İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Sani Gerşon

yaşar bey emin misiniz? ben her bakımda değişmeli diye biliyorum?

tabiiki usta olan sizsiniz, sadece bir yanlışlık olabilir mi manasında soruyorum...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Yağ değişimi için istenen işçilik çok bence.. En kötü çırak 15 dakkada bitirir bu işleri..

Usta sadece pleni değişir, yağ filtresini sıkar..

Ayrıca triger setinin en iyisinin 150 lira olduğunu düşününce bu işlem için istenen 140 lira da çok geldi bana..

Ustaeller, forum üyelerine indirim oranını % 30'a çıkarsın.. :nazar:

ustaellerdeyiz, muhlis ve emre de burada, motort yağı 4,25 L castrol A-1 5-30 magnatec yağ fiyatı 70 tl, istenen işçilik 45.000 bakımı için istenen fiyatmış, sadece yağ değişimi değil, yağ değişiminden ücret alınmıyor ( yağ+yağ filtresi değişimi+kartel tapası toplam 84 tl, bundan da işçilik alınmıyor), triger fiyatı ise 141,92 tl , triger kayış 30,29 tl, işçilik 75 tl, toplam 247,21 + kdv: 291,71 tl

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
ustaellerdeyiz, muhlis ve emre de burada, motort yağı 4,25 L castrol A-1 5-30 magnatec yağ fiyatı 70 tl, istenen işçilik 45.000 bakımı için istenen fiyatmış, sadece yağ değişimi değil, yağ değişiminden ücret alınmıyor ( yağ+yağ filtresi değişimi+kartel tapası toplam 84 tl, bundan da işçilik alınmıyor), triger fiyatı ise 141,92 tl , triger kayış 30,29 tl, işçilik 75 tl, toplam 247,21 + kdv: 291,71 tl

Anladım Amaç abi. Fiyatlar normal diyorsunuz yani :nazar: 10 günüm kaldı gelince inşallah gereken neyse yapacağım. Sonuçta öyle ya da böyle bakım yapılacak arabaya. Ama motor yağı mobil 1 olsa çok daha iyi olurdu. Motor yağını biz dışarıdan temin edebilir miyiz. Ayıp olmaz değil mi.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bedri bey, ayıp olmaz, neden olsun, servis ile görüşürsünüz, mobil 1 ile işlem yaparlar

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Gördüğüm forumların hemen hemen hepsinde çoğunluk Mobil 1 tavsiye ediyor onun için dedim. Yani ellerinde mobil varsa onu kullanırlarsa daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hala ordamısın...

45 bin bakımı deyince ne yapıyorlarmış ki.. Garantiden çıkmış bir araçta, 45 bin bakımı adı altında 75 lira almak veya vermek bana mantıksız geliyor.. Usta olan zaten araca bakım yaparken bakması gereken yerlere bakıyor, değişmesi gereken yerleri değiştiriyor..

Ayrıca triger seti 140 demişsin.. + 30 lira olan V kayışımı... ?

Anladım Amaç abi. Fiyatlar normal diyorsunuz yani :D 10 günüm kaldı gelince inşallah gereken neyse yapacağım. Sonuçta öyle ya da böyle bakım yapılacak arabaya. Ama motor yağı mobil 1 olsa çok daha iyi olurdu. Motor yağını biz dışarıdan temin edebilir miyiz. Ayıp olmaz değil mi.

Parçaları dışardan alırsan, servise işçilik ödersin... Servis, parçalardan kar ettiği için işçilik almıyor...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
Hala ordamısın...

45 bin bakımı deyince ne yapıyorlarmış ki.. Garantiden çıkmış bir araçta, 45 bin bakımı adı altında 75 lira almak veya vermek bana mantıksız geliyor.. Usta olan zaten araca bakım yaparken bakması gereken yerlere bakıyor, değişmesi gereken yerleri değiştiriyor..

Ayrıca triger seti 140 demişsin.. + 30 lira olan V kayışımı... ?

Parçaları dışardan alırsan, servise işçilik ödersin... Servis, parçalardan kar ettiği için işçilik almıyor...

Valla Mehmet abi ben bişey demedim Amaç abi dedi :D Parçaları dışarıdan alma gibi bir niyetim yok da sadece yağ mobil 1 olsun dedim.

Yorum bağlantısı
Gürkan Güngör

Arkadaşlar merhaba,

Ben ustaeller servisinden sabri usta

Amaç Bey'in yazdığı triger bakım fiyatları aşağıdaki gibidir.

-Triger Gergi Rulmanı: 141,92 TL

-Triger Kayışı: 30,29 TL

-İşçilik: 75,00 TL

-Toplam: 247,21TL

-%18KDV: 44,50 TL

-Genel Toplam: 291,71 TL dir.

Herhangi bir konuyu danısmak için bu no'yu kullanabilirsiniz.

05326480559

herkese iyi günler.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Sabri Abi ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler..Bugünkü destek ve yardımlarınız için ayrıca çok teşekkürler.Herşey çok iyi oldu.Kaz b.ku renkli cmax sayenizde daha da iyi oldu .

Ellerinize sağlık.

Forever Ustaeller....

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Naci Özkan

aracı 40.000 bakıma servise götürdüm... aracın arka fren balatalarını değiştirdiler... önden önce arka nası bitebilir? fren esnasında öne ağırlık verdiği için ön daha çok aşınmıyormu?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
aracı 40.000 bakıma servise götürdüm... aracın arka fren balatalarını değiştirdiler... önden önce arka nası bitebilir? fren esnasında öne ağırlık verdiği için ön daha çok aşınmıyormu?

