Ayhan Şentürk

Fiesta V - Deri Vites Körüğü

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Arkadaşlar lastik körükten sıkıldım ve körüğü deri körük ile değiştirdim. Körüğü değiştirdikten sonra lastik körükte vites değiştirirken boşuna kendimi yorduğumu farkettim. Deri körükte vites geçişler çok kolay ve net. Lastik körük vites geçişlerinde direnc gösteriyor.

Ayrıca aracın iç mekanı daha kalitel ve şık gözüküyor. Aracıma taktığım körük piyasada deri körük diye satılan panzotlardan değil. Gercek deri. Araba eskir körük eskimez.

Tasarımı ile uzun olan vites topuzu ve kolunu kısa ve daha sportif gösteriyor.

Eğer isteyen arkadaşlar olursa yollayabilirim. Fiyat 30 TL
(Deri vites körüğü lastik körüğe işlenerek orjinal bir şekilde yerine takılıyor. Lastik körük alt bakla kalacak şekilde uygun yerinden kesilip deri körük üzerine geçiriliyor. Dikilerek veya sağlam zımba ile zımbalanarak halledilebilir. Lastik körüğü bana yollayabilirsiniz ve bitmiş şekilde size geri yollayabilirim veya sadece deri vites körüğünü yollayarak montajı siz yapabilirsiniz. Basit bir işlem..)
Resimler Güncellendi

İşlem sırası
Lastik körük aşağıya bastırılarak vites topuzundan çıkması sağlanıyor.
pict0508mo.jpg

Topuz, saatin tersi yönünde  çevirilerek çıkartılıyor.
pict0509t.jpg

Lastik körüğü turan çerçeve içten yukarıya doğru çekilerek çıkartılıyor. Klipslidir, zarar görmeden çıkar. Çerçeve çıkınca lastik körükte çıkmış olur.
pict0510j.jpg

Lastik körük resimde görüldüğü gibi iki bakla arasından, yani alt bakla kalacak şekilde kesilir.(Makas ile gösterdiğim aradan)
63u1.jpg
Deri vites körüğü lastik körüğün üzerine geçirilip dikilerek veya birkaç noktadan zımbalanarak sabitleme yapılır.
85140239.jpg

Deri körük ters cevrilerek topuzun alt kısmı körüğün alt geniş kısmından resimdeki gibi sokulur ve deri körüğün üst esnetilerek topuzun kanalına yerleştirilir.

pict0514r.jpg

Körük aşağıya doğru çekilerek topuzun montaj işlemi tamamlanır ve körük çerçevesine takılır.
44119989.jpg
15357696.jpg

Montajı yapılan körük, çerçeve ve topuz üçlüsün beraber çevirilerek vites topuzu vites koluna takılır ve en son çerçeve yerine oturtularak montaj tamamlanır.
pict0152t.jpg
İrtibat için özel mesaj atmanız yeterli,
yada es_anza@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 6

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Toker

Alttaki çerçeceye sıkıştırma işini nasıl yaptınız, ben orayı beceremedim...Aynı çapta bir çelik halkaya ihtiyacım var ama bir vakit uydurup bakamadım..Kolayı veya oraya uyan bir şey belki vardır ama ben bulmadım henüz... :blink:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ramazan Akkaya

Ayhan kardeş kırmızı ve gri renkten bana gönder, öm attım.Fiyat çok uygun daha ne olsun.Teşekkürler.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk
Alttaki çerçeceye sıkıştırma işini nasıl yaptınız, ben orayı beceremedim...Aynı çapta bir çelik halkaya ihtiyacım var ama bir vakit uydurup bakamadım..Kolayı veya oraya uyan bir şey belki vardır ama ben bulmadım henüz... :blink:

Körüğün içinde kendisinin çelik bileziği var ve kanala oturuyor. Topuzdaki kanalada körük sıkı bir şekilde oturuyor.

