İçeriğe Yönlendir

Direksiyonu cevirdikçe devir saati düşüyor

Cengiz Bostancı

Recommended Posts

Cengiz Bostancı

merhaba otomatik benzinli 1.6 aracim var araci calistirip direksiyonu saga sola cevirdikce devir saatinde hafif dusmeler oluyor.birkac kerede stop etti yani direksiyonu toplayıp hareket etmeye calisirken stop etti.otomatik vitesemi alisamadim yoksa baska problemmi var cozemedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

çok hafif bir düşme olurda stop etme işini anlayamadım ben

üstadlar gelsin cözerler.

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

geri cıkacaktım tam asg yaptım direksiyonu baktım stop etmis arac 2 defa daha olmustu bende anlayamdım.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Şarj dinamosu içindeki, diot tabla gitmiş araç şarj etmiyor.

Bir süre sonra başka saçmalamalar da yapabilir. Arıza kodları vermiyor mu direksiyon kutusu vs. gibi.

İstanbul da tamir eden bir yer var, bir arkadaşımın başına gelmişti anahtar filan derken usta buradan dedi gönderdi yapılıp geldi, ogün bugün sorun yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Aracınızıda ufak bir yaşlılık belirtisi sonucu , rölantiyi hemen yükseltemiyordur veya

2. PSPS, direksiyon hidrolik switchi arızalıdır

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Stop etmenin direksiyonla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum...Kötü benzinden bile olabilir bu stop etme olayı...

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

aracim 23000 km de 2006 model yeni aldım .herhangibir arıza isigi yanmıyor 1 ayda 3 defa oldu tam toplayıp direksiyonu frene basınca oluyor otomataik vitesin bir ozelligimi var sorunmu var anliyamadım.ariza olsa uyarı ışığı yanması lazım degilmi?direksiyon swici nasil bir sorun cıkartır tesekkurler

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Hafif düşme normaldir, ama stop etmesi normal değildir. Sık sık stop ediyor mu? Yoksa 1-2 kere mi yaptı?

Edit: Geç yazmışım cevap vermişsiniz. 1 ayda 3kere stop ediyormuş...

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direksiyon çevirme ve frene basma anında, motor rölantiyi yükseltir, burada geç kalınca yükseltemiyor, bu sebepğlerden arıza ışığı yanmaz. Tekrarlayayım, arıza başka şeydir, yorgunluk belirtisi başka, bu tip araçlarda, güzel bakım sonrası bişeycik kalmaz. Havalar soğuduğunda daha da belirginleşir bu da normaldir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mürsel Bezdan

merhaba benim de aracım 2004 benzinli direksiyonu sonuna kadar sağa yada sola cevirdiğim zaman rölantide aşırı bir düşme oluyor ve neredeyse aracım stop etme noktasına geliyor ve sürtünme gibi bir ses geliyor. normal dönüşlerde problem yok hatta gece farlar açıksa farların voltajıda düşüyor bunun nedeni acaba akümden kaynaklı olabilirmi aracımda hala orjinal aküm varda teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullanım kitapçığında, bhiçbir zaman tam sonuna kadar çevirmeyin diye yazmalarının sebebi de budur. Tam sağ-sola çevirmeyin. Arıza değildir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Direksiyon çevirme ve frene basma anında, motor rölantiyi yükseltir, burada geç kalınca yükseltemiyor, bu sebepğlerden arıza ışığı yanmaz. Tekrarlayayım, arıza başka şeydir, yorgunluk belirtisi başka, bu tip araçlarda, güzel bakım sonrası bişeycik kalmaz. Havalar soğuduğunda daha da belirginleşir bu da normaldir.

Aracı boşta sıkışık trafikte rampa aşağıya doğru sallarken ve ayağım frendeyken ara ara rolantinin yükseldiğini gözlemliyorum.Bu normal bir durum mu?

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz

benim ev arkadaşımın megane 1 var 2001. onun arabasındada sürekli rolanti oynuyor. direksiyon simidini çevirince gayet asagı yukarı dönüyor devir saati. usta normal dedi bence bu kadar oynaması normal değil gibi. benim aracım fiesta 2004 direksiyonu döndürünce çok az oynama yapıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...