İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Hız Göstergesi Sıfıra İniyor

Savaş Yılmaz 17

Recommended Posts

Yıldırım Mustafa
17 saat önce, Ömer Lütfi Şahin yazdı:

1.4dizel fiestamın (foruma konusunu açmıştım) sol teker bilyesinin iyi takılmamasından kaynaklı abs sensörü sağlıklı veri alamadığından hız göstergesi bir anda sıfıra iniyordu. Devamında direksiyon, abs, motor arıza lambaları yanmaya başlıyordu. Kontağı kapatıp tekrar açınca normale dönüyordu ancak çok uzun sürmeden tekrar aynı arızaları alıyordum. Bilyeyi değiştirince sorun düzelmişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fiestayı bilmiyorum ama focus1 lerde hız veri hesaplaması abs sensöründen değil şanzıman altında monteli olan vss hız sensörü sayesinde yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Osman Özcan2
fiestayı bilmiyorum ama focus1 lerde hız veri hesaplaması abs sensöründen değil şanzıman altında monteli olan vss hız sensörü sayesinde yapılıyor.
Usta bana da sensör şanzıman üstünde askıya alıp değiştirmek gerekiyor sonra düzelir demişti

focus 1 2001 model Adapazarı/SAKARYA

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa
(düzenlendi)

sensör şanzımanın üst tarfına mı yoksa alt tarafına bağlı açıkçası çok emin değilim ama şanzımana bağlı doğru. Askıya alalım derken arabayı lifte kaldırmaktan bahsetmiştir herhalde dimi ? bence değiştirin kısa bir süre sonra sadece gösterge problemi olmaktan çıkıp arabada tekleme hızda sapıtmalar yakıtta da bunlara bağlı biraz artış olmaya başlar. Basit bir işlem olmasına rağmen takarken dikkat edilmesi gerekiyor zor girmesi durumunda çakmayı falan denerlerse sensör karşılığındaki dişliye zarar verir. Benim gibi yüzde bir ihtimali olan bi problem yaşayıp şanzımanı indirmek zorunda kalmayın.

tarihinde Yıldırım Mustafa tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Özcan2
sensör şanzımanın üst tarfına mı yoksa alt tarafına bağlı açıkçası çok emin değilim ama şanzımana bağlı doğru. Askıya alalım derken arabayı lifte kaldırmaktan bahsetmiştir herhalde dimi ? bence değiştirin kısa bir süre sonra sadece gösterge problemi olmaktan çıkıp arabada tekleme hızda sapıtmalar yakıtta da bunlara bağlı biraz artış olmaya başlar. Basit bir işlem olmasına rağmen takarken dikkat edilmesi gerekiyor zor girmesi durumunda çakmayı falan denerlerse sensör karşılığındaki dişliye zarar verir. Benim gibi yüzde bir ihtimali olan bi problem yaşayıp şanzımanı indirmek zorunda kalmayın.
Bilgi teşekkür ederim

focus 1 2001 model Adapazarı/SAKARYA

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Ünal

hız göstergesi sıfıra düştükten bir süre sonra anlık ve normal km sayaçları --- şekline geliyor ise hız sensörü arızalıdır. ben 3-4 ay önce 90 lira ya almıştım ankara da şaşmazdan. bu sorun oluştuğunda aracın ecu su verileri alamadığı için rölanti ve gidiş aşamasında sapıtmaya başlıyor. bir süre sonra düzeliyor ama çekilen çileye ve sorun oluştuğunda insanda oluşan hissiyata değmez en kısa sürede değiştirin hız sensörünü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halil ibrahim Oruc
On 13.02.2018 at 10:21, Osman Özcan2 yazdı:

Benim arabamda da sıkıntı var yolda sehir halinde iken hız göstergesi sıfıra iniyor sonra kendiliğinden normale dönüyor. Ayak üstü tanıdığım ustanın birine sormuştum hız sensörü arızası var kafana takıyorsan değiştirelim takıntılı değilsen tamamen bozulunca değiştirelim dedi. 3c1c35d9920b741c526b553f7a7480a6.jpg7180fe4bf740c069074cec276b8542a1.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiz gostergesinde sorun cok muhtemel cunku  saglikli olmadigini dusunuyorim benim arac 2500 devirde tam 103km hiz yakaliyor  1.6 mi bu arac?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Özcan2
Hiz gostergesinde sorun cok muhtemel cunku  saglikli olmadigini dusunuyorim benim arac 2500 devirde tam 103km hiz yakaliyor  1.6 mi bu arac?
Doğrudur 1.6 amb

Focus 1 / Sakarya

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
On 15.03.2018 at 22:37, Halil ibrahim oruc yazdı:

Benim 1.6 ghia aracım için de resimdeki devir hız oranı gibi. 3000 devirde 115 km hız 2500 devir de 90 km hız gösteriyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Kenan Demir
(düzenlendi)

Hız  sensoru km sensoru aynı şey değil mi?

tarihinde Kenan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Kenan Demir yazdı:

Hız  sensoru km sensoru aynı şey değil mi?

Aynen.

Focus 1 Kilometre Hız Sensörü 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...