Almak isteyen arkadaşlar özel msj atarak ulaşabilirler.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Haluk Gümüş

Cok yakismis, bu aralar bende degistirmek istiyordum lavabo pompasini. Konuyu acman cok guzel olmus. Bu arada topuzu cikarma Fiesta'da dertli bir ismi bu konuda bilgi verirsen sevinirim. Diger marka arabalarda topuz cikana kadar asilmak gerekiyor. Umarim bunda oyle degildir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Toker
Cok yakismis, bu aralar bende degistirmek istiyordum lavabo pompasini. Konuyu acman cok guzel olmus. Bu arada topuzu cikarma Fiesta'da dertli bir ismi bu konuda bilgi verirsen sevinirim. Diger marka arabalarda topuz cikana kadar asilmak gerekiyor. Umarim bunda oyle degildir.

Topuz çevirerek çıkıyor, vida gibi yani...Alttaki siyah yuvarlak parçada yukarı çekince çıkıyor...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Düzenlenerek gereksiz mesajlar silindi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cihan Yetişken

Serkan abi bunun dibinde bir halka var gibi derinin içinde. Sen de böyle birşey yapabilirsin..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Düzenlendi...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Haluk Gümüş

Aciklayici bilgi icin tesekkurler maasi alinca mesaj atarim :rolleyes:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Taha İlgen
Aciklayici bilgi icin tesekkurler maasi alinca mesaj atarim :nazar:

+1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Alacak arkadaşlar özel mesaj ile adreslerini yollasınlar bende hesap no yollayayım.

Almak isteyenler hemen mesaj atabilirler, ben listeme isim adres olarak yazarım. Bana parayı yatırdım dediğinde hemen o kişiye yollarım. 1 ay sonra alacak olsa dahi msj atabilir, listemde olsunki kaç kişi alaçağını bilip okadar temin edeyim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Ayhan çok güzel olmuş güle güle kullan..

bu arada değişik renkleri var demişsin, dikişlerimi faklı renkte yoksa komple derisimi?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk
Ayhan çok güzel olmuş güle güle kullan..

bu arada değişik renkleri var demişsin, dikişlerimi faklı renkte yoksa komple derisimi?

Saol abi.

Derisi farklı renkte.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Tamam ozaman ben birtane alıyorum bundan ; ister kargoyla gönderirsin ister buluşmada alırım farketmez..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

İkimizde bursadayız abi ben sana ulaşırım. Olmassa buluşmada veririm.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Ayhan bide güzel topuz ayarlarsan güzel olucak ..

ama körük bile tek başına çok güzel bir hava katmış..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Aklımda o. Ozamanda bu körük uymayabilir :nazar:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Taha İlgen

ayhan kardeş adresi öm attım sana, siyahından 1 tane alacağım ben,haber veririm sana.

bende alayımda wc olayından terfi edlim

hocam sen niye alıyorsun senin araç 'at'mış zaten :bravo:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eray Yılmaz

Ayhan kardeş bu deri körük benim fiestaya uyuyor mu? (Fiesta Sport)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk
Ayhan kardeş bu deri körük benim fiestaya uyuyor mu? (Fiesta Sport)

Aynı lastik körük kullanılıyorsa deri körükte senin fiestaya uyar.

Ön konsol ve koltukların rengine göre bordo mavi siyah renkleri var.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Haluk Gümüş

Az once lavabo pompasindan kurtuldum. Herkese tavsiye ederim. Yarin gun yuzu ile resim cekip burada paylasirim. Ayhan Bey'e tesekkurler.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk
Az once lavabo pompasindan kurtuldum. Herkese tavsiye ederim. Yarin gun yuzu ile resim cekip burada paylasirim. Ayhan Bey'e tesekkurler.

Güle güle kullanın Haluk bey. Alan herkes güle güle kullansın.

İsteyen arkadaşlara Türkiye'nin neresinde olursa olsunlar adresine yolluyorum. Özel msj ile adres ve telefonlarını yazarak istemeleri yeterli. Bende hesap no veriyorum, parayı yatırdıklarında msj atsınlar, hemen kargoya veriyorum.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Güncellenerek gereksiz mesaj silindi...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Şentürk

Güncellenerek gereksiz mesaj silindi...

Mesajı paylaş

Mesajın linki