İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bence içinde bulunduğunuz şartlar dahilinde, motordaki yağın aynısını bulamazsanız, yağ lambası yanana kadar yağ falan ekmeyin..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cenk Karacan

Bir kere aksayan akü çok geçmez gün gelir yine tekler demiştim..İlk çalışmamazlık yaptığı günden beri bir daha teklemeyen akü dün yine çalışmamazlık edince, Ustanın 135 ytl dediği 60amperlik aküyü 115ytl ye anlaşıp taktırdım...

Teyp kod istedi,kodu girip çalıştırdım ama aracın cam otomatiklerinde herhangi bir ayar bozukluğu yada değişme olmadı,herşey normal..(Oysa akü değişiminden sonra cam ayarları baştan yapılır düşüncesiyle bu Akü forumunu en baştan sona dek tarayıp cam ayarlarının nasıl yapılacağını öğrenmiştim :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teyp kod istedi,kodu girip çalıştırdım ama aracın cam otomatiklerinde herhangi bir ayar bozukluğu yada değişme olmadı,herşey normal..(Oysa akü değişiminden sonra cam ayarları baştan yapılır düşüncesiyle bu Akü forumunu en baştan sona dek tarayıp cam ayarlarının nasıl yapılacağını öğrenmiştim :unsure:

Fazla bilgi göz çıkarmaz...

Hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Timur Dizdar

2004 Focus comfort sahibiyim.Aküm zayıfladı.Fiyat olarak bana kaça patlar?.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Timur bey sorunuz daha önce bu başlık altında gündeme gelmiş.Buradan sorunuza cevap arayabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

başlık kirliliği olmasın buraya yazayım bende. 2003 model focus aracım var. daha önce araç marşı 1-2 kere almamazlık yaptı , en son dün de benzin aldıktan sonra benzin göstergesi ilk önce full düzeye daha sonra empty düzeye daha sora tekrar full düzeye inip çıktı.. bu sorada yol bilgisayarında tahmini menzil de --- yazıyordu .bu şekilde bi 50-60 KM kullandım arabayı şimdi bi anormallik yok. acaba akü bitiyor ve arabam bana uyarı mı veriyor , yoksa benzin göstergesinde bir sorun mu var( uzun süredir full lemiyordum full leyince şaşırdı mı acaba araba ? :nazar: )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence şamandra da bir sorun vardır...

Tekrar etmez inşallah...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

işallah etmez abi.. yolda gözümü de aldı namussuz kadran bi sıfıra inio 2 dakka sora full e çıkıo. en sonunda ışığını kıstım zaten :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ertan Görgülü

2000 model fiestamın üzerinde hala orjinal motokraft marka akü duruyo .üzerinde 44 ah yazıyo .Akü bitince aynı değerde akümü taktırmam gerekli.Çünkü motokraft akü bulmak zor diyorlar .bazı yerlerde 60 ah lık akü takıyorlarmış .bunun sisteme bir zararı olurmu?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Orjinali neyse o. Yüksek amperli akü orta ve uzun vadede şarj dinamasuna o da marş motoruna yüklenecektir. Başına iş açar.

Motorcraft şart değil,mutlu olsun,inci olsun ama doğru amperde olsun.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran

Cihan doğru söylüyor. Bunun yanında çok radikal artışlar olmadığı sürece sorun olmaz. Bu arada aküyü büyütecek olursanız yeriniz müsait mi ona da mutlaka bakın.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Orjinal yerine 45A den büyüğü sığmıyor,yuva biraz kesilirse anca uyar fakat araçda orjinal harici bir elektrikli sistem yok ise gereksiz.

Kaliteli markalardan 45A akü takmanız yeterli.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Orjinal yerine 45A den büyüğü sığmıyor,yuva biraz kesilirse anca uyar fakat araçda orjinal harici bir elektrikli sistem yok ise gereksiz.

Kaliteli markalardan 45A akü takmanız yeterli.

Yuva kesilir ise oraya buraya sallanır akü ve hem küt küt ses çıkmasına sebep olur hemde çarptığı yerlere zarar verir.

Kaliteli akü konusunda hemfikirim. Delphi iyi diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şinasi Aytaç

arkadaşlar bana da bi markanın 43 amperini verdiler uymadı hiç uğraşmayın delphi 44 amper tam oluyor 100 tlye taktırdım zaten buna ford aküsü diyorlarmış 45 amperlik aküler tam girmiyor 44 amper delphiyi öneririm

Yorum bağlantısı
Tolga Canvar

yerine sığabilecek en yüksek amperli aküyü (50-60A)alman bence daha iyi olur.diğer aracımız olan citroen c3 hdi da 45A akü vardı 3,5 sene civarı öldü.fiesta da 60A akü var 4,5 sene oldu halen kullanmaktayım.ikiside aynı motor arabalar bunlar.ama ford genelde fabrika çıkışında ufak akü koymuyor galiba.benim fiestanında aküsünü değişmek gerekirse 60 tan büyük konulmaz ve de bu motora 60 zaten yetiyor.

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak

merhaba arkadaslar akumu degistirmeyi dusunuyorum da ankarada tavsiye edebileceginiz nersei var ve hangi marka onerirsiniz. degistirip de memnun kalmadiginiz aku markasi var mi? saygilar...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Televizyonda gördüm.60 amper mutlu akü 99 lira ,kampanya yapmışlar ,tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

mutlu iyidir yukarıdaki fiyattan bulursanız alabilirsiniz bosch aküyü de öneririm

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

55 veya 66 A sığabiliyor. Onların da İstanbul fiyatı 150 Tl civarında (Mutlu bayilerinde)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

ac delco 3 yıl garantili tek akü. yerine tam oturuyor, fiyatı 140 tl civarında.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
ac delco 3 yıl garantili tek akü. yerine tam oturuyor, fiyatı 140 tl civarında.

+1

aynen 3 yıl garantili tek akü..

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
(düzenlendi)

ac delco-delphi çok kaliteli aküler ben de geçen delphi ay taktım tıkırtıkır bir sorun yok maşallah 135 ytl.

tarihinde Tayfun Ye?il tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bala
merhaba arkadaslar akumu degistirmeyi dusunuyorum da ankarada tavsiye edebileceginiz nersei var ve hangi marka onerirsiniz. degistirip de memnun kalmadiginiz aku markasi var mi? saygilar...

Ankara'nın akücüsü İstanbul Yolu Akköprü'de Mustafa Saatci'dir. En çok aküyü o satar, en ucuz da o verir. Piyasaya sorun ordan alın. Adese'nin arkası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...