İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Önder Kurtoğlu
çağlar abi maalesef yanılıyosun servis fiyatları bayiden bayiye değişiyor 280 tl den 400tl ye kadar 15.000km bakımı fiyatı aldım en uygun fiyatıda entresan önder beyin ukala bulduğu Aydoğanlar verdi.:)bende oraya yaptırdım.15.000km bakımı çok teferruat istemiyor...oyüzden en makul fiyatı veren yere gittim.

Merhaba

kusura bakmayın iş güç bayram koşturması aralıklarla giriyorum

bi kaç hafta önce teknik destek için aydoğanları aradım tekniker arkadaşlara birkaç bişi sordum gereksiz lakayıt cevaplar aldım isim de alma gereği hissetmedim oraya gidipte o arkadaşlara para kazandırmak istemiyorum açıkçası...

:hahahoho: aydoğanlar son kapı olarak görüyorum :shok:)

birde ek sorum olacak, 1. ve 2. viteste anlık yol bilgisyarına baktığım zaman 6 ile 15 litre kadar yaktığını gösteriyor dizel aracım , rakamları gördükçe tuhaf oluyorum :=) birden 3-4-5 e atıp ekonomik sürüşe geçmek istiyorum

devirli kullandığımda zamanda çok yakıyor gibi geliyor :tirs: arkadaş çevremden de bir tek bende fiesta var ... kıyaslama yapamıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Merhaba

kusura bakmayın iş güç bayram koşturması aralıklarla giriyorum

bi kaç hafta önce teknik destek için aydoğanları aradım tekniker arkadaşlara birkaç bişi sordum gereksiz lakayıt cevaplar aldım isim de alma gereği hissetmedim oraya gidipte o arkadaşlara para kazandırmak istemiyorum açıkçası...

:hahahoho: aydoğanlar son kapı olarak görüyorum :shok:)

birde ek sorum olacak, 1. ve 2. viteste anlık yol bilgisyarına baktığım zaman 6 ile 15 litre kadar yaktığını gösteriyor dizel aracım , rakamları gördükçe tuhaf oluyorum :=) birden 3-4-5 e atıp ekonomik sürüşe geçmek istiyorum

devirli kullandığımda zamanda çok yakıyor gibi geliyor :p arkadaş çevremden de bir tek bende fiesta var ... kıyaslama yapamıyorum

Problem yok, 2500 deviri geçmeden kullanmaya devam :tirs:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ataşehir otokoç Servis danışmanı İbrahim beyden fiyat alın duruma göre değerlendirin.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtoğlu

ilgilenen herkese teşekkür ederim bu haftaiçi sorgulayacağım hepsini ..

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran

Arkadaşlar geçmiş bayramınızı kutlarım öncelikle.

2010 Fiesta TDCİ aracımı 5 ay önce Gebze Nazer'den aldım ve şu an 7000 km'ye yaklaşmakta. İlk servis bakımını 15.000 km'de mi götürmem gerekiyor? Yoksa diğer marka araçların (fiat gibi) 5000 km'de kontrol amaçlı çağırdıkları gibi bir durum sözkonusu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

15.000km veya 1 yıla kadar devam, ama şehsen, 5000km de bir hava filtresini değişin derim, zaten siz şimdi değiştirin, ivemelenme farkını motor size hisettirecek. Sıkışık trafikte çok kalıyorsanız, 10.000km de motor yağı-filtre değişimi.

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
15.000km veya 1 yıla kadar devam, ama şehsen, 5000km de bir hava filtresini değişin derim, zaten siz şimdi değiştirin, ivemelenme farkını motor size hisettirecek. Sıkışık trafikte çok kalıyorsanız, 10.000km de motor yağı-filtre değişimi.

Peki garanti kapsamındaki bir araca bu işlemleri yapabiliyor muyum? Bana söylenilene göre yağ değişimini bile servise yaptırmam gerekiyormuş. Tabii bunu bana ford servisinden söylemediler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Garanti prosedürü bellidir: zamanında ve km sinde bakımı yaptırmak, km sinden önce yaptırmanın hiçbir etkisi yoktur, tabii ön görülmüş parçalar kullanılarak, zaten motor yağını, filtresini benzincide değişilmeyeceğini var sayıyoruz :p

Vesile ile, ön görülen parçaları, istediğiniz yerden, faturası ile satın alıp, siz bile taksanız, yasalara göre garantisi ETKİLENMEZ.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Garanti prosedürü bellidir: zamanında ve km sinde bakımı yaptırmak, km sinden önce yaptırmanın hiçbir etkisi yoktur, tabii ön görülmüş parçalar kullanılarak, zaten motor yağını, filtresini benzincide değişilmeyeceğini var sayıyoruz :)

Vesile ile, ön görülen parçaları, istediğiniz yerden, faturası ile satın alıp, siz bile taksanız, yasalara göre garantisi ETKİLENMEZ.

