İçeriğe Yönlendir

Connect - Yol Bilgisayarı Değerleri

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Ben 5 gün önce aldığım connectimin yol bilgisayarı derki.

2010 Ford Tourneo Connect GLX 110 hp için .

000006 km 100km/30 lt

000050 km 100km/25 lt

000100 km 100km/14 lt

000122 km 100km/9,5 lt

000130 km 100km/9,4 lt

000144 km 100km/9,5 lt

Alınca depo boştu kalan yol 0 km idi . O haliyle opet'e 9 km sürdük.

50 ytl 19,80 lt mazot koyduk. yol bilgisayarı 270 km menzil gösterdi.

Bu gün ise 80 km ikazı verdi. Galeriden alırken 0 lamıştım sayaçı şuan 144 kmde

Kalan 80 km yakıt ve 144 km yapılan yol var .

Ortalama hızım ise 28 km yi geçmemiş.

Bu durumda fabrika rodajlı aracımın yakıt tüketimi düşme durumu varmı

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ben 5 gün önce aldığım connectimin yol bilgisayarı derki.

2010 Ford Tourneo Connect GLX 110 hp için .

000006 km 100km/30 lt

000050 km 100km/25 lt

000100 km 100km/14 lt

000122 km 100km/9,5 lt

000130 km 100km/9,4 lt

000144 km 100km/9,5 lt

Alınca depo boştu kalan yol 0 km idi . O haliyle opet'e 9 km sürdük.

50 ytl 19,80 lt mazot koyduk. yol bilgisayarı 270 km menzil gösterdi.

Bu gün ise 80 km ikazı verdi. Galeriden alırken 0 lamıştım sayaçı şuan 144 kmde

Kalan 80 km yakıt ve 144 km yapılan yol var .

Ortalama hızım ise 28 km yi geçmemiş.

Bu durumda fabrika rodajlı aracımın yakıt tüketimi düşme durumu varmı

Aracınız hayırlı olsun

ilk önce yol bilgisayarını sıfırlayın çünkü ilk anda yol bilgisayarı çok saçma rakamlar gösteriyor mesela ben aldığımda ortalama yakıt tam hatılrlamıyorum ama 20 küsür birşeyler gösteriyordu..

5 ila 10 binkm den sonra yakıtınız normala gelecektir zaten..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Aracınız hayırlı olsun

ilk önce yol bilgisayarını sıfırlayın çünkü ilk anda yol bilgisayarı çok saçma rakamlar gösteriyor mesela ben aldığımda ortalama yakıt tam hatılrlamıyorum ama 20 küsür birşeyler gösteriyordu..

5 ila 10 binkm den sonra yakıtınız normala gelecektir zaten..

Hocam nasıl sıfırlıyoruz.

Benim yol bilgisayarı biraz değişik.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Hocam nasıl sıfırlıyoruz.

Benim yol bilgisayarı biraz değişik.

Connectte nasıl bilmiyorum ama genel olarak seçim düğmesine 2-3 sn basılı tutunca sıfırlanması gerekir..( ortalama tüketime bakarken)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yakıt tüketimini sıfırladım. 1 sn sonra yakıt tüketimi motor çalışmaz iken 99,9 lt gibi bir uçuk değere fırladı. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

fabrika yakıt tüketim verilerine 15000 km sonra ulaşırsınız.

alışma döneminde çok yakıt harcaması normaldir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yakıt tüketimini sıfırladım. 1 sn sonra yakıt tüketimi motor çalışmaz iken 99,9 lt gibi bir uçuk değere fırladı. :)

Sorun yok.. benimki de 55'e fırlar...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

arkadaşlar benim aracım malumunuz 16 haziranda teslim aldığım 2009 75 lik ufaklığım şu an uzun yolda 6,3 lt/100 km verisine eğer çok sıkarsam 5,8 ila 5,3 arasında gezinmeye başladı. 527 km yolu gerede otoban girişten karamürsel e kadar sanırım o mesafe ve otobanda işte 110-140 km/h hızla bu arada 527 km/85 TL yakıt aldı. pardon mesafe amasya gümüşhacıköy den evden idü. neyse yakıt 0,16 kuruşlara geldi ama hala çok diyenler var ne diyorsunuz??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok diyenler, kaç kg lık, son dişli oranı kaçlık araca biniyorlarmış. Aracınız yük amaçlı tasarlanmış olup gerçek şaseye sahiptir. Ağırlığı ve yük amaçlı tasarlanmış şanzımanı, bu değerler normal ve iyidir.

