İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Deri Direksiyon ve Deri Vites Körüğü

Misafir

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Sadece lastik körüğü yollamanız yeterli. Alt kısım orjinal olacağı için aynı şekilde alttaki plastiğe takıp yerine takacaksınız.

Ben size bu şekilde yollayacağım.

85140239.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Safak Hatay

Yardımları için Ayhan Bey'e cok cok tesekkur ediyorum.. Kesip biçme işlerini beceremeyince bana yardım elini uzattı ve sonucu sizlerle paylaşıyorum.. Herkese saygılar kazasız günler dilerim.. :)

http://img228.imageshack.us/i/img0032yu.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kıvanç Demirel

Ayhan Bey elinizde var mı siyahından, eğer kaldıysa ben de istiyorum bunlardan. Umarım sökebilirim eski körüğü, alet edevat kullanmak gerekiyo mu yoksa elle rahatça sökülüyor mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Körüğün sökülmesiyle ilgili özel mesajda attım. Oradanda okuyabilirsiniz.

1- Önce lastik körüğü üst kısımdan tutup aşağıya doğru bastırarak topuzdan çıkmasını sağlıyorsunuz.

2- Topuzu saat yönünün tersine 13 tur çevirerek topuzu çıkartıyorsunuz.

3- Alt yuvarlak çerçeveyi içten tutarak yukarı doğru çekiyorsunuz ve 4 tane klipsli ayağı yerinden çıkıyor. Körüğü o çerçeveden alıyorsunuz, okadar.

Deri körüğün topuza takılma resimleri ilk sayfalarda var. Körüğü topuza taktıktan sonra alt kısmını yine alt çerçeveye oturtup çerçeveyi yerine takıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Körüğün sökülmesiyle ilgili özel mesajda attım. Oradanda okuyabilirsiniz.

1- Önce lastik körüğü üst kısımdan tutup aşağıya doğru bastırarak topuzdan çıkmasını sağlıyorsunuz.

2- Topuzu saat yönünün tersine 13 tur çevirerek topuzu çıkartıyorsunuz.

3- Alt yuvarlak çerçeveyi içten tutarak yukarı doğru çekiyorsunuz ve 4 tane klipsli ayağı yerinden çıkıyor. Körüğü o çerçeveden alıyorsunuz, okadar.

Deri körüğün topuza takılma resimleri ilk sayfalarda var. Körüğü topuza taktıktan sonra alt kısmını yine alt çerçeveye oturtup çerçeveyi yerine takıyorsunuz.

Ayhan elinden gelmeyen iş yok yahu helal olsun hem insanlara yardımcı oluyorsun hemde bilgilendiriyorsun ne güzel...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erhan Aydın
Ayhan elinden gelmeyen iş yok yahu helal olsun hem insanlara yardımcı oluyorsun hemde bilgilendiriyorsun ne güzel...

slm herkese. ellerine sağlık güzel bi paylaşım lastik körük gerçekten kötü duruyor, bu deri körükten bende almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
slm herkese. ellerine sağlık güzel bi paylaşım lastik körük gerçekten kötü duruyor, bu deri körükten bende almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

Tabi, detayları özel mesaj olarak atıyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Duran

Ayhan bey. Bu deri körükten temin edebiliyormuyuz halen. Ayrıca fiyatı kaç lira onuda sorabilirmiyim. En geç 1 ay içinde bir adet alma niyetim var.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Acun

Ayhan bey meraba bizide kurtarın bu pompadan :D

detayları ö.m. atarsanız siyahdan bir tanede ben istiyorum teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Aytaç Göksu

Ayhan Bey bende alayım eger mümkünse elinizde mevcutsa...körügüde yollarım gerekirse saygılar...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar detayları özel mesaj olarak atıyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Teşekkürler :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Lastik körüğün çıkartılmasını tekrar yazayım.

1- Lastik körüğü topuzun alt kısmından aşağı doğru bastırarak topuzdan kurtarıyorsunuz

2- Topuzu saatin tersi yönünde 13 tur çevirerek çıkartıyorsunuz

3- Lastik körüğü çıkartmak için lastiki esneterek alt çerçeveyi iç tarafından tutup yukarıya doğru çekiyorsunuz ve körükle beraber çıkıyor.

Deri vites körüğünü takmak için

1- Önce körüğün tersini çevirip topuzun alt tarafını körüğün geniş yerinden içine sokup körüğü topuza takıp topuzu çekiyoruz ve körük düzelmiş oluyor.

2- Alt körüğün alt kısmını orjianl şekilde çerçeveye yerleştiriyoruz.

3- Körüğe takılı olan topuzu yine arabaya takıyoruz, taktıktan sonra alt çerçeveyi yerine takıyoruz ve bitiyor.

Bu eski tip montaj resmi ama aşağı yukarı benzer işlemler.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Fiesta-der...ue-t181443.html

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2- Topuzu saatin tersi yönünde 13 tur çevirerek çıkartıyorsunuz

:nazar:

ayrıca ne bitmez tükenmez körük stoğu yapmışsın kardeşim.

