İçeriğe Yönlendir

Live For Speed

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Live for speed normal oynanabildiği gibi online oynanabilen bir araba yarışı oyunu.

Oyun diğer oyunlara göre daha gerçekci. Neredeyse herşey gerçek ile aynı. Ayarları en iyi yapan yarışı kazanır. Kamber ayarı, süspansiyon sertliği, araba yüksekliği, lastik basıncı, şanzıman vites uzunlukları vs vs birçok ayar aracın gidişini yol tutuşunu oyunda etkiliyor ve oyun çok zevkli. Gerçekci olduğu için sürüşü zor. Kazalarda arac hasar alıyor, basınca sağa sola cekme yapıyor...

Eskiden online olarak oynuyorduk. Arkadaşlarla pistte beraber araba sürüyorduk. Düzlüklerde drag yapıyorduk. Oyunda aynı zamanda anlık olarak msn gibi yazışabiliyorsunuz.

Son zamanlarda oyun değişmiş. Online olarak oynayamıyorum. Ayrıca oyun crack'lenip ful yapılabiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı. Nasıl beraber online oynayabiliriz, nasıl full yapabiliriz?

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Live for speed normal oynanabildiği gibi online oynanabilen bir araba yarışı oyunu.

Oyun diğer oyunlara göre daha gerçekci. Neredeyse herşey gerçek ile aynı. Ayarları en iyi yapan yarışı kazanır. Kamber ayarı, süspansiyon sertliği, araba yüksekliği, lastik basıncı, şanzıman vites uzunlukları vs vs birçok ayar aracın gidişini yol tutuşunu oyunda etkiliyor ve oyun çok zevkli. Gerçekci olduğu için sürüşü zor. Kazalarda arac hasar alıyor, basınca sağa sola cekme yapıyor...

Eskiden online olarak oynuyorduk. Arkadaşlarla pistte beraber araba sürüyorduk. Düzlüklerde drag yapıyorduk. Oyunda aynı zamanda anlık olarak msn gibi yazışabiliyorsunuz.

Son zamanlarda oyun değişmiş. Online olarak oynayamıyorum. Ayrıca oyun crack'lenip ful yapılabiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı. Nasıl beraber online oynayabiliriz, nasıl full yapabiliriz?

LFS'nin full'ünü buldum. Tüm araclar ve tüm pistler açık.

Yorum bağlantısı
Barış Günay

ben bu oyunu 2.5 3 senedir oynuyorum ara ara en iyi 1.34.89 görmüştüm ama millet 1.32nin altına inmeye başlamış...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

1.31 Yapabildim ben de en iyi. Ama en kötü turda bile 1.35 in üstüne çıkmadım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Günay
1.31 Yapabildim ben de en iyi. Ama en kötü turda bile 1.35 in üstüne çıkmadım. :D

mousela mı oynuyorsun??

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

oyun güzelde klavye tat vermiyor ayarları yapana kadar canım çıktı. çok gerçekçi yapmışlar helal olsun aracı vurdurarak bile çalıştırabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu

evet bende oynuyorum ve çok güzel yeni layoutlar yükledim rampalardan artislik yapmakta süper oluyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Var mı halen bu simulatörün takipçisi? Ben sürekli kullanıyorum ve s2 lisansım var.

Bu akşam da online yarışımız var, XF GTI ligin 2.yarışı Fern Bay pistinde. İlgilenenleri yarışa beklerim çok eğlenceli olacak.

Tarih: 09/10/2010

Sıralama Başlangıç: 20:45 (30 dakikalık sıralama turları olacak)

Yarış Başlangıç: 21:20 (Yarış süresi 1 saat ~ 35-40 tur)

Sunucu: LfsTurk.com s2

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
online oynasak şu oyunu fctr'ciler olarak?

Çok iyi olur. Ben ara sıra oynuyorum ama online değil. Online olursa çok daha iyi olur. Ben bi eklenti kurtdum, tüm arabalar açık. Online oynanamıyordu, artık oynanabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Eklentilerle s2 araçların ve pistlerin açıldığı doğru ancak bu araçları ve pistleri online oyunlarda kullanamıyorsunuz. Yani sadece tek kişilik oyunda işe yarıyor.

Eklentiler olmadan demo sunuculara giriş hakkınız var, bu sunucularda online yarışabilirsiniz ancak 2 GT araç, 1 Open Whell araç FBM kullanabilirsiniz ve tek pist. Blackwood.

