İçeriğe Yönlendir

105.000 Km. Periyodik Bakım

Emin Sonkaya

Recommended Posts

• 6 ay sonra...
Mustafa Akkoç

aracımı 102 binde bakım için götürdüğümde güzel bir kazık yedim.Devirdaim+v kayışı+triger set+yağ(mobil 5w30)+mazot filtresi+hava filtresi+polen+antifiriz+işçilik

kaç para dersiniz?

750TL

adını vermiyim daha da oraya gitmem heralde yaptık bi hata.

Daha uygun fiyata aynı işi yapan bir yer biliyormusunuz arkadaşlar aynı işlem başka yerde, nerede kaça mal olurdu?

Bilgisi olan varsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai yetkli serviste benzer fiyat verildi. Ford yetkli servisleri daha pahalı sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akkoç

Hyundai yetkli serviste benzer fiyat verildi. Ford yetkli servisleri daha pahalı sanırım.

Yetkili servis değildi.

Onlar olsa 1000 liranın üstünde fiyat isterlerdi kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Özel servis için biraz fazla olmuş. Keşke pazarlık yapsaydınız.

Ben aynı işlemleri 500-550 civarında yaptırabilirdim.

aracımı 102 binde bakım için götürdüğümde güzel bir kazık yedim.Devirdaim+v kayışı+triger set+yağ(mobil 5w30)+mazot filtresi+hava filtresi+polen+antifiriz+işçilik

kaç para dersiniz?

750TL

adını vermiyim daha da oraya gitmem heralde yaptık bi hata.

Daha uygun fiyata aynı işi yapan bir yer biliyormusunuz arkadaşlar aynı işlem başka yerde, nerede kaça mal olurdu?

Bilgisi olan varsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akkoç

Özel servis için biraz fazla olmuş. Keşke pazarlık yapsaydınız.

Ben aynı işlemleri 500-550 civarında yaptırabilirdim.

Nereye yaptırabilirdiniz bir yer ismi söylesenizde oraya gitsem.

Çevremdeki insanların bazılarında megane var neredeyse 1/3 ünü veriyorlar bakım için.

Bakım zamanlarında acaba megane mı alsaydım diye içimden geçmiyor değil doğrusu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devirdaim+triger+bakım için normal rakam, çin malı prça deilse

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

B

Yetkili servis değildi.

Onlar olsa 1000 liranın üstünde fiyat isterlerdi kesinlikle.

devirdaim yoktu ancak, başka şeyler vardı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akkoç

devirdaim+triger+bakım için normal rakam, çin malı prça deilse

Artık çin mi japon mu o kadar içine giremiyoruz tabi.Çevremden duyduklarıma göre en az bi 200 lira fazlalığı var gibime geliyor ama tabi parçalar şöylemiydi böylemiydi onu bilebilmem mümkün değil.

İnternette ki ford parça satan yerlere güvenilir mi sizce?

Acaba diyorum parçaları ordan getirtip sadece serviste işçilik ödesek daha mı hesaplı olur?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

100-200 Tl çok önemli değil de çin işi olması iyi olmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akkoç

sanki parçaları dışardan kendimiz alıp,bir yerde değiştirtsek bana daha uygun olur gibi geliyor

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Mustafa bey,

Bu işlerden biraz anlamak gerekiyor. Ben genellikle parçaları kendim alırım. Aksarayda bir ford parçacısından. Yağ+filtreleri de başka yerden alırım.

Kabaca hesapladığımda 375-400 lira gibi bir rakam çıkıyor. İşçilik için de 150 lira ilave edince yaklaşık 525-550 lira oluyor...

Ama, aracı direkt servise bırakıp, işlem bitttiğinde borcum ne diye sorarsam 750 ile de kurtulamam...

Nereye yaptırabilirdiniz bir yer ismi söylesenizde oraya gitsem.

Çevremdeki insanların bazılarında megane var neredeyse 1/3 ünü veriyorlar bakım için.

Bakım zamanlarında acaba megane mı alsaydım diye içimden geçmiyor değil doğrusu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akkoç

Mustafa bey,

Bu işlerden biraz anlamak gerekiyor. Ben genellikle parçaları kendim alırım. Aksarayda bir ford parçacısından. Yağ+filtreleri de başka yerden alırım.

