İçeriğe Yönlendir

Connect - Yol Bilgisayarı Değerleri

Ali Darbaz

Recommended Posts

Melih Mütevellioğlu

Arkadaşlar 2004 75 lik Tourneo Connect'imi geçtiğimiz bayramda sattım.5.5 yıl fren balatalarından başka masrafı olmadı.Elektronik teste girdi 65.000 km de hala fabrika değerlerinde.Bu aracı almadan önce sanayii ci olduğumdan her şekilde inceleme yaptım kaza yapmış araçları dahi.Şöyle bir yine yoklama yaptım inanın az yakıt sarfiyatı olan araçlar kağıt

gibi konstrüksiyona sahip.Kango,Fiat Fiorino,Doblo,Peugeot,Cıtroen v.s.Benim aracım şehir içinde 7-7.5 şehir dışında 5-5.5 lt tüketiyordu.100-120 km aralığında.Satın alacağım araç GLX görünüyor.Bu araca yakın olan Caddy ama parça ve işçilik fiyatları malum.WV de çok az tüketmiyor.WV iktisatlı imajını nasıl sağlamış anlaşılır değil.Ford'da kesinlikle parça servis ve fiyat sorunu yok.GLX Plus Paket hakikaten çok donanım sunuyor.

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu

Bu gün bayii de GLX i inceledim.Hala torpido gözünde aydınlatma yok,hala sürgülü kapı camları sabit güneşlikteki aynada kapak yok.Plus Paket ile de alınamıyor.İnanılır gibi değil.Reno bırakın kelebek camı sürgülü kapıya aşağı açılır cam koymuş.Hemen Ford Direkt hattını aradım bakalım dönecekler mi?

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

Melih Bey cevaplarını paylaşırsanız sevinirim... Dediğiniz gibi hala yok gerekli özellikler.Kangooda bile var yav.Arka kısma açılır cam koymuş ne kadar da güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Yusuf Turgut
ne alakası var kerdeşim şimdi yakıtla kazanın ben aracın sağlamlığını tartışmıyorum aracın fazla yaktığını söylüyorum sadece bu sonuçta 2 araçta yeni 2010 model ama biri 8.5 yakıyo diyeri ise 6.9 yakıyo burdaki sounun sebebini öğrenmek istiyorum sadece bu yardım edecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

çok alakası var kardeşim yakıtla kazanın. bu cevaptan sonra m. mütevellioğlu da aynı şeyi söylemiş... sağlam yapılan araba haliyle biraz ağır oluyor. ağır araba da aynı sınıftaki diğer hafif araçlara göre biraz fazla yakıyor..

Bu gün bayii de GLX i inceledim.Hala torpido gözünde aydınlatma yok,hala sürgülü kapı camları sabit güneşlikteki aynada kapak yok.Plus Paket ile de alınamıyor.İnanılır gibi değil.Reno bırakın kelebek camı sürgülü kapıya aşağı açılır cam koymuş.Hemen Ford Direkt hattını aradım bakalım dönecekler mi?

hepsine aynen katılıyorum.. dahası o kocaman görünen connecte de küçücük torpido hiç olmamış...

bir de fordu niye aradığınızı merak ettim.. size dönseler bile bu konularda bir şey yapılamaz zaten. bu yönde niyetleri olsa, bu yeni kasayı çıkarmadan forumlara biraz baksalar, genel şikayetleri görüp çözüm üretirlerdi.. ama nerdeeeeeeeee.......

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Ali Darbaz
Ali Darbaz yazdı:

Ben 5 gün önce aldığım connectimin yol bilgisayarı derki.

2010 Ford Tourneo Connect GLX 110 hp için .

000006 km 100km/30 lt

000050 km 100km/25 lt

000100 km 100km/14 lt

000122 km 100km/9,5 lt

000130 km 100km/9,4 lt

000144 km 100km/9,5 lt

Alınca depo boştu kalan yol 0 km idi . O haliyle opet'e 9 km sürdük.

50 ytl 19,80 lt mazot koyduk. yol bilgisayarı 270 km menzil gösterdi.

Bu gün ise 80 km ikazı verdi. Galeriden alırken 0 lamıştım sayaçı şuan 144 kmde

Kalan 80 km yakıt ve 144 km yapılan yol var .

Ortalama hızım ise 28 km yi geçmemiş.

Bu durumda fabrika rodajlı aracımın yakıt tüketimi düşme durumu varmı

Benim kafa ozamandan belli olmuş :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...