İçeriğe Yönlendir

105.000 Km. Periyodik Bakım

Emin Sonkaya

Recommended Posts

Emin Sonkaya

merhaba arkadaslar

benim sorum şu dizel otoda 100000 bakımında neler değişiyor ve bunu erviste değilde dışrıda yaptırsam ne fark eder. çünkü servis 250 ytl istiyor. bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Yetkili servis 250 ytl diyorsa 100.000 bakımı için, gayet iyi bence.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

araç 105 bine doğru gidiyo dün özel bir servise sordum izmitte (barmak-fikret usta)otomatik şanzıman yağnı ve filitresi değişmek + 105 bakımı için

şanzıman filitresi 120 dedi 7 litre yağ yaklaşık 120 (gerekli olan yağ onda varmış zaten usta eskiden esotoda çalışıyodu ii bi usta ama biraz fiyatları yüksek ) 5o lira işcilik dedi

105 bakımı içinde 200-250 tutar dedi bunada tüm filitreler motor yağı dahil trigier fren balataları hariç(zaten 90 binde değişmişti trgier ve balatalar ) peki başka ne değişmeli bujilerin değişmesi gerekir mi ayrıca lpg bakımınıda yaptıracaz gazcıya nelere dikkat etmek gerekir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konacak olan şanzıman yağının uygunluğunu ısrarla araştırın ve uygun ise 120 ytl normal bir rakam. Buji kontrol edilir gerekirse değişir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

yağ filitresi 12

hava filitresi 12

benzin filitresi 15

motor yağı 70

buji 26

z rot 60

parçalar otosan orjinal yağ mobil 5 30

işcilik 40

toplam 230

fiyatlarda bri miktar şişirme var bosch servise gittim buji ve z rot hariç 190 dedi mecbur buraya yaptırdık

ben dışardan parça fiyatlarına baktım çoğu parçada 2 ile 10 lira arası fark koymuş ama işciliği düşük dösteriyor

ufak ufak bu bakım işlerini öğrenmek gerek maliyeti düşürmek için :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Vural Dirimeşe

Yeni aldığım Fusion 2006 1.4 TDCİ'yi bugün ustama götürdüm.

Yağ değişti 4 LT Castrol Magnatec

Hava, yağ, mazot ve polen filtresi değişti (orjinal Ford Otosan)

Balatalar değişti (orijinal Ford Otosan)

Park lambasının biri yanmıyordu değişti. Aynı farın arka kapağı yokmuş onu da taktılar.

İşçilik dahil 290 TL verdim.

Ne dersiniz???

Bu arada Bor da almıştım onu da ilave ettim :D

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Hoş geldiniz arabanız hayırlı olsun. Fiyatlar hakkında bilgim olmadıgından yorum yapamayacagım.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
(düzenlendi)

Ytkili serviste aynı bakımı balatalar hariç 320 tl geçen yıl haziranda yaptırdım indirimle 290 geldi Wüth enjektör temizleme katkısı dahil.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dün hyundai getz dizel benzer bir bakımda 300 ytl tuttu ,yetkili serviste ama :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Daha ilk bakımda balata mı değiştiniz?

+1

Araç kaç Km de?

Mazot filtresinin fiyatını falan bilmediğimden pek yorum yapamicam fiyat hakkında :) Ama dahada ucuza olabilirdi gibi geliyor. Birde farın arkasındaki kapak derken neyi kastettiniz. Bizdedemi yok acaba :flowers: dikkatimi çekerdi eksik bişey olsaydı...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hımm bende filtre diyince 10-15tl gibi fiyat düşünmüştüm

Fiyat iyi gibi o zaman

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Benim ilk bakımım :)

araç 97.000 de.

zaten en pahalılar castrol magnatec ve mazot filtresiymiş.