Bende fikir olsun diye orjinal Ford körüğü resmi koyuyorum

5496911742_85a28f64a5_z.jpg

Ayhan birde senden kopye çekip, bozuk para kapağının yerine takmak için termometre sipariş ettim, 5tl. hongkong tan :)

sku_15553_2.jpg

http://www.dealextreme.com/p/digital-compa...te-sensor-15553

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ayhan birde senden kopye çekip, bozuk para kapağının yerine takmak için termometre sipariş ettim, 5tl. hongkong tan :)

Sizin süpersonik Fiestalarda iç dış termometre yok mu ??? :blink: 20 liralık şeyi koymamış mı ford üstün arabasına ? Aaa Palio'da bile var :nazar: Palio'da yol bilgisayarı da var, şimdi sende yol bilgisayarı yok deme düşer bayılırım :) O kadar da kel dandik olamaz Fiesta....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sizin süpersonik Fiestalarda iç dış termometre yok mu ??? :blink: 20 liralık şeyi koymamış mı ford üstün arabasına ? Aaa Palio'da bile var :) Palio'da yol bilgisayarı da var, şimdi sende yol bilgisayarı yok deme düşer bayılırım :blink: O kadar da kel dandik olamaz Fiesta....

Forumda bir buraya erişmemiştin o da gitti...

Yok vallahi (sadece bizim comfort modelinde yok yalnız), onun yerine sağlamlık güvenlik uzun ömür koymuş Ford, fiatı' ın senin uyduruk gp ne koyamadığı hatta bilmediği şeyler yani :)

Fark' ta burada işte; Ford sağlam güvenli uzun ömürü araba yapar ama süslemeye önem vermez, fiat denen uyduruk markaysa süsleme yapar gerisi yoktur bu kadar dandik olurmu bir marka? Evet olur fiat derler ona :)

Not: Yeni nesil Ford la bu açık kapandı, artık audi sınıfına girdi Ford, senin fiat hala el arabası sınıfında Ford un anca jantı olur ne haber :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Orjinal körük suni deri. Bendeki gerçek deri ve suni gibi 2-3 yılda yıpranma yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Orjinal körük suni deri. Bendeki gerçek deri ve suni gibi 2-3 yılda yıpranma yapmıyor.

Orjinalide yıpranmıyor şahsen test ettim merak etme, ama almadan önce seninkini görseydim almazdım, pahalıydı bayağı :)

Bu arada yeni farkettim, sen eski lastik körüğü bu deri körüğün içinemi taktın, bende denedim sığmadığı için takmamıştım, ama güzel fikir, daha dolgun duruyor, eski lastik bir işe yaramıyor zaten, bunu nasıl yaptın anlatırmısın, galiba en alttaki halka kısmını kesip körüğü buna geçirip takmışsın, bendekinde plastik bir parça olduğundan tam oturuyor.

Ben şöyle diyorum, eski körüğü boylamasına bir tarafından kesip daraltıcaz, bunun üstüne deri körüğü takıcaz, böylece komple dolgun duracak, tabi çok gergin olmayacak kadar lastik körüğü daraltıcaz, derinin kıvrımları belli olacak, dur bende yapayım bakalım olacakmı, burdan resimlerini eklerim, güzel durursa isteyen yapar, bir inceleyim bakalım.

Bir soru daha, termometre taktığın para gözünü nasıl çıkardın, oynuyor ama çıkmıyor, bende zorlamadım, üstte tırnak var galiba, kolay çıkarma yöntemini yazarmısın acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Lastik körükte alt çerçeveye oturan kısım ve üstündeki ilk bakla kalıyor. Ordan yukarısı kesiliyor. Alt kısım çerçeveye oturması için, üst ilk baklada körüğü açması için. Bendeki körükler özel ölçülerde ve bu iş için uygun, hepsi standart kalıptan çıkıyor. Vites geçişleri çok rahat ve yan viteslerde dahi ne gerilme nede çok bol kalıyor. Sen denersen o körüğe hem takılmayabilir, takılsada bu sefer vites değişimlerinde gerilme yapabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2 haftada bir Bursa'ya geldiğim için körükleride 2 haftada bir yollayabiliyorum. Talepte bulunan arkadaşlar ile özel mesaj yoluyla irtibar kuruyorum.

Bir sonraki körük yollama tarihi 19 mart cumartesi.

Talepte bununan arkadaşlara 13 mart gibi hatırlatma mesajı atacağım ve o hafta içinde bana lastik körükleri yollamaları gerekiyor. Körüklerin cumaya kadar elimde olması gerekiyor.

Liste şu şekilde ve isteyen oldukça ekleme yapacağım. Hatırlamadığım isim varsa belirtin.

1-Aytaç Göksu

2-Sıtkı Levent

3-Ali Acun

4-Ali Seçkin Işık

5-Okan Duran

6-Erhan Aydın

7-Kıvanç Demirel

8-Ali Cihangiroğlu

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar 2 haftada bir Bursa'ya geldiğim için körükleride 2 haftada bir yollayabiliyorum. Talepte bulunan arkadaşlar ile özel mesaj yoluyla irtibar kuruyorum.

Bir sonraki körük yollama tarihi 19 mart cumartesi.

Talepte bununan arkadaşlara 13 mart gibi hatırlatma mesajı atacağım ve o hafta içinde bana lastik körükleri yollamaları gerekiyor. Körüklerin cumaya kadar elimde olması gerekiyor.

Liste şu şekilde ve isteyen oldukça ekleme yapacağım. Hatırlamadığım isim varsa belirtin.

1-Aytaç Göksu

2-Sıtkı Levent

3-Ali Acun

4-Ali Seçkin Işık

5-Okan Duran

6-Erhan Aydın

7-Kıvanç Demirel

Benide ekle kardeş, ÖM den detayları yazdım. Sen körüğü yolla, ben lastik körüğün takma işini hallederim :mangal:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...