İçeriğe Yönlendir

Honda 1.4 is sizce nasıl araç

Rıdvan Kocabaş

Recommended Posts

Rıdvan Kocabaş
(düzenlendi)

Arakadaşımda 2001 model Honda Civic 1.4 is araç var , 120 binde makul bir fiyata bırakacak bana sanırım 90-100 hp motoru var tam rakamı bilmiyorum ,abs ve kliması mevcut 1 parça boyası var. Kronik sorunlarını bilmiyorum Hondayı pek tanımıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :rolleyes:

tarihinde R?dvan Kocaba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Yağını suyunu koyup uzun süre sorunsuz binebileceğiniz araçlardan biri, kısaca özetlenecek olursa.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Arakadaşımda 2001 model Honda Civic 1.4 is araç var , 120 binde makul bir fiyata bırakacak bana sanırım 90-100 hp motoru var tam rakamı bilmiyorum ,abs ve kliması mevcut 1 parça boyası var. Kronik sorunlarını bilmiyorum Hondayı pek tanımıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

Öncelikle ; Araç sedan mı? Düz vites mi? Rengi nedir? Size bırakacağı ve makul dediğiniz fiyat nedir?

1.4isler 90bg dir. torku düşüktür ama iyi devir çevirir.

1.4is HB ise ( yani benimkinden) Seriliği 160km/s'a kadar aşağı yukarı 1.6ies sedanla aynıdır. Pek 1.4 olduğunu hissettirmez.

1.4is Sedan ise Hb'e göre aşağı yukarı 300kg yakın bir fark olacağından, seriliği ve klima açıkken 3500-4000bin devirin altında yokuş çıkmayı unutun. Hele birde otomatikse, Honda için söylenen az yakar çok kaçar lafını unutun derim.

Kronik bir sorunu yoktur. 2001 makyajlı kasadır. Güzeldir. Yukarıda yazdıklarım, Bir HB kullanıcısı olarak Beni rahatsız edebilecek şeyler. Ama İlk defa Civic sahibi olacak birini çok rahatsız etmeyecektir ve her seferinde aracın az yaktığından ve çok iyi kaçtığından bahsedeceksiniz :nazar:

Siz yukarda sorduğum sorulara cevap verirseniz, Bende Size gerekli şeyleri söyleyebilirim...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Rıdvan sen en iyisi biryerlerden bir resim ekle yorum yapanda ona göre yapsın :):nazar:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
(düzenlendi)

Araç sedan ,düz vites kırmızı renkte , 121 bin km de , ağır bakımları yapılmış , 13.000 e bırakacak bana piyasada 99-00 lara o parayı istiyorlar , camı çatlakmış o kadar , ağırlığı 1 ton yokmuş 900 küsür kiloymuş :nazar:

Resim aracın gerçek resmidir ,alıntı değildir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Honda'nın "Honda" olduğu kasadır bence. Sürerken kaputun üstünü görürsünüz. Hatta kasislerde kaputun titremesi kamyonet hissi verir. Ancak çok düzgün tasarlandığını ve 1.4 motorun 1.6 dan daha mantıklı bir motor olduğunu düşünüyorum. Emisyon şartları nedeniyle o tarz motorları artık yapamıyorlar yasak. Kasa temiz ise düşünmeden alınabilir. uzun yolda kullandım, yeterli bir araç. 1.4 olduğu sizi yanıltmasın.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
(düzenlendi)
Honda'nın "Honda" olduğu kasadır bence. Sürerken kaputun üstünü görürsünüz. Hatta kasislerde kaputun titremesi kamyonet hissi verir. Ancak çok düzgün tasarlandığını ve 1.4 motorun 1.6 dan daha mantıklı bir motor olduğunu düşünüyorum. Emisyon şartları nedeniyle o tarz motorları artık yapamıyorlar yasak. Kasa temiz ise düşünmeden alınabilir. uzun yolda kullandım, yeterli bir araç. 1.4 olduğu sizi yanıltmasın.

Mehmet bey size ve diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim :D

Ufak tefek şeyleri var ön camı çatlak ve muaynesi yakın ,sanırım cam değişmeden muayneden geçilmiyormuş başka hiç bir sorunu yokmuş 1 parça kapıda boya var o kadar banada mantıklı gibi geliyor araç ,nasipse olur bakalım,araç şehir dışında karar verirsem arayıp almaya gideceğim inş. :D

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Honda markasını sorunsuzluğu için severim. Bu kasalarda en çok tutulan kasalardan biridir. Fiyat bencede makul. 2001 model olup, abs klimada olduğuna göre deri koltuk ve airbag yok sanırsam. Airbagi yazmamaışsınız ondan yok dedim. Araçda kazada yok bir parça boya varsa çok çok uygun bence şimdiden hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
Honda markasını sorunsuzluğu için severim. Bu kasalarda en çok tutulan kasalardan biridir. Fiyat bencede makul. 2001 model olup, abs klimada olduğuna göre deri koltuk ve airbag yok sanırsam. Airbagi yazmamaışsınız ondan yok dedim. Araçda kazada yok bir parça boya varsa çok çok uygun bence şimdiden hayırlısı olsun

evet airbag yok , abs ve klima mevcut, koltuklar kadife :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bugünlerde tersim döndü herhalde. Ne söylesem tersi çıkıyor. Ama Bu honda forumlarında okuduğum yazılar geldi aklıma ve arada okadar fark varmış gibi kaldı aklımda. Şimdi evde dingin kafayla ufak bir araştırma yapıp teknik verilere baktım, benimkiyle arasında 25kg varmış :p

