İçeriğe Yönlendir

75.000 km Periyodik Bakım

Anıl İmaca

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

ben bile düşünyorum servisi ki esotoyu sevmem :) oda beni sevmez içeri almaz park sensörü alıp önlere de mi taksam :D

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Çok ya İsa bey .

Hiç biri servislik parça değil, sanayide bir kalfaya 20-30 tl verecem deseniz 100-110 da parça ancak tutardı.

ama hayırlı olsun. güle güle eskitin.

İsa bey servis trigeriniz için bişey dedimi veya değiştinizmi hiç?

Teşekkür ederim Aydın Bey.

Az değil ama çok demeye de dilim varmıyor... :p Özel serviste veya sanayide yaptırsam 50 TL falan bir fark olurdu . Yağ fiyatı yükselmiş, dışarda da aynı olacak. İşçilikten geçiriyorlar işte. Ama olsun içim rahat. Garantili bir bakım oldu ve aracı satacak olursam temiz bir secere olacak işte... Şöyle şöyle yetkili serviste bakım yapıldı gibilerinden... :good1:

Triger olayına gelince, randevu alırken sormuştum. Triger setinin değişimi için 400 TL dedi. Diğerleri (Sönmez-Koç ve Otokoç 600 TL demişlerdi.) Gittiğimde gerekliliği konusunu konuştuk biraz. Çok önemli bir değişim, şu olur bu olur gibi konuştuk ama içerideki teknisyen arkadaşın konuşmalarından "çok da gerek yok şimdilik hocam, seneye bakarsın" edası anlaşılıyordu. 5 yıl veya 90.000 km olduğunu söylediler tabi... Netice itibariyle değiştirmedim. Daha önce de değişmedi hiç... 90.000 km de değiştireceğim nasip olursa... :lol2:

Bunların dışında debriyaj baskı balata falan değişmeli mi dedim teknisyene herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Anormal birşey var mı diye bakmasını istedim. Herşey iyi dedi. Az bir sıkıntı olsa hemen değişmek lazım derdi bilirsiniz yetkili servisi. :(

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Az önce yetkili servisten aradılar. Müşteri memnuniyetini araştırma adına. Hoşuma gitti doğrusu. Bir sürü soru sordu hoş sesli bir bayan :> İlgi, alaka, size açıklayıcı bilgiler verildi mi, ayrıntılı sordu. Ben de objektif anlattım. olumsuz değil zaten izlenimim. Sadece yıkamayı aceleye getirdiklerini belirttim. Not aldı. Yıkamacı düşünsün artık:>

Yalnız bu hizmet güzel işte. :(

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cihangir Keskin

yağ yeni idi.

mazot filtresi 100 tl (fomoco plastik)

polen karbonlu ve hava filtresi: 20+20= 40 tl

bilgisayara bağlatıp baktırdım: bedava

toplam 140 tl.

Alaşehir manisada özel bir serviste. sizce 75000 bakımı için yeterli mi? başka bir bakıma gerek var mı? fiyat nasıl iyi mi?

belki tanıdık olduğu için işçilik çok yazmadılar.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Cemil Çınar

Carbon Clean 80.00tl

Balans 20.00tl

Polen Filtresi (karbonlu) 26.00tl

Triger Kayışı 176,90tl

Altarnatör Kayışı 19,25tl

Ön fren balatası 79,60tl

Altarnatör gergi bilyası 96,65tl

Motor yağı 5/30 4lt 69,80tl

Yağ filtresi 16,30tl

Hava filtresi 17,40tl

Devirdaim su pompası 87,10tl

Antifiriz 9,10tl

Hidrolik Yağı Dot 4 8,50tl

Bor yağ katkısı 50,00tl

İşçilik 150,00tl

-----------------------------------------

Toplam 806,60tl

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Bunları boş ver, Şanzıman iyimi.. ?

Ellerinizden öper :D Gayet iyi...

Yalnız turbo da benim ellerimden öpecek korkuyorum. Islık çalarak çobanlık yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yalnız turbo da benim ellerimden öpecek korkuyorum. Islık çalarak çobanlık yapıyor.

O seni öpmeden.. Sen onu öp o zaman :lol2:

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Salı günü ilginmeye çalışacağım inşallah

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ayhan Öziç

2007 focus trend hb.75000 bakıma girecek.pek fazla servis tecrübem yok.75000de nasıl bir bakıma girer araç.ayrıca ankarada tavsiye edebileceğiniz servis var mı? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

Ankarada oto ikiler-ford acl diyede geçer ankamalın yanındaki sanayide ford servisidir gidin çok memnun kalırsınız fiyatlarıda uygundur kayıt bölümünde yetkili İsmail var sarı jantlı focusun sahibi yada trt den Hüseyin Çifçi nin oglunın önerisiyle geldim diyebilirsiniz :) biraz daha indirim yaparlar odemede ama kesinlikle çok memnun kalırsınız emin olsun birde bilgisayarları ford ana servislerine bağlı aracınız servis kayıtlı olucak yarın km düşürme gibi bir düşünceniz varsa gitmeyin :) 341 13 43 telefonlarıda isterseniz arayıp 75000 bakımında neler değişir kaç para tutar diye bilgi alabilirsiniz gitmeden

Yorum bağlantısı
Ayhan Öziç

75000 bakımda filtreler+yağ gerekirse balatalar.bunlar harici yapılması gerekli şeyler var mı.olmazsa olmazlar nelerdir??

bu arada servisi aradım 240 250 dediler

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi

kredi kartı ve taksit imkanı var aklınızda bulunsun peşin oderseniz daha indirim yaparlar...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Akkoç

Arkadaşlar 2008 focus tdci 75000 km bakımında hava filtresi,yağ,yağ filtresi,polen filtresi,mazot fitresi değiştim.

Hepsi işçilik dahil 220 tl tuttu.Miktar normalmidir?Yoksa pahalımıdır ?Bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ramazan Alpan

arkadaşlar malesef aracım 75000e yaklaştı bakım yaptırmak için iki tane servisten fiyat aldım afyondaki servis 120tl civarı tutar dedi uşaktaki servis ise 230tl civarı tutar dedi sizce hangisi daha uygun afyon bize 110km uzaklıkta

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Kiriş
arkadaşlar malesef aracım 75000e yaklaştı bakım yaptırmak için iki tane servisten fiyat aldım afyondaki servis 120tl civarı tutar dedi uşaktaki servis ise 230tl civarı tutar dedi sizce hangisi daha uygun afyon bize 110km uzaklıkta

Standard bakım da 120 tl hikaye, bir itelemasyon kokusu var orda, 230 normal seyridir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Yeşim

75.000 bakımı yaptırdım

75.000 bakımı -- 55 tl işçilik

fren balata temizleme spreyi --- 5,67

yag tapası----3,38

hava filitresi---23,73

filitre mazot komple---72,76

geri vites muşur-----32,74

yağ 4lt-----57,36

boşaltma tıpası----2.00 tl ( ne ara kullandılar bilmiyorum)

yag filitresi ----- 21,33

273 +18 kdv 323 tl tuttu normal mi fazlamı sizce

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

F1'de bu hava filtrelerinin ucuzları kullanılmaya başlanmıştı, F2'de yok mu acaba?

Yorum bağlantısı
Okan Yeşim
F1'de bu hava filtrelerinin ucuzları kullanılmaya başlanmıştı, F2'de yok mu acaba?

bilmiyorum hiç bir fikrim yok orjinal serviste yaptırdım :D kayışlar içinde 800 falan tutar dediler :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...