İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Murat Coşkun

Ona bakılmadı ama amörtisörler değişirken incelemiştik sağlamdı ama ben bi kontrol ettireyim,sürücünün yanındaki koltuğa oturup paspasa ayağını basınca ses geldiği anda sanki alttan bişey vuruyor gibi hissediliyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Sarıca

direksiyonu sağa ve sola çevirirken şoför tarafından tak tak diye ses gelmeye başladı.ufak dönüşlerde olmadı .sorun ve çözümü nedir.aksları 1-1,5 sene önce değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

direksiyonu sağa ve sola çevirirken şoför tarafından tak tak diye ses gelmeye başladı.ufak dönüşlerde olmadı .sorun ve çözümü nedir.aksları 1-1,5 sene önce değiştirmiştim.

çok şükür sıkıntıyı çözdük arkadaşlar.helezon yayı kırılmış.gece olduğu için hiç oraya bakmak aklıma gelmemişti. :)

Yorum bağlantısı
İsmail Özler

ilk kalkışta araç neden titrer ve zor kalkar ?(bu arada şöyle bir detayda var debriyaj yukarıdan kavrıyor ve araç ilk kalkışta pedal gazına biraz yüklenmemi istiyor) 

Yorum bağlantısı
Murat Coşkun

ilk kalkışta araç neden titrer ve zor kalkar ?(bu arada şöyle bir detayda var debriyaj yukarıdan kavrıyor ve araç ilk kalkışta pedal gazına biraz yüklenmemi istiyor) 

Benim tahminim baskı balatası, el frenini çekip aracı hareket ettirmeye çalışarak kontrol. 90 ile giderken 5. viteste aracın devrinin 2250 olması lazım daha yüksek devirde 90 hızına ulaşıyorsa baskı balata ömrünü dolduruyor demektir, yine seyir halideyken aniden kaza basıp yüksek devir alıyorsanız ve araç nazlanarak hızlanıyorsa yine baskı balatasındandır  bu yöntemlerle test edebilrsiniz. Onun dışında bildiğim kadarıyla ford araçlarda debriyaj diğer araçlara göre yukardan kavrar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Coşkun

Benim ses sorunu viraj demirindeymiş (direksiyonu sağa sola sallyınca alttan bişey vuruyor gibi ses geliyordu).   Benzer sorun yaşayanlara fikir vermesi amacıyla paylaşmak istedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rasim Bolat
(düzenlendi)

dün direksiyon pompasını tamir ettirdim keçeler kaçırıyordu.  150 tl (kraft 900 ml atf direksiyon yağı ve işçilik dahil) fiyat olarak nasıl  tamir sonrası tekrar nüksetme olasılığı var mı?

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Merhaba. Sabah ilk marştan sonra direksiyon seyir halinde düz konumda çok sert olmaya başladı. Biraz yol aldıktan sonra düzeliyor. Nedeni ne olabilir? Araç mondeo mk3 bu arada.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Ali Aydemir

arkadaşlar bu direksiyon sertliği normal'mi ne çok sert ne çok hafif yani orta derecede 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Benim dreksyonda bana sert geliyor diger arçlara nazaran ancak tüm focuslarda bu şekildemiş eger anormal bir sertlik yok ise eğer

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Aydemir

Benim dreksyonda bana sert geliyor diger arçlara nazaran ancak tüm focuslarda bu şekildemiş eger anormal bir sertlik yok ise eğer

aynen Bende Farkına Yeni vardım Aklıma Yeni Geldi Dikkat etmemişim meğer Diğer Araçların Çok Yumuşak . Herhangi bir problem Yok Gayet iyi ve normal dediler

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus direksiyonları biraz daha serttir. Normal bir durum. Başka araçlarla kıyaslamayın.Yolda giderken güven vermesinin bir sebebi de budur zaten.

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaşlar bu direksiyon sertliği normal'mi ne çok sert ne çok hafif yani orta derecede 

Merhaba Hasan Ali Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serbay Şiret

Arkadaşlar direksiyonu sağa sola oynatinca vıyk diye gicirdama sesi geliyor. Alt takimlara falan bakıldı sıkıntı yok. Direksiyon milinin keçesi varmış sanırım aordan geliyormuş. Sizce ne olabilir başına gelen var mi

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hamdi Gökhan Atasoy

mondeo 1997 ghia araç için sıfır direksiyon kutusu bulamadım , bir üst kasanın (MK3) veya başka bir ford modelinin direksiyon kutusu uyarmı , uydurulabilirmi sıfır kutu takmak istiyorum revizyonlu kutu randıman vermiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...