İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Okyay Pay

arkadaşlar benim bir önerim var !!!

forumdaki herkes fordun web sitesine girip üye olsun

sonra direkt web sitesinin mailine ;

sarf malzeme nedir , tanımı

direksiyon sarf malzememidir , evet ise sarf malzeme tanımına uygunmudur.

sorularını sorsun ve cevabını e-mail yoluyla istesin.

bakalım kaç değişik cevap gelecek ve dikkatleri çekilecek mi ???

cevapları arkadaşa yollayalım , belki hakkını aramada yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

arkadaşlar benim bir önerim var !!!

forumdaki herkes fordun web sitesine girip üye olsun

sonra direkt web sitesinin mailine ;

sarf malzeme nedir , tanımı

direksiyon sarf malzememidir , evet ise sarf malzeme tanımına uygunmudur.

sorularını sorsun ve cevabını e-mail yoluyla istesin.

bakalım kaç değişik cevap gelecek ve dikkatleri çekilecek mi ???

cevapları arkadaşa yollayalım , belki hakkını aramada yardımcı olur.

Ford isyan eder.. Bu maillerin hepsine takip dosyası açıyorlar ...
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

açsınlar işte işleri ne gocakellerin

takip dosyası açmak istemiyorlarsa versinler adamın direksiyonunu adam olsunlar

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

Sayın ford yetkilisi

Size çok küçük bir ricam olacak , sadece bilgi edinme mahiyetinde soruyorum , cevabı lütfen mail adresime yazılı olarak yollayın , telefonla aramanızı İSTEMİYORUM!!!

soru şu ;

*sarf malzeme nedir ?, tanımı !!!

*direksiyon sarf malzememidir?

cevap evet ise sarf malzeme tanımına uygunmudur?

Olası cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim .

bu maili atmaya çalışıyorum yolla dediğimde siteleri server hatası veriyor :)

çok komik yahu bu kadar olur :)

aynı maili diğer markalara da atmak lazım aslında ,cevapları karşılaştırmak için http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

evet ben üye idim zaten ama gönder dediğimde aynı hatayı yapıyor , geçici sorun var heralde

aynı soruyu toyotaya attım bakalım ne cevap gelecek

o da işe yarar

Bu forumda söylenmez belki ama Ford ofsayt bir araba. Bu tarz problemler bu üretim seklinde cikar. Ama önemli olan bu problemlerin nasil cözüldügüdür. Otosan'in da yedigi halt asikar. Bu olay bir Toyota'da olsaydi büyük bir ihtimalle hata düzeltilirdi. Ford'un da Toyota'nin servis kalitesi ve garanti politikasini benisemesi gerek.

Araba alan kisilerin %50 si (bence) aliskanliktan ayni markayi aliyor. Böyle yapan bir sirketin arabasini almadan önce müsteri bir kere daha düsünür. Sonucta kendileri kaybediyorlar.

Uzun lafin kisasi sikayet edin derim. Ama degistirmezlerse de kafaya takmayin. Degmez.

çok doğru söylüyosun

sırf bu yüzden bi dahaki tercihim ford olmayabilir.

ki 87 den beri ford kullanıcısıyım (yız)

haa benim problemim olduğundan değil , ama ya olursa !!!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

evet direksiyon sarf mazeme olsa bile onunda bir garantisi vardır ve araştırılmalıdır neden o hale geldi diye eğer deride sorun varsa hemen değiştirmeleri gerekir.

Bu aşınmaya 1. etken güneş, ikinci etken terleme..

Yukarlarda da dediğim gibi.. Aşınmayan focus direksiyonu yoktur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

var benimki aşınmadı .

Pardon Kızma da. Senin ki deri mi.. Deri olanlar bozuluyor..
Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Bence üstüne gitmekte fayda var,heryere şikayetinizi yapın sürekli arayın,değiştireceklerdir

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

Bu aşınmaya 1. etken güneş, ikinci etken terleme..

Yukarlarda da dediğim gibi.. Aşınmayan focus direksiyonu yoktur..

benimki aşınmadı hala. arabam da 59 binde. sanırım ellerim çok terlemediği için.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

fiata sordum

direksiyon sarf malzeme değildir dediler.

haberiniz ola.

hepicüğümüz fiat alalım gaari ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

fiata sordum

direksiyon sarf malzeme değildir dediler.

haberiniz ola.