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe
(düzenlendi)

Yok ön farların arkasında far değitiriken kullanılan plastik bir kapak varmış. Beni arabada bir tanesi düşmüş veya kaybolmuş. Farketmemiştim. Normalde tek satılmazmış ama ustam bir yerlerden buldu sağolsun :baby:

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kürşat Özben

Merhaba,

Aranıza yeni katıldım. İzmirliyim ancak Denizli/Buldan' da öğretmen olarak görav yapıyorum. 2005 ghia 1,6 i 99000 km bakımlarının tamamı serviste yapılmış bir araç aldım.aracımın 90 bin bakımı servis kayıtlarına göre eksiksiz yapılmış. Aracımın km şu anda 102500 oldu. Tatile çıkmadan önce 105 bin bakımını yaptırayım mı? yoksa tatil dönüşü zaten 105 000 dolduracağım o zaman mı yaptırayım kararsız kaldım öneriniz nedir?.

Diğer sorum klimamın gaz kaçağı var dün servise gittim. Yaklaşık olarak 40cm uzunluğunda 2 ucu alünimyumdan olan orta kısım hidrolik hortmundan oluşan bir parçanın fiyatını 160 tl dediler ancak bulunamadı. Hidrolik hortumun alüminyum kısıma presle tutturulduğu yerden kaçak yapıyor. Bunun tamiri oluyor mu acaba ? yapılıyorsa hafta sonu İzmir' de olacağım önereceğiniz bir yer var mı ? Teşekkürler

Kürşat ÖZBEN

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klimaya İzmirliler yardımcı olur...

Ben olsam, yağ su, diğer sıvıların kontorlünü yapar, hava filtresi kirliyse değişir, buji eski işe değişir öyle çıkardım yola..

Yağı ve yağ filtresini falan tatil dönüşü değişirdim...

Yorum bağlantısı
Eren Mutlu
(düzenlendi)

Bunun tamirini en iyi yolu , uzunluğu fazla olan ve iç kısmında kauçuk kaplı kelepçe kullanmak .. Ama bu çözüm geçici bir çözümdür .. İçerisinden basınçlı sıvı geçtiği için , basıncın gücü ile yarık büyüyecektir .. Değiştirmek uzun vadede daha iyi bir yol gibi görünüyor !

tarihinde Eren Mutlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kürşat Özben
Bunun tamirini en iyi yolu , uzunluğu fazla olan ve iç kısmında kauçuk kaplı kelepçe kullanmak .. Ama bu çözüm geçici bir çözümdür .. İçerisinden basınçlı sıvı geçtiği için , basıncın gücü ile yarık büyüyecektir .. Değiştirmek uzun vadede daha iyi bir yol gibi görünüyor !

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Kürşat Özben
Klimaya İzmirliler yardımcı olur...

Ben olsam, yağ su, diğer sıvıların kontorlünü yapar, hava filtresi kirliyse değişir, buji eski işe değişir öyle çıkardım yola..

Yağı ve yağ filtresini falan tatil dönüşü değişirdim...

105.000 bakımında neler yapılıyor ve ne kadar masraf tutuyor ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Rıdvan Bakkal
(düzenlendi)

Bugün Liderler Oto'da bakım yaptırdım. Ayrıntılar:

1. motor yağı(mobil super 3000 5W-30 tam sentetik): 60TL

2. Yağ filtresi (otosan) : 10TL

3. benzin filtresi (otosan) : 10TL

4. hava filtresi (otosan) : 10TL

5. Şanzıman yağı (castrol 75W-90-WSD-M2C-200C1 tam sentetik, 2lt) : 40TL

6. İç aks körüğü : 10TL

7. Krank gezinti ayı : 45TL

8. İşçilik( 125TL'ye Dağdelen Oto'dan çıkma komple aks aldım, onun takılması da dahil) : 80TL

Toplamda 265TL ödedim.

Liderler Oto'ya teşekkürler, ben memnun kaldım. Tavsiye ederim.

Ayrıca, dün Carbon Clean yaptırmıştım. Ona da 65TL ödedim.

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

genelde şanzuman yağının ömürlük olduğu söylenir. baskı balata değişimi de yapmamışsınız. neden değiştirme gereği duydunuz? ben de bakımda şanzuman yağı seviyesine baktırmak istiyorum.şanzumanın inmesine gerek olcakmı? yağ çubugu gibi bir sistemde yokmuş. nasıl bakıcaklar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...