İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Dörtlü Cam Düğmesi

Burçin Kabasakal

Recommended Posts

ilyas Soytaş

Evet cevap gelmeyince bende sorundan korkmuştum ama 10 dk da işlem tamam:)

Sağolun yinede

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Taner Kızılkor

Çok güzel hareket bunlar. Ben de söküp temizlemiş, hatta kopuk bir hattı lehimlemiştim. Ancak o kadar kötü olmuş ki benimki hala sorunlu. Bir daha açmaya fırsatım olmadı ama ilk fırsatta açacağımdır... :) İçinin açılınca dağılıp bir daha da toplanamayacağı, bir korkaklık ya da dolandırıcılık yalanıdır. Öyle bir düşüncen varsa tehlikesini söylersin, müşteri kabul ederse açar bakarsın. Ya da mertçe "abi uğraştırma beni bunlarla" dersin. :)

Alınık kısmına yazmıştım, şimdi tekrarlıyorum: 2004 focus ghia 4'lü cam anahtarı alınıktır. :)

kesinlikle dikkatli açıp istediğin gibi tamir edebiliyorsunn.sağ camı açan düğmenin bir tarafı ikide bir yerinden çıkıp sinir ediyordu beni dün açıp onu tamir ettim.

gerçi ben kaşındım hort diye söktüm arka cam kilit düğmesini o beyaz plastiğin pim gibi olan küçük bir tırnağını kırdım ama olsun bir yol bulacağım artık. dağılır felan hikaye çok basit ve oldukça sabit parçalarla yapmışlar içini çok beğendim. sökülüp takılmasıda kolay zaten. yanlız biraz kibarlık gerekiyormuş ;):fiuw::blush:

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

eveeeet işimi bitirdim sonunda. konuyu başlatan arkadaşımızın çektiği resimlerdeki beyaz plastiğin ince kısmında 2 tane pim var birini kırdım demiştim.

yerine birşey yapmak yerine önce şöyle bir deneme yaptım. o plastiğin içindeki yayın en çok ne tarafa baskı yaptığına baktım ve eşit değildi baskı bu nedenle kalan tırnağı cam açma düğmelerine gelecek şekilde taktım.Yay açıkta kalan pimsiz tarafı bu şekilde kasmadığı içinde en az 20-25 kez denedim plastik tek pimle yerinden çıkmadı. Aracada taktım ordada sorun olmadı. Adamlar yapmış o pim tek bile olsa çalışıyor yerine ne yapacağım derdi ortadan kalktı. Zaten gerçekten sıkıntıydı yerine birşey yapmak 2mm bile yok çıkıntısı.

düzenleme: sıra diğer kapılardaki anahtarların sökülüp temizlenmesinde ;)

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet Giren

arkadaşlar bende açtım dörtlü cam düğmesini fakat çocuk kilidi çok fena bir şekilde dağılmış lehimle direkt ekledim bakalım birazdan deniyeceyim çalışacakmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

maksat herhalde o'platine benzeyen kısımla tırtıklı sırtın birbirine akımı sağlamasıdır diye tahmin ediyorum onun için iki ucuda birbirine lehimledim inşallah çalışır yada tamamen uykuya dalar akı karası birazdan ortaya çıkacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

arkadaşlar oldu arka camlarda çalışıyor artık lehim işe yaradı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Benimde çocuk kilidi arızalıydı söktüm içinde paçalar eksikti 43.60TL yenisini alım araba bende olmadığı için deneme şansım olmadı

Yorum bağlantısı

Mk1 mondeo daki anhtarında bu düğmesi bozuktu ben bunun tamiri yerine küçük sürgülü on off düğmesi yerleştirip kapatmıştım.Orjinalinden daha sağlam oldugu kesindi.Tavsiye ederim.Sırf bu düğmeyi toplamak gerçekten işi zorlaştırıyor.Diğer kısımlar zor değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

30 tl ye yeni mondeo düğmesi buldum şekli aynı sadece otomatiği yok yani şoför tarafını otomatik indiren birde fiş yerleri farklı o düğmeyi alsam jakı ile birlikte yapabilirmiyim sorun şurda benimkinde diyelim 10 fiş varsa onda 9 var benim düğmenin kablo fiş adedi neden fazla...

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

oktay bey mazdanın üstüne araba tanımam benimde 626 1991 vardı tamamen orijinaldi beyaz sattım ama şimdi pişman oluyorum 140000 deydi kasa motora ağır geldiyi için toparlayamıyordu 1,6 idi 2,0 olsaydı satmazdım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdem Terzioğlu

Merhaba arkadaslar dun 1997 mondeo 2.0 ghia aldim. Aracta sofor kapisinda bulunan cocuk kilidi kolu kapali iken tirnak kirilmis. Ankarada baskent oto sanayide bi ustaya goturdum yenisine bak dedi. Gezmedigim ford yedek parcaci kalmadi. Ama bu dugmeleri bulamadim. Daha sonra ustaya geri dondum oda icini acip acik hale getirerek lehimledi. O zaman calisti. Ancak birazdan yola ciktigimda sag arka kapinin dugmesine bastigimda sikisti kaldi.kapatma yonunde sikisti.yani geri atmadi falan. Geri bastim geri gitti.hafiften basinca kapatiyor. Su andada sag taraf kapi dugmeleri calismiyor. Sofor kapisindan 4 cami acabiliyorum. Ama yinede icime sinmedi. Yan sanayi falan bu 4 cam dugmesini bulabilecegim bi yer var mi? Bilen varsa yardimlarinizi bekliyorum. Ayrica bi cok konu daha olabilir yardim isteyecegim ama forumu iyice arastiriyorum ki aciklanmis konulari tekrar srmayim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yan sanayisi yoktur.. ebay.com dan ford contour diye arayın... 