Kabaca hesapladığımda 375-400 lira gibi bir rakam çıkıyor. İşçilik için de 150 lira ilave edince yaklaşık 525-550 lira oluyor...

Ama, aracı direkt servise bırakıp, işlem bitttiğinde borcum ne diye sorarsam 750 ile de kurtulamam...

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz.

Bir daha yapmamak lazım aynı hatayı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
(düzenlendi)

Bugün saat 4'te Ankara buluşmasını yaptığımız oto Yıldırım'a gittim...Engin usta sağolsun iyi ilgilendi tüm parçaları yetkili servisten getirtti.(yan sanayi malzeme kullanmayalım diye)

Mobil 5/30 Yağ

Yağ filtresi

Hava filtresi

Polen filtresi

Benzin filtresi

Bujiler

Otomatik şanzıman yağı

Alt takım kontrolu yapıldı... (en ufak bir hata,aşınan parça,yağ kaçağı yoktu kendide bayıldı)

Toplamda 280 tl verdim...

Kayışları kontrol etti değişmiş ama pek hoşumuza gitmedi,Markası bile belli değildi.

Önümüzdeki ay kısmetse kayışlarda değişecek.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Fiyat çok iyi arabada temize çıkmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik şanzıman yağı kaç litre konuldu, litresi kaç liraymış ?

Yorum bağlantısı

Tşk®'ler...

Şanzıman yağı Mobil atf 220 kondu.

Zaten gitmeden yetkili serviside aramıştım ordanda sormuştum Onlarda aynını demişlerdi.

4lt yağ aldı şanzıman.

Litresi 14 tl... Servis değişim periyodunu 90.000 dedi Ama her 50,000 de değişirseniz şanzıman için yararlı olacağınıda ekledi Bilginize...

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

hayırlı uğurlu olsun , güle güle bin hakan kardeşim.:)

Yorum bağlantısı

Birde merak ettiğim şu Kayışlarda özellikle continantel önerdi usta...

Varmı bu kayış hakkında bilgisi olan ? Kendi aracıda benmkinin aynısı onada continantel takmış...

Örneğin v kayışı düz olur bilirsiniz Ama bu continentalde oda dişli...

Bando marka yada mitsuba sordum ama malesef bulamadım Bayağı araştırmak lazım sanırım...

Dayco takın demeyin pek sevmem kendilerini :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tşk®'ler...

Şanzıman yağı Mobil atf 220 kondu.

Zaten gitmeden yetkili serviside aramıştım ordanda sormuştum Onlarda aynını demişlerdi.

4lt yağ aldı şanzıman.

Litresi 14 tl... Servis değişim periyodunu 90.000 dedi Ama her 50,000 de değişirseniz şanzıman için yararlı olacağınıda ekledi Bilginize...

Motor yağı 60 lira

Yağ filtresi 10 lira

Hava filtresi 14 lira

Polen filtresi 15 lira

Benzin filtresi 12 lira

Buji orjinal taktıysa 45, focus bujisi taktıysa 20 lira. hangisi takıldı..

Otomatik şanzıman yağı Atf konmuş 11 lira litresi 44 lira da o..

Ben olsam şanzıman yağını atf ile değiştirtmezdim çünkü.. Şanzımanın içinde 8 litre yağ var ve şanzımanın içindeki yağ atf değil, dexron III, orjinal yağ..

Siz sadece karterdeki 4 litre orjinal yağı alıp yerine atf koydunuz..

Şanzıman yağı için keşke bir şanzımancıya gitseydiniz..

Buna göre, parça 175 lira.. ödenen 280 lira.. 105 lira da işçilik ödemişsiniz.. Buji, motorcraft platinium ise 80 lira işçilik ödediniz.

Fiyatlar normal, işçilik normal..

Yorum bağlantısı

Mehmet abi tüm parçalar servisten alındı Otokoç...

Yalnız parça fiyatları yazdığın gibi değildi abi daha pahalıydı...

Örneğin benzin filtresi 20 , bujisi Focus değil Özellikle üstüne bastı orjinail bujisi diye.

Şanzıman yağını servise sormuştum zaten onlarda aynı yağı ve 4lt konulduğunu söylemişlerdi...

Hatta arkadaşımın ablası yetkili serviste orayıda arayıp sormuştum...

Bu arada tam karşımız otomatik şanzımancı Ve bizim can(forumdaki) orda çalışıyordu Onlarada sorduk onlarda aynını dedi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...