İçeriğe Yönlendir

Alarm Kilit Ve Switch Kontrolü

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Anıl Baskan

Merhaba,

10 yıldır '97Mondeo Ghia kullanıyorum, çok da iyi bir ustam var ama o derde deva olmayınca internette araştırırken buldum forumu.

Son 2 aydır alarm çalışmıyor, uzaktan kumanda bir alıp bir almıyor, açma tuşuna basınca 2-3 defa aç-kapa yapıyor ama kilitler açılmıyor.

Anahtarcıya götürdüm, kodu almıyor dedi, usta beyinde sorun yok diyor, bu tecrübeyi yaşamış ve yol gösterecek bir arkadaş var mı acaba?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ersin Alan

2006 ghia mondeo alarmı da arada kafaya göre çalıyor açık kalan veya sorunlu kapı bu dediğiniz yöntemle bulunursa ne gibi bir uygulama yapmalıyım veya alarmı tamamen devreden çıkarma yolu var mı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

önce tespiti yapılmalı o modelde genelde kapı kilit içinden sorun çıkabiliyor

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Gezer

Arkadaşlar 2004 ghia da sol kapıda 4 camı indir kaldır düğmeleri var.aynı yerde birde kırmızı ve yeşil yanan düğmeler var ne işe yarıyor acaba .ben basıyorum hiçbir etkisi yok sadece ışıkları yanıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ersin Alan

Alarm dünden beri canı sıkıldıkça çalıyor uzın bir dönemdir sorun yoktu int araştırdım buradan da baktım şimdi 

1.Alarm sigortası söksek devere dışı kalır mı alarm yada başka türlü nasıl kapatabilirim 

2. Aracı anahtarla manuel kilitleme yapsam kapıdan Alarm yinede devreye girer mi

3. Kapı veya kaput bagaj switc olabilir deniliyor bu switc aracın gövdesinde olan parça mı oluyor bunu söktüğümüzde kimi yerlerde kablo sökün devere dışı kalır deniyor ne yapmalıyım 

4. Yukarıdaki kontrol de kapı kapat kısmında kilitleme yapılıyor mu yoksa sadece aç kapat aç şeklinde mi bu uygulamayı kaput ta nasıl Yapıcaz 

5. Alarm Torpido içinde mi bagaj sol tarafında mı mondeo ghia 2006 larda 

6. Şöför kapısı arada kilidi bırakmoyorsu bundan olabilir mi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alarm orjinal alarm ise, sol arka çamurluk içinde.. 

Çift kilitleme yapmazsanız devreye girmez.. Her halukarda devreye giriyorsa, devreye girmesini önlemek için kaput kilidine giren soketi sökün.. Kilidi algılamaz ise devreye girmez.. 

Evet kaput ve bagaj kilidi araç gövdesinde.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Oğuzhan Bilgin

Konuya yeni dahil oluyorum, 2010 focus da motor kaputunu açtım zaman 1 kere alarm öttü, vay araba alarm varmış dedim ama bunu denedim olmadı acaba nerde yanlış yapmış olabilirim? Teşekkür ederim, çok güzel bir konu olmuş ayrıca. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çift kilit kitlemiştiniz sonra kaputu anahtarla açmış oalbilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Bilgin
21 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

çift kilit kitlemiştiniz sonra kaputu anahtarla açmış oalbilir misiniz?

Evet olabilir, ama sonra bir daha yapmadı ve alarmı aktif hale getiremedim.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Kollu

Ford fiesta  2017 Trend x Model araçta alarm sistemi var mı ben duynadım göremedim varsa nasıl ayarlama yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu
(düzenlendi)

Ford fiesta  2017 1.6 model aracımın

Gaz kelebeği ön panelin neresinde ben baktım göremedim.

tarihinde Kemal Kollu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Kollu
(düzenlendi)

Alarm sisteminin çalışıp çalışmadığını anlamamız için aracın donanımında mevcut olup olmadığına mı bakmalıyız,

Yoksa sistem içinde aktif hale nasıl getirebiliriz

Aracım,

ford fiesta 2017 eski kasa 1.6 Trendx Modelidir.

tarihinde Kemal Kollu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Adem Turan

Benim arac fort mondeo lalorifer petegini degistirdikten sonra kumanda si avma dugmesi ve bagaj dugmesi calisiyr ama kilitleme dugmesi calismadi internette arastirdim ontarafta bir kutu vardi onu actim svici sokup tekrartaktim duzeldi ama beli bir sure sonra korna alarimi kendi kendine öttu ve kumandanin kilitleme dugmesi yine calismadi ve bu surekli kutuyu aciyorum soketi sokup takiyorum duzeliyor ama sonra yine kendi kendine ayni problem oluyor bunj nasil cozeriz bilgisi olan detayli bilgı veré bilirmi tesekurler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adem Turan yazdı:

Benim arac fort mondeo lalorifer petegini degistirdikten sonra kumanda si avma dugmesi ve bagaj dugmesi calisiyr ama kilitleme dugmesi calismadi internette arastirdim ontarafta bir kutu vardi onu actim svici sokup tekrartaktim duzeldi ama beli bir sure sonra korna alarimi kendi kendine öttu ve kumandanin kilitleme dugmesi yine calismadi ve bu surekli kutuyu aciyorum soketi sokup takiyorum duzeliyor ama sonra yine kendi kendine ayni problem oluyor bunj nasil cozeriz bilgisi olan detayli bilgı veré bilirmi tesekurler

kaç model?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...