İçeriğe Yönlendir

Akü (Markalar, Sorunlar, Çözümler)

Can Karacaer

Recommended Posts

Emre Tutak

Teşekkür ederim Hasan Abi söylediklerin için servisten randevuyu aldım sabah gidecem hayırlısla

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Güven Kaya

Son günlerde yaşanan soğuk hava ve kar nedeniyle nedeniyle nedense aracım sabahları marş alıyor ama çalıştırcak enerji gelmiyor ufak bi takviye den sonra çalışiyor benden önceki araç sahibi ne zaman değişti bilmiyorum acaba değişmelimiyim bide hangi aküyu önerirsiniz araç ford fieasta 2010 dizel

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Son günlerde yaşanan soğuk hava ve kar nedeniyle nedeniyle nedense aracım sabahları marş alıyor ama çalıştırcak enerji gelmiyor ufak bi takviye den sonra çalışiyor benden önceki araç sahibi ne zaman değişti bilmiyorum acaba değişmelimiyim bide hangi aküyu önerirsiniz araç ford fieasta 2010 dizel

Konunuzu birleştirdim. Akünüzün değişim zamanı gelmiş te, geçiyor bile.

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Hemen aku aldım bugün ölçüm yapıldı çok düşük çıktı. Aku olarak bosch aldım 60 amper

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Hemen aku aldım bugün ölçüm yapıldı çok düşük çıktı. Aku olarak bosch aldım 60 amper

Ne kadar olmuş bosch aküler? Eski aküyü verdikten sonra ne kadar ödediniz?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de geçen hafta 60 Ah Bosch aldım,eskiyi ve 170 TL de üste :(

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
abdullah tetik

Merhaba Aracımın aküsü zayıfladı dolayısı ile yeni akü almak istiyorum 1.6 dizel aracımda focus motoru var kaç amper basık akü mü normal kare mi bilen var mı arakadaşlar lütfen yardım üzerinde fabrika çıkış Dord marka akü var amperi göremedim lütfen yardım 

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

ben energizer kullanıyorum gayet iyi

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende Energizer akü kullanıyorum . Hatta aldığım da mutlu ve yiğit akünün 60 amperlik akülerinin fiyatına 72 amperlik almıştım . 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Servise gidip sorabilirsiniz, %25 indirimle (life kart) piyasadan ucuza yiğit akü olabilir, ben 72 amperini sanırım 135 tl. ye almıştım, servistekilerde direk marka yazmaz, etiketinin köşesinde yazar, orjinal motorcraft bulabilseniz hiçbir markaya gerek kalmayacak ama yok ne yazıkki....

orjinal bana neredeyse 10 sene gitti, biraz daha giderdi fakat yolcuyum belirtileri gösterince mecburen değişmiştim...

72 amper alın bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba Aracımın aküsü zayıfladı dolayısı ile yeni akü almak istiyorum 1.6 dizel aracımda focus motoru var kaç amper basık akü mü normal kare mi bilen var mı arakadaşlar lütfen yardım üzerinde fabrika çıkış Dord marka akü var amperi göremedim lütfen yardım 

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Özbek

Merhaba Arkadaşlar,

Benimde 2012 B Max aracım var. geçen gün tesadüfen elektrikçide bir ölçtüreyim dedim aküyü ve akümün zayıfladığını ve değiştiremem gerektiğini söyledi elektrikçi ( üzerindeki akü orjinal aküsü bu arada) 60 amper akü takalım buna dedi üzerindeki küçükmüş. sormak istediğim 60 yada 72 amper akü neye göre karar veriliyor. araca zararı faydası nedir. 

Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Merhaba Arkadaşlar,

Benimde 2012 B Max aracım var. geçen gün tesadüfen elektrikçide bir ölçtüreyim dedim aküyü ve akümün zayıfladığını ve değiştiremem gerektiğini söyledi elektrikçi ( üzerindeki akü orjinal aküsü bu arada) 60 amper akü takalım buna dedi üzerindeki küçükmüş. sormak istediğim 60 yada 72 amper akü neye göre karar veriliyor. araca zararı faydası nedir.

