İçeriğe Yönlendir

Telefonunda Mutlaka Dene

Halit Beyinci

Recommended Posts

Halit Beyinci

Arkadaşlar e-postama gelen bir maili sizlerle paylaşmak istedim.

çok önemli... dikkatle okuyun ve tanıdıklarınıza da gönderin, kafi kazık yedik, yeter.

Her arama yaptığımda ekranımdaki 'aktif aramalar' yazısı benim de dikkatimi çekiyordu aslında ama durumun farkında değildim. ##002# 'i aradım hemen ben de. Gerçekten de aktarma iptal dedi.

Demek bize sormadan arama aktarması komutu verilmiş. Hemen siz de düzeltin.

ÇOK ÖNEMLİ!!!!! Lütfen Hemen Uygulayın...

Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'u karalama kampanyası değildir. Her ne kadar ilk okudunduğunda şüphe ile yaklaşılsa da, deneyince gördüm. Siz de mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu maili forward edin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan!! yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...

Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese göndermenizi rica ediyorum. Göndermediğiniz takdirde sizin her Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1 sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz!!!

İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatikolarak ayarlı geliyor!!! Yani, sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, tabiri yerindeyse belli etmeden sizden hıncını alıyor. Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha...

İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes (diğer operatörlerde olduğu gibi) aranılan

telesekreterin bedava olmasını bekliyor.

Bu olayı iptal ettirmek ise daha da komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFONE'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyorsunuz. Görevliler de size AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda telesekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar. Bu mail'i bana gönderen dostuma teşekkür ediyorum.

Dr. M. Turan Çuhadar

Vali Yardımcısı

--

Dünya üç grup insandan oluşur, işleri yapan ve sonuçları ortaya çıkaran

küçük ve seçkin grup; olup biteni seyreden oldukça büyük bir diğer

grup, ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muazzam bir kalabalık. Kalın

Sağlıcakla...

Yorum bağlantısı
Halit Beyinci
dediğiniz yaptım, ekranda UNKNOWN APPLICATION yazdı; bu ne şimdi?

##002#

'den sonra ara tuşuna bastıığınızda "Aktarmalar İptal Edildi" yazısı gelmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
##002#

'den sonra ara tuşuna bastıığınızda "Aktarmalar İptal Edildi" yazısı gelmesi lazım.

Okey yazı geldi şimdi işlem tamam mı .? hadi hayırlısı. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu zaten standart iptal etme işlemidir ama turkcell'in sizden habersiz yaptığı bi yönlendirme yoktur.

bu yönlendirme kimaramışcell gibi hizmetlere ait mecburi yönlendirmedir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Konuyla alakası varmı bilmiyorum ama telefondan herhangi bir numarayı aradığım zaman numarayı çevirdikten hemen sonra ekranda

Not: Etkin Aktarmalarınız var diye yazı çıkıyor.Yukarıdaki işlemi yapsakta bu yazı çıkıyor yapmasakta:) Bunun sebebini bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Halit Beyinci
bu zaten standart iptal etme işlemidir ama turkcell'in sizden habersiz yaptığı bi yönlendirme yoktur.

Yazı e-postama geldi, dolayısıyle sizlerle paylaşmak adına buraya eklemiştim. Ayrıca Turcell'e has değil. Bütün GSM'lere atıfta bulunuyor.

(Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'u karalama kampanyası değildir. Her ne kadar ilk okudunduğunda şüphe ile yaklaşılsa da, deneyince gördüm. Siz de mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu maili forward edin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan!! yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...)

Yorum bağlantısı
Selim Çevirme

arama yapıldığında ekranda görünen 'aktif aktarmalarınız var' yazısı, telefona ulaşılamayan zamanlarda kimin aradığını daha sonra mesajla bildirmek için yapılıyor diye biliyorum.

size ulaşamayan biri, ulaşılamıyor kaydını 'sinyal sesinden sonra mesaj bırakabilirsiniz' kısmından sonra da dinlemeye devam ederse ancak o şekilde kontörü gider.