Ben alıp değiştirmiştim.. 

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Mehmet hocam cok tesekkurler. Su an telefondan giriyorum pazartesi ilk is bakicam buldugumun linkini sizinle paylasacagim. Olur mu diye sormak icin.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Haşmet Güngör

Merhaba. Uzun zamandır takip etmeme ve bu forumdan çok yararlanmama rağmen aranıza yeni katıldım. Kısaca kendimden bahsedeyim..ilk mondeom 1993 modeldi İlk çıkanlardan 0 almıştım. 8 sene hiç sorunsuz kullandım 2001 de 235 bin km de sattım  ön takıma ve motora el değmemişti. halen arkasından ağlarım. Alan adam halen kullanıyor ve Allah razı olsun diyor.Bu kadar memnun kalınca  99 model 2.0  ghia  modelini 2001 de  ford servis müdürlüğü yapmış birinden 45000 de aldım 223 bine geldi .hala kullanıyorum.Doğrusu ilk arabamda ki tadı alamadın ama yine de çok  fazla sorun yaşamadım.İnşallah aranız da deneyimleri paylaşmaya devam ederiz.

4 ü cam düğmem bozuldu Yenisi çok pahalı, Mehmet hocanın dediği gibi E bay dan buldum ama ilk acemilikle numarasına bakmadığımdan gelen contor düğmesinin soketleri farklı idi . Almanya E Bay da buldum sanırım portekizden  sipariş ettim gelince sonucu yazarım .Almanya daha pahalı 34 Euro. İstiyen olursa linkini veririm.

Herkese arızasız, kazasız, belasız günler dilerim.Saygılarımla.

Haşmet Güngör.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben 1paunda, nakliye ile 8paunda ingiltere den getirtmistim. Tabi ingiltere olunca ufak tefek farkliliklar oluyor :D

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Çok iyi almışsınız Ertan bey. Şu an ingiliz malları daha pahalı çok da kargo ucreti istiyorlar. çoğu da TR  ye göndermiyor. Sağ direksiyon olduğundan  soketler sanırım aynıdır sadece  sağ sol yerleri değişiktir.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Çok iyi almışsınız Ertan bey. Şu an ingiliz malları daha pahalı çok da kargo ucreti istiyorlar. çoğu da TR ye göndermiyor. Sağ direksiyon olduğundan soketler sanırım aynıdır sadece sağ sol yerleri değişiktir.

Soket ayni mk2 nin zaten ama sag sol yerleri degisik. Ben ilk olarak sag tarafa takip deneyecegim belki orda da calisir. Ama calismaz ise icini benim eskiye ajtaracagim. Ben yine ordan klima kontrol paneli almistim o da 1 paunda. İhalelerde denk geliyor bazan. Onlari takip etmek lazim
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

ürün geldi. 2. el olmasına rağmen sorunsuz çalıştı.

Bir anahtarın bu kadar pahalı olmasına aklım ermiyor. Ford TR ye  yazsak sonuç alırmıyız acaba diyeceğim ama muhtemelen alamayız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

ürün geldi. 2. el olmasına rağmen sorunsuz çalıştı.

Bir anahtarın bu kadar pahalı olmasına aklım ermiyor. Ford TR ye yazsak sonuç alırmıyız acaba diyeceğim ama muhtemelen alamayız..

Bir passat sahibi, passat ın 4 lü cam düğmesinin 660 Tl civarınd olduğunu söylemişti geçen yıl. Orjinal servis fiyatı....
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

98 model accord(eş değer diye ele alırsak)

310 tl.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Diğer arabalarda da öyleyse  diğer.çözümlere devam. sanırım seri üretim olmamasından kaynaklanıyor. Yinede Amerika da  kontorun (USA daki  Mondeo) sıfır 4 lü anahtarı 14 dolar. 

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

aslında tamiri kolay biraz el becerisi benimde düğme ara sıra tutukluk yapıyordu söktüm ;ve sonrasında baktımki kontaklar erimiş biraz kazıdım kontakları üstteki kontakları biraz aşağıya doğru eğdim 1 senedir sorunsuz çalışıyor .bu arada cam düğmesine giren fişin en baştaki bacağı aşırı akım çekmesinden kaynaklı erimişti onuda düzeltmiştim..

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

aslında tamiri kolay biraz el becerisi benimde düğme ara sıra tutukluk yapıyordu söktüm ;ve sonrasında baktımki kontaklar erimiş biraz kazıdım kontakları üstteki kontakları biraz aşağıya doğru eğdim 1 senedir sorunsuz çalışıyor .bu arada cam düğmesine giren fişin en baştaki bacağı aşırı akım çekmesinden kaynaklı erimişti onuda düzeltmiştim..

Mekanik kısmın da haklısınız İlhan bey yapılacak durumlar var . Plastik kısım  çaresiz. Bende arka cam açacaklarının  plastik tuşları  gitti çözüm bulamadım.. Biraz da çalışmayan kısma takıntılı olduğumdan uğraşıyorum yoksa kontaklara elle basınca çalışıyordu :)

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Mekanik kısmın da haklısınız İlhan bey yapılacak durumlar var . Plastik kısım  çaresiz. Bende arka cam açacaklarının  plastik tuşları  gitti çözüm bulamadım.. Biraz da çalışmayan kısma takıntılı olduğumdan uğraşıyorum yoksa kontaklara elle basınca çalışıyordu :)

onda haklısınız yapacak bişey yok ya çıkma yada yeni :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...