştirirdim. Tırnak aralığı kontrolü ile, çıkanları da bagaja koyar yedek yapardım.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Servise kadar gidip zaman ayırmış isem, bujimi değiştirirdim. Tırnak aralığı kontrolü ile, çıkanları da bagaja koyar yedek yapardım.

elimde 4 takım buji var nemelazım... dursun bir kenarda...

ya gurbetten dönen olur ya askerden gelen olur.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersin Kutun
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese merhaba benım sorum

2006 fiesta aracımın bakımı geldi 80000 km deki bakımın

genel ayrıntıları nelerdir aşağı yukarı bana neye patlar

şimdiden ilginize teşekkürler

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
(düzenlendi)

80 ytl civarı

tarihinde Ya?ar Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özdemir Erten

yaklaşık 2 hafta önce aldığım suan 72000kmde olan 2000 model focusum yarın bakıma girecek benim aklımda triger seti devir daim yağ,polen ve hava filtreleri,bujiler var birde lpg takılacak.sizlerden ricam bahsettiğim bakımların dışında neler yapılmalı beni bilgilendirirmisinz.ayrıca atiker lpg kitide takılacak.başka bir öneriniz varmı acaba.tahminime göre arba daha önce pek bakıma alınmamış.bu sebepten dolayı nerelerine baktırmam gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Carbon clean yapılsa da kurumlar gitse çok iyi olurdu. Şanslı bir araç bulmuşsunuz, az km kat etmiş.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

yakıt filtresini değiştirmeyi unutmayın......35 TL civarı

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Carbon clean yapılsa da kurumlar gitse çok iyi olurdu. Şanslı bir araç bulmuşsunuz, az km kat etmiş.

teşekkür ederim çağlar bey.benim açıkcası carbon clean ile ilgili kulaktan dolma bazı olumsuz bilgilerim var.bilmiyorum ne derece doğrudur.daha önce hiç uygulanmamış yuksek km motora yapıldığında taneciklerin motarun iç kısımlarına zarar verebileceğini duydum.bu konudaki görüşleriniz nelerdir acaba?

yakıt filtresini değiştirmeyi unutmayın......35 TL civarı

teşekkür ederim ilker bey tavsiyaniz için.gerek yakıt filtresi gerekse diğer parçalar için önereceğiniz markalar nelerdir?ben hepsinin orjinal olması yönunde düşünüyorum ve lpgde takılacağından dolayı bujilerin veya buji kablolarının orjinal hali ile sorun çıkarıp çıkarmayacağını bilmiyorum(tekleme gibi).bu konudaki tavsiyeniz ne olurdu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
lpgde takılacağından dolayı bujilerin veya buji kablolarının orjinal hali ile sorun çıkarıp çıkarmayacağını bilmiyorum(tekleme gibi).

Benim araçta buji ve buji kabloları orjinal haliyle duruyor.LPG de bunlardan dolayı bir sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Benim araçta buji ve buji kabloları orjinal haliyle duruyor.LPG de bunlardan dolayı bir sıkıntı yaşamadım.

aracı sabah servise verdim bujileride değişecek bakalım yarın akşam teslim alacağım.lpgde takılacak.inşallah beklediğim gibi bulurum arabayı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cengiz Muku

yağ filtresi 10

yakıt filtresi 25

magnatec 5w/30 60

polen filtresi 15

hava filtresi 15

arka balata takım 60

işçilik 35

toplam 220

arka stop lambaları değişimi ve ön fren balata temizliği dahil

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Focus'umun 75.000 km bakım zamanı geldi. Aracım benzinli. Bursa'da 4 tane yetkili servis var. Hepsini aradım. (Arkas, Otokoç, Sönmez-Koç, Şentürkler) 200-220 TL arası bir fiyat dediler. Fiyat normal mi bilmiyorum ama neler değişecek ki.

Benim bildiğim;

1- Motor yağı

2- Yağ filtresi

3- Polen filtresi

4- Hava filtresi değişecek.

Fiyat fazla değil mi bunlar için? Özel servise gitsek kaça mal olur acaba? Bursa'da var mı bir "Yaşar Usta"?

Bu arada, yetkili serviste "park sensörü" hediye ediyorlar. Duyan, bilen, taktıran var mı? nasıl birşeydir? Kaliteli, orjinal bir şeyse taktıralım :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Evet,yetkilide park sensörü kampanyası var:)200+kdv diye hatırlıyorum(bakım,onarım farketmiyormuş)

ama 220 de çooook zaten..

siz bilirsiniz.

benim park sensörüne ihtiyacım olsaydı yetkilide yaptırırdım:)

yalnız özel servistede (yağı hallederler artık)polen filtresine dikkat ettirin.yağmurlu günlerde arabanız su dolmasın:)

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Evet,yetkilide park sensörü kampanyası var:)200+kdv diye hatırlıyorum(bakım,onarım farketmiyormuş)

ama 220 de çooook zaten..

siz bilirsiniz.

benim park sensörüne ihtiyacım olsaydı yetkilide yaptırırdım:)

yalnız özel servistede (yağı hallederler artık)polen filtresine dikkat ettirin.yağmurlu günlerde arabanız su dolmasın:)

200 değil 250+KDV olunca veriyorlarmış... Ama ne bileyim orjinal ise neden olmasın?

Bana da çok geldi 200 lira... Bu parçalar kaça mal oluyor bir bakayım netten...

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bir siteden buldum 115 TL ye mal oluyor bu değişimler... hatta benzin filtresi de var bunlara ilave olarak.

100 TL işçilik mi alacak yetkili servis bu işler için?

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Teşekkürler Can Bey. Ben unuttum sizin online satış yaptığınızı... Parçalar çok hesaplı gerçekten. Peki yağ yok mu? 5 litre.

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Yarın sabah Arkas'a gideceğim sanırım. Gidilecek iyi bir özel servis yok herhalde.

Hem uzun zamandır boyatamadığım arka çeki demiri kapağını da boyatacağım serviste. Yaklaşık 1 senedir sırıtıyor çeki demiri yeri.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bakım zamanı gelen arkadaşlara bilgilendirme olması açısından...

Focus I 75.000 km bakımı (Standart bakım)

- 4.3 lt Motor yağı (5w30).. 81,70 TL

- Hava Filtresi ..................... 8,85 TL

- Polen Filtresi ................... 12,97 TL

- Yağ Filtresi ....................... 9,18 TL

- Karter Tapası ................... 2,69 TL

- Cam suyu ilavesi .............. 3,78 TL (gereksiz)

- İşçilik .............................. 55,00 TL

TOPLAM ........................... 174,17 TL

KDV ................................... 28,22 TL

İndirim ( işçilik + parça)....... 17,39 TL

TOPLAM ÖDENEN .............. 185,00 TL

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Çok ya İsa bey .

Hiç biri servislik parça değil, sanayide bir kalfaya 20-30 tl verecem deseniz 100-110 da parça ancak tutardı.

ama hayırlı olsun. güle güle eskitin.

İsa bey servis trigeriniz için bişey dedimi veya değiştinizmi hiç?

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

Trigerin 90 bine değişeceğini söylemişlerdi bana, sanayide oto ikiler fordun acl servisi oraya götürürseniz fiyatlar daha uygun olur ben memnunum sizede öneririm

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...