İçeriğe Yönlendir

Volvo 1.9 T

Mehmet Taner Kadak

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak

Arkadasimda 1.9 Turbo benzinli bir arac var. Arac once gaz yememeye basladi, gaza bastiginda devir cok nazli artiyor, ardindan da motordan tikirti gelmeye basladi. Motor suan dizel motor gibi calisiyor tikir tikir tikir ses geliyor. Subablarin tikirtisi gibi. ilaci cozumu nedir acep. Burdaki ustaciklarin bazilari turboyu degis bazilari krank saft sensorunu degis bazilari subaplari degis bazilar cope at diyor :rolleyes: Ozellikle gaz yememesinden cok motorun dizel motor gibi calismasinin sebebini cok merak ediyorum. Soguk sabah gunlerinde hafif vuruntulu calisan dizel bir motordan farki yok suan. Arac suan 132k milde triger gecmiside bilinmemekte :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

o şekilde kullanmaması, çekici ile servise gitmesi lazım. çöpe atacaksa, parayı kendi kazanmamışsa o ayrı tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Turbo şıkırtı yaptırırmıkı abı. Ben avans problemı var diye dusunuyordum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

triger diş atlamış olabilir. bi tane süpap yamulmuş ya da takoz kaymış vb olabilir. basit bir arıza da olabilir. ama o arıza yayılır büyür bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)

Suan kullanmıyor zaten. Araba gaz yemiyor cunku. Bosta bile devirlenemiyor.

Ustanin biri crank position sensorunu degisin duzelir dedi. Ucuzda birsey araba copugunden 5 dolara alip degisicez. Ise yararmi bilmiyorum.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Krank pozisyon sensörü olsa hiç çalışmaz diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yurt dışı işçilik fiyatlarına bakarsak, çöpe atılacak gibi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...