İçeriğe Yönlendir

Honda 1.4 is sizce nasıl araç

Rıdvan Kocabaş

Recommended Posts

Adnan Çakır

Aynı model ve rengin 1.6 sı bir arkadaşımda vardı kırmızı olduğu için kaskosu da pahalı oluyor diye biliyorum :D;) ama hala sıkı bir Honda'cıdır.Benimde beğendiğim Hondanın en güzel kasasıdır.Alırsan şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Çevremdeki honda kullanıcılardan , cıvıc lerin parçalarının, aynı segmentdeki diğer araçlara göre, farkatar derecede pahalı olduğunu duymuştum.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Çevremdeki honda kullanıcılardan , cıvıc lerin parçalarının, aynı segmentdeki diğer araçlara göre, farkatar derecede pahalı olduğunu duymuştum.

??? Şok oldum diyebilirim. Ama Tabi 97-01 model arası bir aracın parçasını, Aynısını dışarda bulabilmenize rağmen gidipte yetkili servisten alıyorsanız bişey demem.

Mesela Benim merkezi kilit beynimi ne bozuldu, Servis 500TLden fazla fiyat verdi. Ben dışarda montaj dahil 30TL ye hallettim.

Orjinal; Triger ve motor kayışları, alttakım ve daha 1-2 eklenti özel serviste 400tl ye yaptırdım daha ne olsun. Nerdeyse bakkalda bile parçası mevcut bu kasaların :)

Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu

bu kasa civiclerden korkma gönül rahatlığı ile alabilirsin parça sorunu kesinlikle yaşamazsın ve avrupa - japon araçlarının içinde en ucuz parçası olan araba bunlardır. bende euro civic vardı onun parçaları pahallıydı ama hiç bozulan bi parçası olmadı. :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
Arabayı götürdüm bugün muayneye arka fren sorunlu cıktı tekrar muayneden geçtim neyse izlenimlerim;

1-Aşırı cok yakıyor bence otomatiğini düşünemiyorum bile.(106 km yaptım çeyrek depo gitti 3 devir hiç geçilmedi)

2-Motor kasa ve sanzımanı süperdi.(Araç manueldi.)

3-Alınır ama tüpsüz binilmez...

Rıdvan abi son olarak çatlak cam geçiyormus hafif kusur olarak öle dediler ordaki yetkililer..

Teşekkür ederim Yunus'cum cam için verdiğin bilgiler ve diğer bilgiler için :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

münferit araçlar çok yakabilir. ayarı kaçmıştır katalitik tıkanmıştır vs. o araç çok yakmaz.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Duymamış olalım bari. Kaskolar yüksek diye şikayet etmeyin sonra. :)

Bence camı kaskodan değiştirmek gayet etik. Neden?

Bizim araba aynı sigorta şirketinden 14 senedir kaskolu. Ve 14 sene içinde mini hasar dahi tamir edilmedi. Kaskodan alınmış 1 kuruş yok.

geçen sene ön cam çatladı ve kaskodan değişti. 6 ay sonra şans bu ya bir daha çatladı. ama sigorta şirketi yıllarca bu cam değiştirme hakkını kullanmamış olmanı hiç önemsemiyor. Araba kasko döneminin bitmesi için çatlak camla dolaşıyor...

Demekki benim senede 1 kere cam değiştirme hakkım var, 2 kere olursa hiçbir suçum olmasa da önemsemiyor. Benim camım çatlaksa ve o seneki hakkımı kullanmaışsam, o camı değiştirtirim arkadaş....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bence camı kaskodan değiştirmek gayet etik. Neden?

Bizim araba aynı sigorta şirketinden 14 senedir kaskolu. Ve 14 sene içinde mini hasar dahi tamir edilmedi. Kaskodan alınmış 1 kuruş yok.

geçen sene ön cam çatladı ve kaskodan değişti. 6 ay sonra şans bu ya bir daha çatladı. ama sigorta şirketi yıllarca bu cam değiştirme hakkını kullanmamış olmanı hiç önemsemiyor. Araba kasko döneminin bitmesi için çatlak camla dolaşıyor...

Demekki benim senede 1 kere cam değiştirme hakkım var, 2 kere olursa hiçbir suçum olmasa da önemsemiyor. Benim camım çatlaksa ve o seneki hakkımı kullanmaışsam, o camı değiştirtirim arkadaş....

Senin durumun farklı...

Ancak bu aşamada da sana cam kırılmasında 3 cam veren veya camda sınır tanımayan bir şirkete geçmeni tavsiye edeceğim...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Senin durumun farklı...

Ancak bu aşamada da sana cam kırılmasında 3 cam veren veya camda sınır tanımayan bir şirkete geçmeni tavsiye edeceğim...

%70 hasarsızlığı da verecek mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
%70 hasarsızlığı da verecek mi?

Tabiki... Ama 70 değil bu en yüksek veren 65 şu anda (bildiğim kadarıyla)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Tabiki... Ama 70 değil bu en yüksek veren 65 şu anda (bildiğim kadarıyla)

Aslında en çok bu hasarsızlık bağlıyor.

bir fiyat çıkarır mısın bana. araba 2000 model ambiente gp. sahibi 54 yaşında bayan, Tek sürücü indirimi yok :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında en çok bu hasarsızlık bağlıyor.

bir fiyat çıkarır mısın bana. araba 2000 model ambiente gp. sahibi 54 yaşında bayan, Tek sürücü indirimi yok :)

Tc, Plaka ve ruhsattaki adresin hangi ilçe olduğu lazım...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Tc, Plaka ve ruhsattaki adresin hangi ilçe olduğu lazım...

bulup göndereyim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bulup göndereyim...

Can, 11/03/2010'dan sonra görüşelim...

Bitime bir aya kala fiyat verebiliyoruz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
O farenin ne kadar az yaktığı ve neler yapabildiğini herkes gordu yokuşlarda dizelden bi farkım yoktu :good1::good1:

0nu diyorum zaten senin fare az yakıyordu ondan 1.4 honda fazla gelmiş olmasın :good1:

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Can, 11/03/2010'dan sonra görüşelim...

Bitime bir aya kala fiyat verebiliyoruz...

Bilgileri ben yazmıştım sanki :):)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bilgileri ben yazmıştım sanki :rolleyes::(

Evet ben aldım bilgileri Can...

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Fatih Evcin

Merhaba :) 

konuyu hortlatmak zorundayım yeni konu açmamak için. 

1990 model Honda 1.4 alınır mı? Alınmaz mı ? Neden ? :) 

çok dar bir bütçe ile ayağımı yerden kesecek bir araç almam lazım :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

Şu ara bakıyorum almaya niyet ediyorum fakat japonun eskisi korkutuyor . 

Malum ev aldık bütçe daraldı. 

11 liraya bulduk bi 90 model civic ama sizlerden fikir almadan karar vermez oldum 🙂

bir yanda civic var bir yanda broadway 🙂

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Şu ara bakıyorum almaya niyet ediyorum fakat japonun eskisi korkutuyor . 
Malum ev aldık bütçe daraldı. 
11 liraya bulduk bi 90 model civic ama sizlerden fikir almadan karar vermez oldum [emoji846]
bir yanda civic var bir yanda broadway [emoji846]
Hiç anlamam ama ben olsam piyasada bulunan dan yana kullanırım Broadway tercih ederdim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...