İçeriğe Yönlendir

Nano Fuel Bor yakıt tasarruf katkısı

Atila Taşçı

Recommended Posts

Çağlar Bayur

würth-carbon clean-nnt bor vs hepsi farklı markalardır. Faydasını-zararını bilemem, test raporunu sunabileni bilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Baha
(düzenlendi)

Senelerdir yazılanları okuyorum, tam kullanacak oluyorum ki vazgeçiyorum. Bu bor işi hala tam açıklığa kavuşamadı piyasada.

En güzeli kullanmadan önce bir 50-60 yıl bekleyip sonuçları görmek. :lol:

tarihinde Hakan Baha tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Carbon clean islemi ile yakit katkisi farkli seylerdir.

İyide wurth un ürünüde adı katkı olmasına rağmen yanma odası sibob ve enjektör, yakıt hattı ve deposunu temizliyor, yanıcı değil deterjan bazlı ve aynı şekildede CC gibi uygulanıyor, test sonucu varmı o ayrı fakat sitesine bakarsanız numarasını unuttum teknik bilemem nesine göre test edilmiştir yazıyor, etkisi süper, bence wurth yada carbon clean dışında başka şey kullanmayın, şuan için imkanım yok ama CC deki gibi kompresyon testi yapmak lazım wurth için, bence ikiside aynı iş görür, biri alaman biri abd malı, bunların muadili bişeyde belki vardır ama ben görmedim, wurth un zarar verdiği araç duymadım ama cc için aynı şeyi söylemiyorlar bosch servis bile yapma demişti üstelik cc nin yetkilisiyle telefonda konuştuğu halde, belki yanlış uygulamadandır ama sonuçta wurth u servis bile öneriyor, ayrıca depoya atılınca katkı oluyor söylemine katılmıyorum, cc makineyle oluyor ama mazot karıştırılarak kullanılıyor, wurth de depoda az mazot varken kullanılıyor ve araç sürülüyor bence daha etkili, ben ilk denememde arabanın baya rahatladığını farketmiştim, depoyu doldurunca diğer dandik katkılar gibi etkisi fakanda geçmiyor üstelik, bence her ikiside iş görür ve faydalı, fiyat olarakta aynılar sanırım, cc de makine bağlandı diye fazladan para alıyorlar okadar, en kesin sonuç kompresyon testini wurth kullanmadan ve sonrasında yaparak alınan sonuç olucak bence.

Yanlış anlama olmasın elbette CC nin faydası var ama ben kendi kullanım sonuçlarıma göre wurth kininde gayet güzel olduğunu biliyorum o yüzden emin şekilde yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

nano teknoloji diyerek bal kıvamında sıvıyı yakıt deposuna boca etmek oldukça cesaret isteyen bir şey.

Çağlar bey'in yazdığı gibi teknik analizleri sunamıyorlar,yüksek okulların akademisyenleri tarafından faydalıdır raporu olsa bile ,ki böyle bir raporda yok ,ben kullanmam.,çünkü ileride yakıt sisteminden nasıl bir sonuç alınacağını test etmek için aylar hatta yıllar 100 bin km'ler ! gereklidir.

ben türkiyeden alınan teknik analiz sonuçlarınada inanmam ,suçsuz adamı yıllarca hapiste çürüten yurdumun insanı ,maddi çıkarla uygunluk raporuda verebilir.

arkasındaki güç'ün kim olduğunu biliyormusunuz ?.

würth yakıt katkısına gelince kullandım,faydasınıda gördüm.ford yetkili servis istasyonlarında satışa sunmuştu,herhalde ford'unda bir bildiği vardır.

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Barış Kalkan

konu çok zaman önce açılmış ama birde ben denemek istedim

nnt firmasının bor yakıt katkısından sipariş verdim, sadece kardeşimin tavsiyesi ile, bir depoyla sehir içi yaklaşık 100km fazla yaptım dedi

ama nette yazılanlarda çoğu kişi memnun kalmamıştı birde ben deneyip görüşlerimi yazarım deneyip görücez neler olucak bir işe yarayacakmı yoksa enjektör vs sorun cıkarıcakmı

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Senelerdir yazılanları okuyorum, tam kullanacak oluyorum ki vazgeçiyorum. Bu bor işi hala tam açıklığa kavuşamadı piyasada.

En güzeli kullanmadan önce bir 50-60 yıl bekleyip sonuçları görmek. :)

Bence 50-60 yıl daha hiç beklemeyin.. Yağınız, yakıtınız kaliteli olsun yeter.. Mobil veya Castrol yağ aldığınızda üzerinde şu ibare çok dikkat çekicidir, Kesinlikle başka bir katkı ile kullanmayınız...

Zaten aldığımız yağlarda ve yakıtlarda bazı katkılar var... Motorun verimli, sessiz çalışması için...