Yani diyorsunki motor yağına servis haricinde dokunma ve hava filtresini de faturasıyla birlikte al ve değiştir :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor yağını, servis harici değişmenin pek bir getirisi yoktur. Hem servis kaydında titiz bakımları gözüksüz, fena olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erkut Uysal

merhaba arkadaşlar geçen ist temde dönerken bi lastik parçası önüme düştü bende halili ile kaçıcak yerim olmadında vurdum geçtim ön plakamıda orda bıraktım tabi alamadım yolda kaldı yenisi çıkardım vs vs nese ertesi gün aracımı servise götürdüm bişi varmı yok mu die dedim gitmişken bari servsinide yaptırım 14 bine geldi km servis bitip iş ödemeye gelince 401.12 tl lik bi fatura çıkardılar önüme yapılan işlere baktımda farların kontrolu silecek suyuna konulan camsil vs vs gibi bi sürü gereksiz ıvır zıvır vardı onu okudumda zaten ne kadar boş bi şeye para verdimi anladım aranızda 15 bin bakım maliyetini yaptıran varmı veya servislerden fiyat alanlar varmı bence gayet güzel kazıklandım gibi bi his var içimde önceki aracım honda cıvıc 100 bin bakımını yaptırdımda 800 tl para vermiştim bilenlerden bilgilerini rica ediyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. saat işçiliği, elemanın O işemrinde kalma-çalışma süresi değildir, işçilik kitabındaki işlerin süresi bellidir, yani 2 saat sürdü, 2 işçilik saat isterim diyen servisin müdürü ile sohbet etmek isterdim :D

2. yıllık bakımda yağ+filtre değişir o kadar, gerisi kontrol üzerine değişir

3. bakım ücretleri fixtir, ancak siz söylemedikçe bu sarf malzemeyi yazarlar, Vesile ile en başta konuşun, istemeyin, %100 ü gereksiz-kötü kalitede mamüller. Bakım öncesi fiyat verilmiş olmalı, verilmedi ise, 444FORD telefonunu arayın, şikayeti yazdırın, yıl sonu primleri ciddi düşer,

Müşteriye yazık, herkes kendine çeki-düzen versin......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
1. saat işçiliği, elemanın O işemrinde kalma-çalışma süresi değildir, işçilik kitabındaki işlerin süresi bellidir, yani 2 saat sürdü, 2 işçilik saat isterim diyen servisin müdürü ile sohbet etmek isterdim :nazar:

2. yıllık bakımda yağ+filtre değişir o kadar, gerisi kontrol üzerine değişir

3. bakım ücretleri fixtir, ancak siz söylemedikçe bu sarf malzemeyi yazarlar, Vesile ile en başta konuşun, istemeyin, %100 ü gereksiz-kötü kalitede mamüller. Bakım öncesi fiyat verilmiş olmalı, verilmedi ise, 444FORD telefonunu arayın, şikayeti yazdırın, yıl sonu primleri ciddi düşer,

Müşteriye yazık, herkes kendine çeki-düzen versin......

Sn Çağlar bey, Araçlarımız garanti kapsamında ise ve diyelimki Amortisör arızası yada rot kolu yada bunun benzeri parçada hasar var ise bunu müşteridenmi talep ediyorlar ? Yoksa garanti kapsamından mı değiştiriyorlar? Yada bir başka deyiş ile garanti kapsamını kapsıyan ve kapsamıyan durumlar nelerdir ? Bu konuda aydınlatırmısınız lütfen.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eren Akbıyık

izmirde 15000 bakımı yaptırabileceğimiz en uygun fiyat veren bir yer bilen var mı?arabam dizel ve ilk defa yaptıracağım nelere dikkat etmem lazım.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

yağ, yağ filitresi, yakıt filtresi, hava filtresi değişecek, 15 bin deki arabaya başka bişe gerekmez herhalde...

