İçeriğe Yönlendir

Hankook Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İnan Açıkalın

Recommended Posts

Tunç Tunçdemir
Benim aldıklarımda Made in France yazarken, diğer arabanın 205/55/16 olanlarında Made in Germany yazıyor... :unknw: Alınış tarihi Nisan 2010, 15 lerin üzerindeki tarih 03/10...

Bendekinde 'enginnered in Germany' yazıyor ama yapım yeri farklı, burdaki conti ana bayisi artık Almanya da conti imalatı olmadığını söyledi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben söktüm yazlıkları ama akşam bakayım Made in mi yoksa enginnered mi yazıyor... :unknw:

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
Ben söktüm yazlıkları ama akşam bakayım Made in mi yoksa enginnered mi yazıyor... :good1:

Umarım beni burdaki conti bayisi yanlış bilgilendirmiştir. :unknw:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Umarım beni burdaki conti bayisi yanlış bilgilendirmiştir. :unknw:

205/55/16 olanlar diğer arabanın üzerinde...Yemekten gelirken baktım dediğiniz doğru..Enginnered Germany yazıyor :good1: ....Benim 195/50/15 lerin üzerindeki yazıya akşam bakıp buradan paylaşırım...

Hankkok ların modeli W440 mış.. Bu sene 3. kışı olacak ve ben memnunum... Tavsiye ederim, kış lastiği olmasına rağmen Contilerden sessiz geliyor bana...Bu arada Hankookların ebatları 175/70/14...

Yorum bağlantısı
Mehmet Hakarar

kayma problemı için çağlar bey, marka itibarıyla ne tawsiye edersiniz,ebatlarla oynamak bnm için mantıklı olurmu.???

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

195 46 16 hankook kullanıyorum gayet memnunum yol tutuşu ve fren mesafesi çok iyi defalarca cukura düştüm balon yapmadı fakat diğer lastiklere göre daha sesli,175 65 14 bridgestone kullanırken araç aşırı kızaklama yapıyordu

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Evren Erakçora

Babaya aldığımız lastikler Macaristan üretimi. Hankook avrupada da fabrika kurmuş. Fiyatları uygun.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yılmaz Kaçar

eski bir konu ama benim aktaracaklarım yeni... lastik sesi ile ilgili forumda epeyce yazıldı. aracımda 195 65 15 91 V bridgestone er300 turanza vardı, sıcak asfalt dışındaki yollarda oluşan sesten rahatsızlığımı forumda epeyce yazdım. ik hafta önce lastikleri değiştirdim. yumuşak ve sessiz lastik istediğimi belirttiğimde izmir batı lastik görevlisi hankook önerdi fiyatı da oldukça uygundu. 195 65 15 91 H hankook kınergy eco lastik aldım. iki haftalık izlenimlerim gayet olumlu, lastik 4 dalda ödül almış, yoldaki bozuk satıh tepkileri oldukça yumuşak, turanzadan sonra belirgin bir gürültü azalması oldu, konfor arttı, ama sıcak asfalt dışındaki yollarda oluşan ses tamamen ortadan kalkmadı. hissedilir bir azalma var . şu an için doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. lastikler 2012 nin 2. haftasında üretilmiş. paylaşmak istedim...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Engin Ünal

Dün aracıma hankook lastik aldım , tanesi 115 TL. 195/60/15 K-715 modeli. Şimdi kışlıklar takılı anca 1 ay sonra takarım artık.İnşallah memnun kalırız bakalım.

Yorum bağlantısı
Hulki Erişen

Ben Hankook lastik kullanıyorum optıma 407 ve kış lastiği Pike İce çok memnun kaldım Focus hb de onu kullanacağım yumuşak sessiz kaliteli wv grupu onu kullanıyor Hankook a devam

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Merhaba, konu başlığında da belirttiğim gibi ford otosana bir başvuruda bulundum. metini aşağıda kısaca sizle paylaşmak istedim

2011 haziran ayında eşime almış olduğumuz 2011 ford focus hb comfort model aracımızda, fabrıka çıkışı bulunun hankonk lastiklerin ıslak zemin performansı konusunda bilginizin olup olmadığını merak etmekteyım. Arac bıarkın yokuş çıkmayı düz zeminde bile sankı yerde kar ve buz varmış gibi kaymakta kalkışta ıse patinaja düşmektedir. Sizin gibi bir otomotıv devinin araçlarında nasıl böyle kötü bir lastiği seştiğini anlayabilmiş değilim. Aslına bakarsanız bazı şeylerın deiğişmeyeceğininde farkında olduğumuda belirtmek isterim sonuçta siz ticari ortağınızla çıkarlarınızı koruyup bir anlaşma yapıp satmış olduğunuz sekmentin endüşük versiyonuna bu düşük sekmentli lastiği takıp kullanmışsınız.Şuan aracım 9200 km olup kendim ve aracı kullandırdığım dostlarım dahıl bu km kazasız ve belasız gördüğüm için şanslı olduğumu soyledıler. Neyse fazla vaktinizi almadan belırtıyorumkı ben sizden deiğişim talebinde bulunmamaktayım çünkü yukarda yazdığım gıbı ticari ortaklığınız ogunun değerı olan 32 binlıra için asla bozulmaz deyıp Saygıalrımı sunup formu yolladım.