Türk demo sunucular var birkaç tane. Benim de yöneticisi olduğum "lfsturk.com demo" yeterli gelecektir demo kullanıcılar için. Ancak oyunun asıl keyfi s2 lisans aldığınızda çıkıyor tabi ki. 24 sterlin fiyatı var, yaklaşık 55-60 TL. Ayrıca diğer eklentilerle (mod) araçların görünümlerini, seslerini değiştirebiliyorsunuz. Ancak yine bu modlar da sadece tek kişilk oyunlarda işe yarıyor. Online oyunlarda siz aracınızı bir M3 görebilirsiniz ancak diğer yarışanlarda o modlar yoksa, aracı orijinal haliyle görüyorlar.

Önceki mesajda bahsettiğim ligin ilk yarışı için küçük bir video denemem olmuştur. İzleyip fikir edinebilirsiniz. Zaten çok kalabalık değildik ama 22-23 kişiyle yapılacak yarışların keyfini tatmanızı isterim kesinlikle.

http://vimeo.com/15501606

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Sunucu listesini göster dediğimde kullanıcı adı bulunamadı diyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Lfs.net adresinden üyelik almış mıydınız daha önce? Z sürüm için lfs.net 'e kayıt olarak bir kullanıcı adı seçmeniz gerek öncelikle. Ücretsiz. Bu kullanıcı adıyla demo lisans sahibi olmuş oluyorsunuz. lfs.net te belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi LFS 'de menüde sağ altta "LFS'yi Aç" kısmına girdiğinizde artık suncuu listesini görebilirsiniz. Demo sunuculara ulaşabilir, demo sunucularda yarışlara katılabilirsiniz.

Demo oyuncular doğal olarak s2.lerden daha fazla. Yani demo sunucularda kimse yoktur diye düşünmeyin. Demo 'nun en keyifsiz yanı, sorumsuz üyelerin varlığı. Yani s2 sunuculardaki yarışlar kadar ciddi olmayabiliyor. En güzeli, demoda biraz oyun mantığını öğrendikten sonra s2 lisans sahibi olmak.

Bu arada hatırlatayım, s2 lisans ücretini bir sefere mahsus veriyorsunuz. Ömürlük sizin oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Üyelik aldım ama gene giremiyorum. Oyun şifresi hatalı diyor.

LFS'de menü dediğiniz yer neresi. Ben oyunu açıyorum, tek kişilik çok kişilik gibi secenekler var...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tek kişilik çok kişilik şeklinde sıralı menünün en altında LFS'yi Aç oraya lfs.netten aldığınız kullanıcı adı ve oyun şifresini gireceksiniz.

56951995.jpg

10952856.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Resimli göstereyim. LFS.net'te oturum açtığım kullanıcı adı ve şifreyle deniyorum ama olmuyor. Acaba benim oyunun sürümünde problem olabilirmi? Eklenti olduğu için vs...

63509596.jpg

21073469.jpg

xasa.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aslında sürüm veya eklentiler kullanıcı adınızı veya şifrenizi değiştirmez. LFS.net üzerinden 2 adet şifre belirlersiniz. Bir tanesi lfsworld.net ten istatistiklerinizi kontrol etmeniz vb. özellikler için web şifresi, diğeri oyunda giriş için oyun şifresi. Önce bu şifreleri kontrol edin. Web şifresini oyun şifresi olarak girmediğinizden emin olun.

İşe yaramazsa, oyun şifrenizi lfs.net üzerinden değiştirip tekrar deneyin. LFS içerisinden kullanıcı adınızla birlikte OYUN ŞİFRESİNİ giriş yapacaksınız. Kuvvetle muhtemel hata burada.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa, sürüm güncellemeyi ve temiz kurulumu deneyelim. Z28 son sürüm şu anda. Mümkünse aşağıdaki linkten oyunu yeniden en son sürümü olarak indirip kurun ve tekrar kullanıcı adınız ve OYUN şifrenizle giriş yapmayı deneyin.

http://www.lfs.net/file_s2.php?id=11

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Verdiğiniz linkten yeni indiriyorum. 25 dakkaya iner.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

lfs.net'ten şifrelerinizi de güncelleyin bu arada. Web şifresiyle oyun şifresinin farklı olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

LFS.net te oturum açtığım kullanıcı adım ve tek şifrem var? oyun şifresi ile web şifresi farklımı? Farklıysa o şifreyi nereden alırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...