13.000TL rakam gayet iyi. Kırmızı bide daha ne olsun. Çatlak camı dert etmeyin. Aracı alıp kasko yaptırırsınız. Camıda kaskodan değişirsiniz. Vize için gerekli bakım ve ayarları yaptırdınızmı sorunsuz geçersiniz diye düşünüyorum. Bu arada Airbag olmaması garip. Mesela Makyajsız kasalarda varsa ikisi birden oluyor. Ama Yinede rakam güzel, Arabada güzele benziyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
...Aracı alıp kasko yaptırırsınız. Camıda kaskodan değişirsiniz. ...

Duymamış olalım bari. Kaskolar yüksek diye şikayet etmeyin sonra. :p

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Duymamış olalım bari. Kaskolar yüksek diye şikayet etmeyin sonra. :blush:

Ben hiç bir zaman kaskolar pahalı diye şikayet etmedim ki ;) Kaskosuz arabaya binmem, Fusionda 2004ten beri hasarsızlığım varsa, 97 hondaya, 2004 fusionun neredeyse 3 katı fazla kasko bedeli ödüyorsam. Bir cam değiştirme teorisi üretmeye hakkım vardır herhalde dimi hocam ama :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çatlak camı dert etmeyin. Aracı alıp kasko yaptırırsınız. Camıda kaskodan değişirsiniz.

Hımm... Sigortacılarda öyle diyordu :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Ben hiç bir zaman kaskolar pahalı diye şikayet etmedim ki :p Kaskosuz arabaya binmem, Fusionda 2004ten beri hasarsızlığım varsa, 97 hondaya, 2004 fusionun neredeyse 3 katı fazla kasko bedeli ödüyorsam. Bir cam değiştirme teorisi üretmeye hakkım vardır herhalde dimi hocam ama :p

Tabii ki yok.

not: Yukarıdaki mesajda yüksek demişsin :)

not2: zaten ciddi olduğunu düşünmedik.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

657 etkisi olmasın ? Bir döküman hazırlayıp yatmam lazım, hazırlamamak için tüm mesajlara cevap yazıyorum.

olimpia marka ön cam 200-300 lira olması lazım.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
olimpia marka ön cam 200-300 lira olması lazım.

Honda farkı mı ki bu? Ben yazın 130 liraya aldım Olimpia'yı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben hiç bir zaman kaskolar pahalı diye şikayet etmedim ki :p Kaskosuz arabaya binmem, Fusionda 2004ten beri hasarsızlığım varsa, 97 hondaya, 2004 fusionun neredeyse 3 katı fazla kasko bedeli ödüyorsam.

Bunun sebebi; Honda'nın yaşı, teknik yapısı ve portföydeki honda sayısı...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
Rıdvan abi çarşamba günü aynı arabayı tuv e muayneye göturcem camı unutmassam sorıyım buraya yazarım sonucu...

Yunuscum çok memnun olurum :good1:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Focustan sonra kendinizi azıcık gömülü veya tabanda oturuyor hissedersiniz söyleyeyim :good1:

Yorum bağlantısı
Abdullah Palat

benim aynı kasayı kullanan arkadaşım aracından gayet memnun pek sorun çıkarmadığı herkesçe bilinir birde hondacılar pek fazla araç değiştirmezler aracı yenilerler ama hondadaan vazgeçmezler alışkanlık yada bağımlılık diyelim eğer alırsan aracın hayırlı olsun kazasız ve cezasız günlerde kullanman dileğiyle

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

arkadaşa detayları sordum araç hakkında arka rezistansta bağlantı yerinden kopukmuş , yıkmacı koprarmış . Sanırım tamiri zormuş bu da arka camda mı değişecek demek oluyor acaba ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
Bunun sebebi; Honda'nın yaşı, teknik yapısı ve portföydeki honda sayısı...

Yok ben biliyorum bunları Abi. Ben fusiondan 3 kat fazla ödüyorum derken. Gıkım çıkmıyor anlamında söyledim :) Hiç bir zaman kaskolar pahalı demedim. her aracın satışta olduğu gibi, Kaskodada bir bedeli vardır. Bence 2004 model 1.6 ford marka bir araç için 380TL gayet uygun bile :D

Ama teorimin hala arkasındayım :p

Focustan sonra kendinizi azıcık gömülü veya tabanda oturuyor hissedersiniz söyleyeyim :)

+1907 güzel bir histir. Can sıkmaz. Ama kumaş pantolonla oturup kalkarken, Arka dikişlerden cırtlama ihtimali yüksektir ;)

arkadaşa detayları sordum araç hakkında arka rezistansta bağlantı yerinden kopukmuş , yıkmacı koprarmış . Sanırım tamiri zormuş bu da arka camda mı değişecek demek oluyor acaba :unknw:

Eğer cama ulaşmadan koptuysa, kablodur hallolur. Ama camdaki zımbırtılarsa ozaman zor :(

Ufak şeyler bunlar araç temiz ise kaçırmayın, Fiyat çok iyi :)

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...