Bugun ise aracı aldığım firma bana dönerek aracı teste çağırdı bende kendılerıne anadolu yakasında ikamet ettiğimi beni sözde teste çağırıp evet efendim kontrollerınızı yaptık hiç bir sorun bulunmamaktadır dıyeceklerse gelemicemi ama, çaya çağırıyolarsa gelebilceğimi beyan edince öyle bir hisse kapılmayın deiğişiminizi biz talep edersek konunun hızlana bıleceğini soylediler. Sormak istediğim sizlere sizce değişitirme ihtimalleri varmıdır :) yada oraya gıttım mı ne gıbı bır konuşma içersine gireyım şimdiden teşekkurler

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Eğer dediğiniz gibi lastikler bu kadar kötü ise değiştirirler,en azından ben olsam bu konunun üzerine gidip değiştirilmesi için elimden geleni yapardım ve ne yapıp edip değişim yaptırırdım.

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Çayınızı içer gelirsiniz sanırım :yes:

Demek durum bukadar vahım, ozaman gitmişken çay kurabiyeside götürmek lazım :(

Hiçbir şey değişmez..

Farkında gibiyim ama moralde bozmamak lazım bir umut

Eğer dediğiniz gibi lastikler bu kadar kötü ise değiştirirler,en azından ben olsam bu konunun üzerine gidip değiştirilmesi için elimden geleni yapardım ve ne yapıp edip değişim yaptırırdım.

dediğim gibi anlatılmaz yaşanır hani sırf ben hissetsem olayı bişey değil hankok satan lastik bayıde bu lastıkler malesef boyle beyfendı dedi. artık kazam muabarek olsun deyip saldıracam

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Pek umudum yok ama yine hakkınızda hayırlısı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hankook lar aslında iyidir. Bence sizin lastikte üretim hatası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Pek umudum yok ama yine hakkınızda hayırlısı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Teşekkürler. allah kazayı hiç birimize göstermesin

tabı ıyı marka olabılır bizim biraderde almanyada Hankook Ventus V12 evo k110 kullanıyor. Lastıkler 300 km performans lastiği uçarcasına türkıyeye geliyor ama gelin görünki benımkıler at arabası anca çeker :) . Şaka bir yana dediğiniz gibi belkide fabrıka hatası vardır

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

aynı sorun bende de var.

çetaş'a gidim görüştüm, test yaptılar sonuç aks dediler iç aksların değiştirilmesi gerekiyormuş

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

+1

Düşük bir ihtimal ama lastik uygun olmayan ortamlarda saklandığı için bayatlamış olabilme ihtimali geliyor aklıma.

Ayrıca madem düştünüz arkasına bence gidin servise bakalım ne diyecekler.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mich. Sport gibi bir modeldi , S-maxte sıfır olarak gelmişti, 7000 km sonra hali kalmamıştı, her lastik 10.000km sonra aynı davranışları sergiler derim. Hankook un hangi modeli bilmiyorum ama benim hatırladığım 2 modeli testlerde gayet iyi sonuçlar almıştı.

+1

Düşük bir ihtimal ama lastik uygun olmayan ortamlarda saklandığı için bayatlamış olabilme ihtimali geliyor aklıma.

Ayrıca madem düştünüz arkasına bence gidin servise bakalım ne diyecekler.

maalesef şehir efsanesi, hurafe odur ki: zamanında gümrükte sorun yaşmış ve 8-9 ay kadar sonra çekilmiş malları satamasın diye, yerli lastik üreticilerinin piyasaya yaydığı bir tabirdir, 2-3 sene rafta beklesin, bişeycik olmas

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

aynı sorun bende de var.

çetaş'a gidim görüştüm, test yaptılar sonuç aks dediler iç aksların değiştirilmesi gerekiyormuş

Hıım aks demek pekı sız ne karar verdiniz.? garanti kapsamında değiştiriceklerdir dimi klasik kullanıcı hatalarından değildir umarım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...