İçeriğe Yönlendir

Ç&#246zümü bilen var mı?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

İphone' u bilgisayara bağladığımda şöyle yazıyor:

This iPhone cannot be used because the required software is not installed.Run the iTunes installer to remove iTunes, than install itunes again.

itunesi ve buna bağlı olan quicktime ve safari programlarını kaldırdım. apple sitesinden en son sürüm olan itunes 9.0.2 'yi yükledim.

Ama sorun halen devam ediyor.

Kafayı yemeden, lütfen bilen birisi varsa yardım etsin. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
İphone' u bilgisayara bağladığımda şöyle yazıyor:

This iPhone cannot be used because the required software is not installed.Run the iTunes installer to remove iTunes, than install itunes again.

itunesi ve buna bağlı olan quicktime ve safari programlarını kaldırdım. apple sitesinden en son sürüm olan itunes 9.0.2 'yi yükledim.

Ama sorun halen devam ediyor.

Kafayı yemeden, lütfen bilen birisi varsa yardım etsin. Teşekkürler.

Çeviri:

"This iPhone cannot be used because the required software is not installed.Run the iTunes installer to remove iTunes, than install itunes again"

"Bu Iphone kullanılamaz çünkü gerekli yazılım yüklenmemiş.I tunes'i kaldırmak için Itunes yükleme sihirbazını çalıştırın ve daha sonra I tunesi tekrar yükleyin."

Umarım işe yarar

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Yavuz Bey teşekkür ederim, ama zaten orada söylenileni yapıyorum. Fakat hiç bir işe yaramıyor. Sorun da bu zaten :blush:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Cihazı başka bi bilgisayarda daha kullanınız mı ilk kullanışınız bunda mı olacak?

Başka bilgisayarda da yapıyor aynı şeyi.

Özdemir Bey'in dediği gibi reset atmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna

iphone pc suite var onu kurup deneyin o bağlanacakmı ? Bu arada programın orjinali Çince ama Türkçe ve İngilizce yamaları var.Ayrıca telefon kırılmışmı orjinalmi? Kırılmamış ise bu programda bağlanamaz.

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

yazilimi kaymis olabilir tekrar yuklettirirsen duzelir

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
++ kırılmışlarda bi çok hata oluyor hard reset yada yazılım reseti gerekiyor.Orjinalse birden farklı bilgisayarda birden farkı itunes la senkronize etmeye çalıştıysanızda oluyor aynı hata.

Kırılmış değil, orijinal iphone.

Birden fazla bilgisayarda, birden fazla itunes ile senkronize etmeye çalıştım, doğru. Belki gerçekten sorunun kaynağı budur, ama çözümü nedir? :blush:

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna
Kırılmış değil, orijinal iphone.

Birden fazla bilgisayarda, birden fazla itunes ile senkronize etmeye çalıştım, doğru. Belki gerçekten sorunun kaynağı budur, ama çözümü nedir? :rolleyes:

Telefonun ayarlarından her şeyi sıfırlayıp öyle deneyin bağlamayı.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Bütün verileriniz gidecek ama fabrika ayarlarına kadar reset atın.İçinde önemli verilerim var diyorsanız ayarlardan iphone'u harddisk gibi kullan seçeneği var onu seçerek bilgisayarın görmesini sağlayıp verilerinizi yedekleyin sonra fabrika reseti atın.

rehberimi yedekletip, söylediğinizi yapacağım. Sonucu yazarım. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Telefonun ayarlarından herşeyi sıfırladım. Şimdi hiç açılmıyor. Ekranın ortasında apple logosu ve ortasında bekleme işareti ile dün akşamdan beri öylece duruyor. Ara sıra kendisi kapanıp açılıyor nedense ve yine aynı ekran çıkıyor. :unsure::unknw:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hemen garanti servisi neresiyse oraya :unsure: Yapılacak birşey kalmamış gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Hemen garanti servisi neresiyse oraya :) Yapılacak birşey kalmamış gibi gözüküyor.

Evet aynen öyle.

reset at diyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım :flowers:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bugün iphoneu granti kapsamında yapılmak üzere teknik servise göndermeleri için satın aldığım yere götürürken, yolda tanıdığım bir telefoncuya rastladım.

Böyle kilitlenme durumlarında üstteki ekran kruyucuya geçirme tuşu ile önyüzdeki tuşa birlikte 10 saniye basmamı, sonra ekrana ellma çıkınca üstteki düğmeye basmayı bırakarak 5 saniye daha bu kez sadece önyüzdeki düğmeye basılı tutmamı söyledi. Dediklerini yapınca benim iphone onun bilgisayarındaki itunese bağlandı.

Arkadaş telefona güzelce restore yaptı.

Eve geldim, hevesle iphoneumu bilgisayara bağladım. Yine o yazı çıkmasın mı!!!

Bir başka forumda aynı sorunla karşılaşan kullanıcı bilgisayarıma geri yükleme yaptım diyordu.

Ben de bilgisayarımdaki itunes, quicktime ve tüm apple uygulamalarını kaldırdım

ve iphonu aldığım tarihe kadar yaklaşık 45 gün önceki bir tarihe geri yükleme yaptım.

Sonra apple resmi sitesinden orjinal itunes son sürümünü yükledim.

Vee dını nı nınnnnn .... çalışıyorrrr :rolleyes::fiuw:

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Bununda püf noktaları varmış demekki.. :)

O püfü bulana kadar çok pöfledim ama :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...