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Ağabeyim AVEA'da coll center. Akşam geldiğinde sorayım aslı astarı nedir :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Arkadaşlar e-postama gelen bir maili sizlerle paylaşmak istedim.

Dr. M. Turan Çuhadar

Vali Yardımcısı

Mesaj sahibi olarak gösterdiğiniz kişi bu e-postayla alakası olmadığını yazmış kendi sitesinde...

http://www.cuhadar.org/TR/Duyuru_Detay.ASP?Duyuru=25

İlgili link üstte, lütfen böyle şeylere itibar edip konu açmayınız..E-postama sürekli böyle şeyler geliyor, bakmadan siliyorum.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

+1 Kardeşim Türkcell müşteri hizmetlerinde, açıklaması aynen bu yönde olmuştu. Bu konuda yersizde olsa ciddi şikayet alıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu mail belki yanlış olabilir ama içerik tamamen doğrudur, bizzat test edip denedim. Faturalı hatlarda bunun farkına varamıyorsunuz belki ama kontorlü hattı olan arkadaşlar hemen deneme şansınada sahiptir. Mesela ben bu kodları tuşladıktan sonra, telefonumu kapatarak, herhangi bir kontorlu hattan aradım, kontör düşmedi. Ama bu kodların girilmediği bir hattı kapatıp aradığımızda 1 kontörün gittiğini gördük. Herkes deneyebilir bunu. Yeni bir konu ve olay değildir. 4-5 yıldır buna benzer mailler gönderilmektedir, ancak içerik tamamen doğrudur. Herkes bunu yaptığında hepimiz kazançlı çıkıyoruz, yoksa operatörler kazanıyor.

Bende bu tür gelen maillere asla inanmam ve önemsemem ancak bu bizzat deneyerek test ettiğim bir olaydır.

Saygılar.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halit Beyinci
Mesaj sahibi olarak gösterdiğiniz kişi bu e-postayla alakası olmadığını yazmış kendi sitesinde...

http://www.cuhadar.org/TR/Duyuru_Detay.ASP?Duyuru=25

İlgili link üstte, lütfen böyle şeylere itibar edip konu açmayınız..E-postama sürekli böyle şeyler geliyor, bakmadan siliyorum.

Serkan Bey son noktayı koymuş zaten. :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir soru

Kontürlü vodofone'da bir şekilde ayrıntı görmek mümkünmüdür...

Şirketi arayarak veya özel taleplerle bu olabilir mi. ?

Kim kimi ne zaman aramış ne kadar görüşmüş, kim kime mesaj göndermiş. gibi..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

turkcell'de mümkün, vodafone faturalının ayrıntısını bile veremiyor :rofl:

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil
Ağabeyim AVEA'da coll center. Akşam geldiğinde sorayım aslı astarı nedir :rofl:

Alakası yok diyor abim.

Bununla ilgili bazen şikayet geldiğinide söylüyor.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
turkcell'de mümkün, vodafone faturalının ayrıntısını bile veremiyor :D

vodafone'de siteye girip tel numaranızı ve şifrenizi giridiginiz zaman, telefon görüşme ayrıntısı veriyor bakmıştım ben ondan bahsediyosanız eger...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mehmet bey'e pm'den de yazdım, biz vodafone'da vip kısımdayız, isteklerimizin bir çoğunu karşılayamıyorlar. kurumsal kısmı zayıf. demekki şahıslara ayrı özellikler sunuyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Halit Beyinci
Alakası yok diyor abim.

Bununla ilgili bazen şikayet geldiğinide söylüyor.

Özür dilerim arkadaşlar. Sazanlık yaptık, internette her dolaşan habere itibar ederseniz böyle olur. :D

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil
Özür dilerim arkadaşlar. Sazanlık yaptık, internette her dolaşan habere itibar ederseniz böyle olur. :D

Olabilitesi yüksek olduğu için böyle düşünmüş olabilirsiniz bence, hem kötü mü oldu, ortada bir yanlış vamış biz çıkarttık :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...