Zamanında bende aracımı ilk 15.000km. bakımında NNT Bor Power yağ katkısı ile kullandım.. İnanılmaz derecede aracım titreşimli çalıştı, Performansında ve Yakıt ekonomisi için bana %00.1 bile birşey vermedi..

yaklaşık 500km. yaptıktan sonra yeni değişmiş yağımı boşattım, tekrardan yağ değişimi yaptım. yaklaşık 1000km. kadar bu huzursuz çalışma devam etti sonra kendini bulmaya başladı Motor...

gelelim 1000km. Menzili olan Otomobilin 1350km. fazla menzil yapmasına, bu insanlar bizi Gerizekalı yerine koyup, ceplerini dolduruyor, bunun hiçbir başka açıklaması yok... yav aklım mantığım almıyor bir katkı ile bir Otomobil nasıl 350km. yol yapar???

konu çok zaman önce açılmış ama birde ben denemek istedim nnt firmasının bor yakıt katkısından sipariş verdim, sadece kardeşimin tavsiyesi ile, bir depoyla sehir içi yaklaşık 100km fazla yaptım dedi ama nette yazılanlarda çoğu kişi memnun kalmamıştı birde ben deneyip görüşlerimi yazarım deneyip görücez neler olucak bir işe yarayacakmı yoksa enjektör vs sorun cıkarıcakmı

Keşke almasaymışınız, yada aldıysanız Motorunuzu üzmeyin...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

bende uygulamadan sonra inanayımmı diye kesin kara veririm :D kardeşimdeki 2009 nissan micrada işe yaramış kardeşime inanırım çünkü sürekli yolda geciyor günü benim ka'da ne kadar etki eder bakıcam :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bende uygulamadan sonra inanayımmı diye kesin kara veririm :D kardeşimdeki 2009 nissan micrada işe yaramış kardeşime inanırım çünkü sürekli yolda geciyor günü benim ka'da ne kadar etki eder bakıcam :D

Sorabilirseniz, önceden lt/100km tüketimi ne imiş?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Sorabilirseniz, önceden lt/100km tüketimi ne imiş?

Çağlar abi sentetik yağlarda yağın yapısını bozmuyor mu bor benzeri yağ katkıları?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

çaglar abi 6.5 lt civarı normalde yaktığı şehir

benim sipariş verdiğim yağa katılan değil yakıt deposuna boca edilen türden yakıt katkısı yağa karıştırmak yağın yapısını bozabilir mantık olarak

yakıt katkısını denemek istiyorum gercekten bir işe yarıyormu..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

çaglar abi 6.5 lt civarı normalde yaktığı şehir

benim sipariş verdiğim yağa katılan değil yakıt deposuna boca edilen türden yakıt katkısı yağa karıştırmak yağın yapısını bozabilir mantık olarak

yakıt katkısını denemek istiyorum gercekten bir işe yarıyormu..

Yakıt katkısını bir kereye mahsus kullanamıyorsunuz ama her depo alımında kullanılması öngörülüyor...

her depoda 20-25tl extra maliyet demek, nerede kaldı Ekonomi ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yakıt katkısını bir kereye mahsus kullanamıyorsunuz ama her depo alımında kullanılması öngörülüyor...

her depoda 20-25tl extra maliyet demek, nerede kaldı Ekonomi ?

Bedava olursa ekonomi sağlar çoğu dizel araçta katkı fiyatına yakıt alınca aynı kilometreleri yaparsınız.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bedava olursa ekonomi sağlar çoğu dizel araçta katkı fiyatına yakıt alınca aynı kilometreleri yaparsınız.

Bence daha çok km. yapar :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ben 30 litre vpower a 10 litre gtl katıyorum :):)

Aman bir depoya, 1lt. benzin atmayında minibüscüler, otobüsçüler gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan üççetin

20 senedir tekstil sektöründeyim o kadar yalancı dolancı cambaz fetbaz gördümki , böyle, araçlar için yok çok km yok performans ilacı 20 liraya falan bana bunlar komik ve gayrıciddi geliyo nedense bi ara suyla çalışan arabaya takılan bi alet çıkmıştı suyla çalışan 100 km de 1 litre benzin harcayacağını vaad ediyodu :) tamirci bi arkadaşım hemen bayiliğini aldı telmaşa bişey 1 haftada 15 tane sattı 15 ide sonra geri getirip kafasına atmıştı ...:) hep o geliyo aklıma

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

20 senedir tekstil sektöründeyim o kadar yalancı dolancı cambaz fetbaz gördümki , böyle, araçlar için yok çok km yok performans ilacı 20 liraya falan bana bunlar komik ve gayrıciddi geliyo nedense bi ara suyla çalışan arabaya takılan bi alet çıkmıştı suyla çalışan 100 km de 1 litre benzin harcayacağını vaad ediyodu :) tamirci bi arkadaşım hemen bayiliğini aldı telmaşa bişey 1 haftada 15 tane sattı 15 ide sonra geri getirip kafasına atmıştı ... :) hep o geliyo aklıma

Arkadaşınızın yaptığı biraz emek uğraşı gerektiriyormuş yine bide fuel shark var ki ekonomi yapmak konusunda en rahat çözüm, çakmaklığıa takıyorsunuz tamamdır :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan üççetin
(düzenlendi)

fuel shark 15 lira bi deniyim......yav ne olacak ...güzel pazarlama taktiği.............

tarihinde Serkan üççetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

bor yakıt katkısı bir işe yaramıyormuş tasarruf olarak, yakıt sistemini temizledimi bilemem, 36lt benzine aldım ve karıştırdım içine şuan 360 kmde ve ceyreğe yaklaştı hiç birsey farketmedi fakat pazar günü şehir içi 100 kmnin üstünde yol yaptım araçta 5 kişiydik yoros kalaesine giden dik yokkuşlarda kullandım aracı buda yakıtı ektilemiş olabilir.

genel düşüncem bir daha almam denemiş ve tecrübe etmiş oldum en güncel testi ben yapmış oldum.

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...