İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Sani Gerşon

Selamlar, forumdaşlar ilk konumu açmaktan memnuniyet duyuyorum.2005 Model Ford Connect aracımızda akü sorunu yaşamaktayız.Şöyle ki durduğu yerde çalışmıyor.Marş moturu dönmüyor bile.Aküsü 4-5 senelik Ford kuru akü.Yeni akü için önerileriniz nelerdir.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Yunus çayırtepe

Arkadaşlar focus 3 e akü alcam hangisini tavsiye edersiniz bide kaç amper almalıyım teşekkürler

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Herkese selamlar. Dolaylı da olsa bu başlık altında sorabilirim diye düşündüm.

Araca ek ışıklandırmalar yaptıracağım. Bunu için aküyü değiştirmek gerekir mi? Gerekirse akünün hangi değerlerini arttırmak icab eder?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar focus 3 e akü alcam hangisini tavsiye edersiniz bide kaç amper almalıyım teşekkürler

Yuvaya ne sığıyorsa en büyüğünü tercih etmek lazm kapasite olarak.

Herkese selamlar. Dolaylı da olsa bu başlık altında sorabilirim diye düşündüm.

Araca ek ışıklandırmalar yaptıracağım. Bunu için aküyü değiştirmek gerekir mi? Gerekirse akünün hangi değerlerini arttırmak icab eder?

Teşekkürler

Led vs ekleyecekseniz değişime gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Yok. tepeye 4 tane sis delici dedikleri cinsten lamba ekletecem. Tam olarak sis delici olmak zorunda değil ama 2 tanesi direk karşıyı 2 tanesi de hafiften sol ve sağ tarafı aydınlatacak cinsten lambalar olacak. aracın 50-100 mt arası ilerisini aydınlatmaları yeterli. Dağlık alanlarda dönemeçli yollarda görüş mesafesi için.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç çalışırken zorlamayacaktır sistemi ancak kapalıyken hızlıca aküyü boşaltacaklardır sanırım. Jipçi abilerimize sormakta fayda vardır ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Ekinci

tavan lambası 15 saat kadar açık kalmış. araba sorunsuz çalıştı ama akü zarar görmüş müdür?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tümay Akyol

2009 model mondeo 1.6 ti vct aracimin akusu bitti. Aracimdaa start stop var.Fakat start stop otomatik degil.Anahtarla calistirir gibi power düğmesini basiyorsunuz motor çalışınca düğmeyi bırakıyorsunuz.Dur kalkta, ışıklarda arac stop etmiyor.

Start stop akü mu yoksa normal akü mü almaliyim?

72 amperlik aku yeterli mi birde hangi marka/model akünün olculeri aracimin aku haznesine sığar?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Tümay Bey aracınız için start stop özellikli akü almanıza gerek yok zira aracınızda start stop yok. Gereksiz yere fazla para vermeyin jelli akülere. 72 amp akü zaten orjinali ve gayet yeterlidir tabi extra elektrikli donanım takmamışsınız ( LPG - Amfi vs gibi ) Akü boyutu konusunu tam olarak bilmiyorum hangi marka uyuyor diye.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

72 lik standart bir akü işinizi görecektir. Marka olarak Varta yı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

72 Amperlik Mutlu veya Varta akü olabilir evet...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2009 model mondeo 1.6 ti vct aracimin akusu bitti. Aracimdaa start stop var.Fakat start stop otomatik degil.Anahtarla calistirir gibi power düğmesini basiyorsunuz motor çalışınca düğmeyi bırakıyorsunuz.Dur kalkta, ışıklarda arac stop etmiyor.

Start stop akü mu yoksa normal akü mü almaliyim?

72 amperlik aku yeterli mi birde hangi marka/model akünün olculeri aracimin aku haznesine sığar?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yerlide inci tavsiye ederim.Mutludan önde gelir bana göre.

Ne farkı var bilmediğimden soruyorum.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne farkı var bilmediğimden soruyorum.

Hem mutlu hem de inci kullandım. Mutlu 2. senesi dolmadan bozulan aküyü garantiye sokmadı. İnci ise senelerdir gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

mutlu artık yerli değil.

Traksiyoner akuleri nin renkleri sarı dan kırmızıya döndü. Anlamı var ama bilgi yok
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Traksiyoner akuleri nin renkleri sarı dan kırmızıya döndü. Anlamı var ama bilgi yok

komünist olmasın sakın :)

Yorum bağlantısı
Tümay Akyol

verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.Aracin uzerinden cikan aku 55amperli ford orjinal aku idi.Bir kenarinda inci yaziyordu.Bende 165tl ye 60amper inci formul A akü aldim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Giray Çakır

Oto yedek parçacısıyız.Ayrı zamanda Çelik,Magnetti Marelli,İnci Akü bayisiyiz.Bursada özellikle bizim bölgemizde akü satmak ölüm.Fahiş ve saçma fiyat politikaları insanı bu işi bırakmaya zorluyor.Tümay bey 165 liraya iyi rakama almışsınız.Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1 ay önce zamlandı İnciler.Eski rakamdan almışsınız.Akü düşünenler için 3 markayıda gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Tutak

Herkese merhaba abilerim, 2009 model aracımızın orjinal aküsü artık ömrünü tamamladı, bende fiyat araştırmasına başladım servis iyi fiyat verdi ama takılacak akünün Motorcraft olmadığını ve akünün Ford üretimli olduğu söyledi, Ford üretiyorsa nasıl Motorcraft olmuyor anlamadım değiştirsem mi değiştirmesem mi kararsız kaldım fikirlerinize ihtiyacım var :)

Şimdiden teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Herkese merhaba abilerim, 2009 model aracımızın orjinal aküsü artık ömrünü tamamladı, bende fiyat araştırmasına başladım servis iyi fiyat verdi ama takılacak akünün Motorcraft olmadığını ve akünün Ford üretimli olduğu söyledi, Ford üretiyorsa nasıl Motorcraft olmuyor anlamadım değiştirsem mi değiştirmesem mi kararsız kaldım fikirlerinize ihtiyacım var :)

Şimdiden teşekkürler ..

Ford yazar ama inci üretmiştir. Yani otosanın türkiyede inciye yaptırdığı aküdür. Motorcraft genelde montaj aküdür. Aslında oda başka bir markaya ürettirilmiş bir aküdür ama yurtdışında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...