Peki garanti kapsamındamıymış..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otosan 10 gün boyunca benim motorun teknik bilgilerini veremedi bana..

Sizde çok kazık soruyorsunuz canım. :kafa:

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Forda mail atmıştım bu konuyla ilgili.

Gelen cevap aşağıda...

Sanırım yazılı cevap vermekten çekiniyorlar:)

Değerli müşterimiz aşağıdaki mesajınızı aldık.Vermiş olduğunuz telefon numarasından talebiniz üzerine sizi aramadık. Ancak iletişim kanalı olarak telefon ile hizmet verebilmekteyiz.

Konu hakkında bilgi alabilmek için ,

444 36 73 numarasını arayarak müşteri temsilcimizle görüşerek talep /bilgi veya şikayetinizi paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Adres Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, buradan çıkan karar aleyhinize ise tüketici mahkemelerinde bu karara itiraz.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benim focusta da direksiyonun sol tarafında aşınmalar vardı satmadan önce. Gerçi benimkinin garantisi bitmişti ama bir keresinde servise sormuştum garantiden değişirmi diye, hayır o kullanıma bağlı olarak yıprandığı için garantiden değişmiyor dediler. direksiyonu söküp kaplı bir tane takıyorlarmış ücreti karşılığı. Sizden çıkanı da kaplatıp bekletiyorlar, o da başkasına gidiyor. Eldeki ter veya bazı kullanıcıların direksiyonu fazlaca sıkmaları yüzünden kullanıma bağlı yıpranıyor demişlerdi o zaman. Benim ellerim terli olmaması ve direksiyona fazla yapışmamama rağmen 3 senede yıpranmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gürer hocam o işlemin garanti kapsamında yapıldıgına dair bir belgen var mı elinde? Varsa bana faxlaman mumkun mu acaba?

Ford bu onarımı yıllardır yapıyor zaten.. Acaba siz değişim istediğiniz için mi sorun çıkarıyorlar..
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

O listedekilerin hepsini fordtan almak zorunda değilsin. Eğer biraz uğraşırım dersen motorları toyota hurdacısından daha ucuza alıp halihazırda kullanmakta olduğun kazana monte edebiliriz. Sonrası kel admin in fan motoru için gerekli konvertör devreyi yapmasına kalır.

hı nee ne yapcam :rolleyes: daha C4'ün işi bitmedi ki :)

her türlü yardıma hazırım, ebedi destek :kutlama:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Burak Aygüneş

Arkadaşlar bende de aynı sorun 2 seneden beridir var.120 km/h civarında başlıyo titreme hızlandıkça kesiliyo.Bunun için önceleri servise ghittiğim zamanlar balans var dediler.Balans yaptırdım hem de her çeşidini fakat bir türlü kesilmedi.Jantlarımı kontol ettiler hiçbir eğiklik çıkmadı.Lastiklerim o zmanlar orijinal fabrika çıkış lastileriydi.(Bridgestone B390).Sonra servis aracımın akislerini tahminice yanlış bimiyorsam 3 defa değştirdi garantiden.Fakat değişen akisin biri hariç diğerlerinde problem çıkmadı.Servis kendi hatasını kendisi ödedi.Ve artık lastiklerimde bulundu sorun.Geçen haftalarda lastiklerimi değştirdim.Mİchelin Energy aldım.Üzerinde tekrar balans yaptırdım.Balans sıfır olana kadar uğraştılar.Tekrar aracıma bindiğim zaman ise yeniden titremenin var olduğunu gördüm.Şimdi ise biraz yol yapıyorum.Lastikler alışsın diye.Sonra tekrar balansa sokacağım.Tekrar titreme devam ederse kaderime küseceğim galiba.son şansım galiba bu olacak..Bu konuda bilgileri olan arkdaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirler mi?

Aslında bazen düşünüyorum da kollarıma da masaja yapmıyo değil hani :(:(

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Melih Uyar

bizim 2001 focusun direksiyon kutusunda boşluk oluştu kötü yollarda giderken direksiyona tıkırtı şeklinde vuruyor bunun tamiratı varmıdır.ve kaça mal olur bir fikriniz var mı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...