El freni çekili unutulup araç kullanılmış olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servis benim focusun 30 binde tüm balatalarını değişmişti..

Daha sonra bu arabayı 80 bin km daha kullandım ve arka balatalar yarı olmamıştı...

1- Parça satmak için değişmişlerdir..

2- İlk takılan balata çok yumuşaktır ve kısa sürede bitmiştir..

3- El freni çekili gitmediyseniz, arkalar öne göre % 50 daha az aşınacaktır..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hep söylerim, 143.000 km. deyim. Daha arka kampana açılmadı bile, bilmem belki balata yoktur içinde.. :nazar: Gereksiz bir değişim olmuş bence. Eskileri veriyorlardı önceden, size de verdiler mi ?

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

el freni çekili gitmedi...

arkalar da disk

evet eskiden veriyolardı ama eski parçayı vermediler

benimde mehmet beyin dediği aklıma o yüzden konu açtım...

Yorum bağlantısı
İmam Suludere
el freni çekili gitmedi...

arkalar da disk

evet eskiden veriyolardı ama eski parçayı vermediler

benimde mehmet beyin dediği aklıma o yüzden konu açtım...

Arka balatalarının durumunu görmediğim için kesin bir yorum yapamıyorum fakat bir servisci olarak el fren teline

baktırmanızı öneririm zira siz el frenini bırakırsınız fakat içinde sıkışma mevcut ise arka merkezlerin geri dönüşünü

engeller ve balatanızız erken aşınmasına sebeb olur.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

peki servis böyle bir durumu tahmin edip gerekli incelemeyi yapması gerekmezmiydi? servis uzakta olduğu için tekrar dönüp irdelemedim fakat bölgeler arası yarışma için kaç puan verdiğimi soracaklar o zaman şikayetimi yapacam...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Bünyamin Mehan

45000 bakımını yaptırdım bilgi olması açısından değişenler ve fiyat

Fren balata temizleyici 5,73 tl

n sw30 motor yağı( varıl 4 adet) 76 tl

cam temizleme sıvısı 5.25 tl

filitre polen 46.04 tl

eleman filitre 28,31 tl

filitre -yağ 15,09 tl

tapa karter yağı boşaltma 2,99 tl

45000 km bakımı1,6 duratec-16v 59,00 tl

toplam: 281,34 tl

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arkadaşlar belki bu konular daha önce forumda konuşuldu ama ben kesin bilgi almak için tekrar sormak istedim. Focus 1 için en iyi motor yağı hangisi. Ve 45000 bakımında nelere baktıralım.

aracın için ford 5w-30 yağı öneriyor.ama aracını seviyor ve daha uzun kullanmak istiyorsan mobil 0w-30 yağı öneririm.bakım demek aracın her yerine baktırmak demek bir nevi çekap.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

benim de 45,000 bakımı gelmek üzere... sokmuşken baskı balata triger devirdaim falan ne varsa değiştiriyim hazır biri yapılıyorken diyorum sizce bu şekilde bir bakıma girişmelimiyim?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
benim de 45,000 bakımı gelmek üzere... sokmuşken baskı balata triger devirdaim falan ne varsa değiştiriyim hazır biri yapılıyorken diyorum sizce bu şekilde bir bakıma girişmelimiyim?

baskı balatanda ne var ki?

trigierin yılı gelmiş.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
baskı balatanda ne var ki?

trigierin yılı gelmiş.

herşey inmişken o da aradan çıksın diye düşündüm ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

baskı balatayı kurcalatma boşuna. hem trgier değişimi ile baskı balata değişimi uzaktan yakından alaka yok ki. şanzıman iniyor baskı balatada. ha devirdaimle kayışlar desen onda doğru :nazar: beraber değişse işcilikten kurtrarısın.

Çok kaşıntın varsa soğutma sıvısını-fren hidroliğini-direksiyon hidroliğini değiş. 10 yıllık araba sayılır. frenlerin tepkisi değişir direksiyon rahatlar vs :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal

bugun ümraniye nur oto ya gittim 45,000 bakımı triger ve devir daim değiştirmek istediğimi bildirdim servis görevlisine ... kendisi 45,000 için 250 - 300 arası tutar triger falanda girerse 1000 tl "falan" tutar dedi... bende net rakam veremiyormusunuz dedim o da şimdi onları tek tek hesaplamak lazım falan dedi hadi eyvallah dedim çıktım ...

bu adamlar beni müşteri olarak kaçırmak için inat ediyorlar. bu üçüncü oldu sallamadıkları.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:) 45 binde değşen ne var 3 adet filitre 4.5 litre yağ seviye kontrol :(

bu ayın sonu yada mayısın başında ağır bakıma sokacam arabayı :D yine kaşıntı tuttu yoksa çoğunun değişimi gerekmiyor.

trigier

devirdaim

v kayışı -rulman

ön amortisörler -üst bilya - arka amortisör takozu vs

önde bir titreşim hisseder gibi oluyorum ya bilya ya motor takozu

filitesi suyu yağı bujisi

z-rot u

kapı gergisi

camu tuttan mekanizmalar vs

ıvırı zıvırı :p

1 tek atacaz heralde :p sen sadece 1 kayış için servise o kadar vereceksn o hooo :)

bu arada trgier değişirken krank civatası da değişmeliymiş onu unutma :p serviste değişirsen listesine bak bakalım yazacaklar mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...