İçeriğe Yönlendir

Toyota Rav 4 alınır mı?

Ufuk Kılınçarslan

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Biz corollayı almadan önce çok istiyorduk almayı fakat tüple bile çok fazla yaktığını öğrenince vazgeçtik. Tüpte 350-400 gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam. Büyük motorlu bir araç kadardı işte.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yakın arkadaşım 2003 tüplü rav4 uzun süre kullandı yakıtı nı her zaman överdi.Mekanik olarak ta hiç sıkıntı çıkarmadı.Şu anda şirkette arkadaşım 2002 crv kullanıyor tüplü sık sık tamirde ama kullanımdan da kaynaklanabilir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aynı arabalar için bu kadar farklı görüş olduğuna göre kullanım ve aracın bakımındandır diye düşünüyorum. Servet abide CRV vardı galiba. Bakalım görürse o bir yorumda bulunur belki.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Rav ı arazi için kullanacaksanız bunu unutun, arazi aracı değiller, tasarımları uygun değil, arkadaşında dediği gibi yüksek evet ama aktarma organları yere takılıp duruyor, madem bu işe gireceksiniz bence forester bakın, parçası pahalıdır ama taş gibidir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çok fazla arazi kullanımı olmaz aslında. Yani çok yoğun şekilde olmaz. Ara sıra o da çok ciddi arazi koşulları olmaksızın kullanılacak bir araç bakıyoruz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
CRV, olmadı Rav 4.

Temiz olsun yeter.

Ama Forester bence de daha kullanışlı.

Bir de parça-servis-yakıt sorunu olmasa...

Bul bir CRV gelek Diyarbekir'e :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi bir mesajda otomatik şanzumanı ödüllü yazıyor, diğerinde CVT 'ye dikkat edilmesi söyleniyor. Kafam karıştı :vroom:

Tarık Bey siz de CRV için yazdınız sanırım. Doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

CRV değil HRV CVT. CRV klasik 4 otomatik biliyorum. Yanlış mıyım? RAV4 CVT ise yeni çıktı 2009 da felan ancak.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Şimdi bir mesajda otomatik şanzumanı ödüllü yazıyor, diğerinde CVT 'ye dikkat edilmesi söyleniyor. Kafam karıştı :p

Tarık Bey siz de CRV için yazdınız sanırım. Doğru mudur?

Karabük sanayi sitesi nasıldır bilemem ama , İstanbul da köşe başları veya oto sanayi içinde bile özel toyota servisi bulmak zordur . Bu kötü bir şeymi ? Bence hayır . Adamlar yapmışlar , bozulmuyor arabaları :fiuw: 2008 dizel otomatik corolla var kuzenimde şanzıman dan mı motordan mı nedir araba gaz yemiyordu sanayideki ustalar ortalama 2bin tl masraf çıkardılar . Bir de yetkili servise götürelim dedi :vroom: Arabaya versiyon attılar ve düzeldi . Bence toyoda en iyisi . Crv de güzel evet ama piyasada düzgünü nü bulmak çok zor .

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Karabük'te birebir ustasını bulamayız elbet. Ama bunu hesap edersek düzgün araba alamayız :vroom: Tofaş da Tofaş :fiuw:

CRV 'nin şekli RAV4'ten güzel. RAV4 Toyota olduğu için avantajlı. CRV de Honda. Çok fark olacağını sanmıyorum. Yani çok denk araçlar gibi. Kullanım şekli %80 şehir içi + % 20 arazi gibi olur en fazla. Aslında düzgünü denk gelse ikisi de olur sanki. Çok keskin ayıran özellikleri yok anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Karabük'te birebir ustasını bulamayız elbet. Ama bunu hesap edersek düzgün araba alamayız :kihkih: Tofaş da Tofaş :good1:

CRV 'nin şekli RAV4'ten güzel. RAV4 Toyota olduğu için avantajlı. CRV de Honda. Çok fark olacağını sanmıyorum. Yani çok denk araçlar gibi. Kullanım şekli %80 şehir içi + % 20 arazi gibi olur en fazla. Aslında düzgünü denk gelse ikisi de olur sanki. Çok keskin ayıran özellikleri yok anlaşılan.

Alıp uzun süre binilecekse ben toyota derim , alınacak honda nın kaçıncı sahibi olunacak ? Piyasada sıkça el değiştiren araçlardan birisi crv .

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Erman Uzun

Üzerinde uzun zaman geçmiş ama bugünlerde hafif arazi aracı incelemelerde bulunuyorum RAV4 ve grand Vitara her ikiside 2006 model yılı civarında hangisi tercih edilebilir sorunsuzluk ve arazi kabiliyeti kriter 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)

Yıllar önce ikisi arasında bende kalmıştım. Tercihimi RAV4 ten yana kullanmıştım. Aslında çok farklı değiller , yada ben öyle hissettim. Hangisini temiz bulursanız bence onu alın . Bu arada fiyatları son zamanlarda uçuşa geçti.

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...