İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Yaşar Demirci

motor yagı,yag filitresi,hava filitresi, polen filitresi ve mazot filitresi degişecek. balatalar kontrol edilecek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yetkili servis şart değil, orjinal parçaları tedarik ettikten sonra, aklı başında her usta yapabilir ama özellikle tdci için orjinal filtre ve doğru yağı kullanın!

Hatta hava filtresini 5000 km de bir değişin.

Yorum bağlantısı
Şafak Kabakçı
Yetkili servis şart değil, orjinal parçaları tedarik ettikten sonra, aklı başında her usta yapabilir ama özellikle tdci için orjinal filtre ve doğru yağı kullanın!

Hatta hava filtresini 5000 km de bir değişin.

Peki ama bunlardaki klima sisteminde filitreyi geçenlerde bi baktırayım dedim bulamadılar.Hatta aradılar biyerleri kapalı sistem felan demişler ben pekte anlamam ama.Yağını ilk aldığım 43.000 km deydi araç ve eksiltmişti 3 te birin altındaydı bende değiştirdim.mobil1 diye bir yağ koydular şu an için hiç sorun yok.

Yorum bağlantısı
Şafak Kabakçı
polen filtreniz, gaz pedalı sökülerek değişen bir yerdedir.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Bizim burdaki ustalara kaldıysak eğer çok işimiz var gerçekten.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çok teşekkür ederim cevabınız için.Bizim burdaki ustalara kaldıysak eğer çok işimiz var gerçekten.

Gaz pedalını sökecekler sonra sağında dört vidalı bir kapak var onuda sökecekler, filtrenin kenarı görünür zaten.

Yorum bağlantısı
Şafak Kabakçı
Gaz pedalını sökecekler sonra sağında dört vidalı bir kapak var onuda sökecekler, filtrenin kenarı görünür zaten.

Baya aradılar sağı solu ama kapalı sistem felan demişler bizim ustayı bulamadı kısacası.Hafta sonu gidip hemen değiştireyim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende aramıştım Fiesta da ama sonra servisten bir usta yardımı ile bulmuştum.. :)

Yorum bağlantısı
Şafak Kabakçı
Bende aramıştım Fiesta da ama sonra servisten bir usta yardımı ile bulmuştum.. :)

Yardımınız için teşekkürler.Gerekli bakımları yapmam gerekli ve polen filitresi çok önemli malum yaz ayına da giriyoruz.

Yorum bağlantısı
Koray Koru

Ustanın filtrenin nerde olduğunu bilmemesi garip? Daha aracımın filtresinin yerini bilmeyen bir ustaya aracımı emanet etmek istemem.

Yorum bağlantısı
Şafak Kabakçı
Ustanın filtrenin nerde olduğunu bilmemesi garip? Daha aracımın filtresinin yerini bilmeyen bir ustaya aracımı emanet etmek istemem.

Aynen bende öyle düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Civata 3 tane olucak focusta :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Civata 3 tane olucak focusta :)

Gaz pedalının mı yoksa filtre kapağının mı? :D :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İdris Yuyucu

Selamlar,

Aracım 45.000 kilometreye yaklaşıyor, bakımı için bir yetkili servisle görüştüm şöyle bir fiyatlandırma çıkardı;

- Bakım ücreti : 350 TL

- Ön balatalar + Disklere torna ( gerekirse ) : 150 TL

- Şanzıman yağı : 164 TL/lt. + Kdv

Sizce fiyatlar uygunmudur?, bana şanzıman yağı çok fahiş geldi, bide 45.000 de şanzıman yağı değişimi gereklimidir?

Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şanzıman otomatik mi? Bakım ücreti içinde neler olduğu belirsiz ama özel servislerde daha makul olabilir.

Yorum bağlantısı
İdris Yuyucu
(düzenlendi)
Şanzıman otomatik mi? Bakım ücreti içinde neler olduğu belirsiz ama özel servislerde daha makul olabilir.

Evet Çağlar Bey, şanzıman otomatik.

tarihinde ?dris Yuyucu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Evet Çağlar Bey, şanzıman otomatik.

otomatik sanzuman yağı için makul bir. fiyat geçen sene focus 2 nin şanzuman yağını serviste 400 tl ye değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Kıvanç Palamutlu

şanzıman yağı hakkında bir fikrim yok ancak bakım için bence fiyatlar yüksek özel bir serviste yaptırırsanız daha uygun olacağı kesin. tornalatmak yerine yeni disk ve balata alsanız işçiliğyle 150 tutmaz. bakım olarak filtreler ve yağ değişecekse yarı yarıya hallolur

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bedri Baki

Arkadaşlar belki bu konular daha önce forumda konuşuldu ama ben kesin bilgi almak için tekrar sormak istedim. Focus 1 için en iyi motor yağı hangisi. Ve 45000 bakımında nelere baktıralım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bedri Baki

Arkadaşlar bugün bir servisten aracımın 45.000 km bakımı için fiyat aldım. Yorumlarınızı bekliyorum.

1. Motor yağı 70 TL

2. Hava Filt. 11 TL

3. Yağ Filt. 11 TL

4. Benzin Filt. 11 TL

5. Bujiler 20 TL

6 Karter tıpası vs. 7 TL

+ işçilik 70 TL toplam 215 TL çıkıyor. Triger de değişirse 290 TL de o tutacak. Diğerleri hadi neyse de triger çok pahalı gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Alper abi fiyatı bizim forumda sıkça adını duyduğum ve bende güven oluşturan ustaeller'den almıştım. Ama fiyat sanki yüksek gibi geldi. Özellikle triger.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...