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Polen filtreniz yoksa taktırın. Varsa değiştirin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hamza Doğan

Herkese Selamlar,

Fordclub a yeni katıldım, Kimseyide tanımadığım için herkesten yardım istiyorum. Geçtiğimiz yıl 2004 Model Tourneo Connect 1.8 TDCi 75 PS bir araç aldım. Aldığım kişi bakımlarını muntazaman ford servisinde yaptırmış. Son 90 bin bakımını 10 Bin km gecikmeli olarak yine ford servisinde yaptırmış ve 900 km sonra ben aldım. Bakımlarını yaptırdığını ford servisinde kendim gördüm. (Detaylı olarak ne yapıldığı liste halinde bilgisayardan baktım, çıktı vermediklerini söylediler ford servisinden). Bundan sonra bende aracımın bakımlarını periyodik olarak yaptırmak istiyorum. Bu konuda bana ne tavsiye edersiniz. Çünkü sorduğum herkes Servislerin pahalı olduğu, aynı işin dışarda yarı fiyatına yaptırılabileceğini söylüyor. Bu konuda sziler ne dersiniz.? Bir diğer konu şu durumda araç bende 15.000 km yaptı, hangi bakımlarını yaptırmalıyım.? (Yağ ve Bütün filtreleri değiştireceğim bunun dışında ne önerirsiniz.)

Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Standart olarak yağı, filtresi, hava filtresi değişiyor. Extra olarak balatalar kontrolden sonra gerekiyorsa, polen filtresi, radyatör suyu, cam suyu değiştirirsiniz. Km si yüksek olunca ağır bakıma da girebilir, aldığınızda neler yapılmış bilmek lazım. Silecekleri kontrol edersiniz, hangi ilde olduğunuza göre forumun anlaşmalı işyerlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hamza Doğan
(düzenlendi)
Standart olarak yağı, filtresi, hava filtresi değişiyor. Extra olarak balatalar kontrolden sonra gerekiyorsa, polen filtresi, radyatör suyu, cam suyu değiştirirsiniz. Km si yüksek olunca ağır bakıma da girebilir, aldığınızda neler yapılmış bilmek lazım. Silecekleri kontrol edersiniz, hangi ilde olduğunuza göre forumun anlaşmalı işyerlerini tercih edebilirsiniz.

Kayserideyim, Forumun böyle bir uygulaması olduğundan haberim yoktu. Tirger Seti bir önceki bakımda değişmiş. Balatalar sanırım değişmemiş ama 1 ay önce muaynede bişey demediler. Daha önce "balatalarınız azalmış servisinize uğrayıp değiştirirseniz iyi olur" şeklinde uyarmışlardı. Servise gittiğimde idare eder dedikleri için değiştirmemiştim. Şimdiki muaynede bişey demediler. Başkada aklıma gelen bişey yok. Silecekler idare eder ama yinede değiştirmeyi düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz tip hangisidir, Banana tip silecek mi, Klasik sileceklermi.?

Birde yağ tavsiyeniz nedir, Ben biraz araştırdım Casrtol Tection F-TR 10W30 da karar kıldım. Bunda kara kılmamın en önemli sebebide Castrolun kendi sitesinde "Castrol Tection F-TR 10W-30, özellikle Ford Transit, Connect araçlarda ve diğer hafif ticari araçlarda kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş, Ford WSS-M2C921-A onayını karşılayan yarı sentetik motor yağıdır." yazmasıdır.

tarihinde Hamza Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yetkli servisler daha güvenlidir. Sadece yağı, hava filtresini, yağ filtresini ve mazot filtresini değiştirbilirsiniz. 150 ila 200 TL arası tutar.

Yorum bağlantısı
Bahadır Çınar

Geçen hafta İstinye Otokoç ta yaptırdım senelik bakımını. 220 TL tuttu.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Arkadaşlar bakım fiyatlarını yazarken faturanın içeriğini,de yazarsanız daha yararlı olur kanaatindeyim :lol2:

Yorum bağlantısı
Yıldıray Sancak

Bu ilk mesajım.. Öncelikle tüm Ford Club ailesine merhaba..

Bahadır Bey, aracınız benzinli mi?

2010 Fiesta dizel aracımın 15bin bakımı için Samsun Otokoç'tan randevu aldım.. 300-350 arası tutar dendi.. Ben pahalı deyince dizel olmasından kaynaklanıyor dediler.. Siz ne dersiniz arkadaşlar?

Son bir senede dizel Forduna 15bin bakımı yaptıranlar içeriğiyle birlikte yazarsa güzel bir arşiv de olur.. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...