Yorum bağlantısı
Çok diyenler, kaç kg lık, son dişli oranı kaçlık araca biniyorlarmış. Aracınız yük amaçlı tasarlanmış olup gerçek şaseye sahiptir. Ağırlığı ve yük amaçlı tasarlanmış şanzımanı, bu değerler normal ve iyidir.

2008 model bi cango sahibi ş.içinde bursa ş.içinde tabi; 0,145 kuruşu daha geçmedim dedi. km ye 0,145 maximum yakarıymış ama neye göre hesap etti bilmem; ben daha uzun yolda 0,150 göremedim. açıkçası bukadarda bariz fark varsa ford çok atıp etmiş. hep diyordum ya 0,020 kuruşa kadar fazla yaksın sorun değil ama adara 0,060 kuruş fark çıkıyor bazen 0,100 kuruş olduğu oluyor. bence burda bi abeslik var. ben kango kullanmadım eğer kullanan bilen varsa bu işin doğruluk payından bana bi bahsederse mutlu olcam moralim düzelcek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Kangoo kaç kg, Connect kaç kg? araştırın

2. 1.5 motor ile 1.9 motor arasında tüketim farkı olması normaldir, tork ve beygir farkı olması da!

3. Az kuruş yakan Cangoo sahibine sorun bakalım, virajda tam pedal frene basmak zorunda kalmayı ister miymiş?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Ömeroğlu

benım connectte 0 km de 12. 4 gösterıyodu yol bilgisayarı 4000 km oldu uzun yol şehir içi karışık şu anda 7.4 daha inmezmi bu melet ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim yer tayyaresi sivas-ankara bozuk tali yolda 6.3 yaktı,

Ankara - İstanbul arası tam gazda 8,5

Bursa Balıkesir otobanında 6,8 yaktı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Bu bayram 358 km lik karabük amasya g.hacıköy yoluna 90-100 km/h hızla ortalama yakıt olarak yol bilgisayarı 5,4 ile 5,3 arasında gezindim. 358 km yol gittikten sonra 45 tl lik mazot aldı depo. aracım 11000 km yi geçti ve gayet sakin kullandım ortalama hız 67 km de geri dönüştede hala aynı değerleri koruyorum. sölediğim veriler uzun yol verileridir. depoyu doldurduktan sora yol bilg. ortalama yakıt tüketimi ve trip sıfırlaması yapılıp yola çıkılmıştır.

şunu sölemeden edemicem; yakıt tüketiminde ekonomi yapmak; biraz değil baya baya bizim araçlarımızda profesyonellik ve peygamber sabrı istiyor. ya kendinizi böle deneyin yada koyverin gitsin.

Yorum bağlantısı
Murat Göreli

arkadaşlar aracı alırken 30000 tlyi hiç tereddütsüz veriyoruz ardından 3-5 bin lirada aksesuarmış setmiş gibi yapıyoruz ama yakıta gelnce 3kuruşluk yakıtın hesabını yapıyoruz 1,8 , 1600kg ve ticari araçtan bu gibi yakıt hesaplamaları yapmak bence uygun bi davranış değil ben saldım yakasını arabanın karnı ne zaman acıkırsa alıyorum mazotu geçiyorum. arabamı alalı 3 ay oldu ve şimdiye kadar ne yol bilgisayarından ne yaktığını hesapladım nede aldığım mazotla kaç km gittiğimi hesapladım. size tavsiyem salın yakasını gitsin.... :):) :)

Yorum bağlantısı
Ağır bir araç için iyi değerler 5 litre.