Teşekkürler,

Dizellerde 72, benzinlilere 60 amper ford tarafından önerilen.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler,

Değiştirmek için erken bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Değiştirmek için erken bence.

Hiç ummadığın anda yolda bırakır. Fabirkasyon akülerin kullanım ömrü 3 yıldır kitaba göre.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hiç ummadığın anda yolda bırakır. Fabirkasyon akülerin kullanım ömrü 3 yıldır kitaba göre.

10 sene kullanan var. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

10 sene kullanan var.

Doğrudur genelde 4 ya da 5 yılda bir değişim faydalıdır gittiği yere kadardansa bence.
Yorum bağlantısı
Mustafa Özbek

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bende değiştirmeyi düşünüyorum ama başka bir yerde daha ölçtüreyim duruma göre 60 amper bir akü alacağım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yunus BOYBEY

Merhaba Arkadaşlar 2011 Ford focus 1.6 tdci 90hp aracımın fabrikasyon aküsü 6 yıl sonra bitti galiba doğuda bir ilde ikamet ediyorum. Geçen kar yağdı havalar da baya soğudu araba kaç gündür ilk çalıştırmada sanki zorlanarak marş alıyordu bugün ise tüm ışıklar söndü çalışmadı yiterek çalıştırmak zorunda kaldım.

Oto Elketirikçide aküye baktırdım 14.02 çıkıyor akü hızlı boşalıyor bitik değişmesi gerekiyor dedi. Yinede Ford yetkili servisine gideyim bi dedim orda da eleman baktı o da bitik dedi değişmesi gerekiyor dedi.

Yetkili servis Ford marka 60 lik orjinal aküyü 245 tl satıyor yaş indirimiyle 200 falan denk geliyor. Ama şu kafamı karıştırdı yeni Ford marka aküleri mutlu akü üretiyormuş. Aracımın üzerindeki fabrikasyon aküsü 6 yıl bugüne kadar tık demedi acaba bu mutlu akünün ürettiği Ford marka aküler iyi midir. 72 lik akü uyar takabiliriz dedi onun için de 350 TL istiyor servis. En son 60 lik takın dedim. Elimizde kalmadı pazartesi gelir ancak dediler. Bende fırsattan istifade sizlere sorayım değerli bilgilerinizden istifade edeyim dedim.

Aslında niyetim de varta takmak var ama bulunduğum ilde varta satan yok internetten sipariş edebilirim ama hangisini sipariş edeceğimi bilmiyorum.

Aynı araca sahip olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Hangi aküyü takayım kararsızım Ford mu yoksa netten sipariş edip varta mı takayım

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Fabrikasyon Ford akü leri kim üretiyor yenilerini mutlu akü üretiyor benim aracım 2011 model

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fabrikasyon Ford akü leri kim üretiyor yenilerini mutlu akü üretiyor benim aracım 2011 model

Araç yeniyken, alternatör yeniyken akü de yeni ise uzun ömürlü oluyor. Aküyü kim üretiyor bilmiyorum ama piyasada olan bi markadır kesin. Sonradan takacağınız tüm aküler ilk akü gibi gitmez maalesef. Varta aküyü internetten sipariş edebilirsiniz sonuçta size araç marka modeli soracaklar. Akücüler bodur akü derler Ford aküleri için. Mutlu kaliteli aküdür Varta da kaliteli aküdür. İkisini de tercih edebilirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Lassa bayiisinde 225 TL ye 74 amper Energizer taktırdım. Mutlu da aynı fiyata vardı ama silver serisi olmadığı için energizer taktirdim iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum. Hsyrilisi artık. Araç 2011 Focus 1.6 tdci 90hp

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Bende Energizer akü kullanıyorum . Hatta aldığım da mutlu ve yiğit akünün 60 amperlik akülerinin fiyatına 72 amperlik almıştım .

Bende bugün energizer akü taktırdım. Siz energizer ile herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı şimdiye kadar

Yorum bağlantısı

Bende bugün energizer akü taktırdım. Siz energizer ile herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı şimdiye kadar

Hayır hiç olmadı aksine çokta memnun dum
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...