0,156 krş a tekabil ediyor. bence bundanda çok aşağı düşmez... tabi daha ilk bakıma grmedi. yani eski yağla bu veriyi elde ettim. ilk bakımı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
arkadaşlar aracı alırken 30000 tlyi hiç tereddütsüz veriyoruz ardından 3-5 bin lirada aksesuarmış setmiş gibi yapıyoruz ama yakıta gelnce 3kuruşluk yakıtın hesabını yapıyoruz 1,8 , 1600kg ve ticari araçtan bu gibi yakıt hesaplamaları yapmak bence uygun bi davranış değil ben saldım yakasını arabanın karnı ne zaman acıkırsa alıyorum mazotu geçiyorum. arabamı alalı 3 ay oldu ve şimdiye kadar ne yol bilgisayarından ne yaktığını hesapladım nede aldığım mazotla kaç km gittiğimi hesapladım. size tavsiyem salın yakasını gitsin.... :):fiuw: :fiuw:

Haklısınız ayda yılda haftada 2 kez sürüyorum. Ondada yakıt ekonomisi yapmakla uğraşmıyorum. Valla Basıyorum yeşil ok yanıyor vites değiştirmek için. 3000 dd den aşağı değiştirmiyorum. Bakkal değilim manav değilim taksici değilim haftasonu gezecek yer bile bulamıyorum. Bu hafta sonu kayış dağında o daracık yolda 110 beygirlik motoru 1 kez hayatımı kurtardı. (Afedersini ucu gözükmeyen virajlı yolda *** küfür *** yoluna sollama yapıyordum. Karşıma palio çıktı. Bastım son gaz kıl payı kurtardı. frene basam gidici idik) Yaksın tosunuma herşey helal. :flowers:

Yorum bağlantısı
Özkan Çinkaya

aynı aracın 90 lığı var bende alınalı yaklaşık 2 hafta oldu senin dedğin gibi bazı terslikler vargbi görünüyor ama inana bana normal transitlere göre cok daha iyi tahmin yapıyor bizde 2007 ufak transit var onda öğrendiğin kadarıyla üçgen bir depo yapısı avrmış ve ilk başlarda ne mazaot seviyesi nede yol bil gösterdiği km pek düşmüyor ama son ceyrekte gösterge hızlı bir şekilde yol bil 5 10 düşüyor sırf bu yüzden 2 defa yolda kaldık ama connectte bu depo göstergesi büyük yakın tahmin yapıyor:D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ana konuya yeni değerleri girmek istiyorum fakat editleyemiyorum.

003300 km 100km/8,5 lt

Adminlerimiz eklerse sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Delibaş

merhaba arkdaşlar yeni connect 110 bg yeni aracım 7200 kilometrede ve yakıtı bilgisayar 100 kiometrede 8.5 olarak gösteriyo sizce bu normalmidir?ve aynısından başka arkdaşımda var onunki ise 6.9 olarak gösteriyo oda 110 bg acaba aracımda sorunmu var rica etsem bana yarım edebilirmisiniz saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Turgut
1. Kangoo kaç kg, Connect kaç kg? araştırın

2. 1.5 motor ile 1.9 motor arasında tüketim farkı olması normaldir, tork ve beygir farkı olması da!

3. Az kuruş yakan Cangoo sahibine sorun bakalım, virajda tam pedal frene basmak zorunda kalmayı ister miymiş?

:D

bir de çarpışma testlerini, hatta daha gerçekçi olan kaza yapmış, takla atmış araçların fotoğraflarına bakıp onları kıyaslayın. ondan sonra aradaki yakıt farkına şükredin..

Yorum bağlantısı
Mustafa Delibaş
:good1:

bir de çarpışma testlerini, hatta daha gerçekçi olan kaza yapmış, takla atmış araçların fotoğraflarına bakıp onları kıyaslayın. ondan sonra aradaki yakıt farkına şükredin..

ne alakası var kerdeşim şimdi yakıtla kazanın ben aracın sağlamlığını tartışmıyorum aracın fazla yaktığını söylüyorum sadece bu sonuçta 2 araçta yeni 2010 model ama biri 8.5 yakıyo diyeri ise 6.9 yakıyo burdaki sounun sebebini öğrenmek istiyorum sadece bu yardım edecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...