İçeriğe Yönlendir

Ogs sorunu

Fatih Uzun

Recommended Posts

Fatih Uzun

Daha önceki aracımda da kullandığım benim üstüme olan ogs başıma bela oldu,yeni Ford u 12 ocakta almıştım diğer araca ait ogs yide zamansızlıktan 2 şubat da yeni plakaya kaydetmek için Ziraat bankası na müraacat ettim,31 ocak da ogs ile geçiş yapmaya çalışırken 2 sefer otoban da 1 sefer de köprüden ogs okumadığı için kaçak geçiş yapmak zorunda kaldım.Bugün Fatih köprüsü ndeki karayolları bürosuna ogs yi test e götürdüm ve ogs min arızalı olduğunu garantisi devam ediyor ise bankadan değiştirilebileceğini söylediler ama garantisi dolmuştu,problem o değil karayollarındaki memur bana 31 ocak da kaçak geçiş cezamın olduğunu ve bunların toplamının 167tl olduğunu söyledi,kaçak geçişten 5 gün sonra ogs yi aracıma aktarsam ceza ödemeyecek mişim dedi,bende ogs aracın üzerinde olmalı dedim 2 şubatda müracaatımın olduğunu ve 15 tl de benden depozito parası aldıklarını söyledim memur da bana ogs niz hala eski aracınız adına görünüyor dedi yani yeni araca devir yapılmamış,devri yapsa idi bankada ki çalışan 167Tl de kaçak geçiş cezası ödemiyecekmişim.Sizce ne yapmalıyım bankaya gidip benim 2şubat daki devir işlemim neden yapılmadığını soruşturup bu parayı bankadan talep etmelimiyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ogs'den anlamam ama... Anlattıklarına göre haklısın... Memurun üstüne yürü.. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Ogs'den anlamam ama... Anlattıklarına göre haklısın... Memurun üstüne yürü.. :p

+1 Bende geçen 3 ay önce devir yaptırdım yeni aracıma devir yapıldığı an on-line kaydoluyor.Banka memuru hata yapmış ve devri gerçekleştirmemiş.

Ynı şubeye hatta mümkünse aynı memura gidin sorun

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tipik Ziraat bankası klasiği, başka bankaya geçin bence. Trafik cezası, taşıt pulu vs. de yatırmayın derim... :p

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
Tipik Ziraat bankası klasiği, başka bankaya geçin bence. Trafik cezası, taşıt pulu vs. de yatırmayın derim... :)

Evet katılıyorum. Taşıt pulunda özellikler eksik yatırmış gibi görünüyorsunuz maliyede...

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Türkay Ateş

Bu OGS ne bela birşeydir böyle :D benimde başıma bugün gelenleri anlatayım durum daha vahim :blush: Ben geçenlerde 2011 fiesta aldım bilen abiler biliyor zaten,eski aracımdan çıkan OGS mi yeni araca devir yaptırayım dedim annemide aldım bankaya gittim( ruhsat annemin üstüne kredi işlemlerinden dolayı ) fakat Ziraat bankasında memur arkadaş aracın sütüne bakşa bir OGS kayıtlı dedi ve bana adres telkefon numarası gibi birsürü bilgi verdi,bende eve geldim adamı arıyayımda bende kendi işime bakayım dedim o da işini halletsin diye ama aradığım numara şirket numarası,karşıma bir bayan çıktı alo dedi ben derdimi anlatırken dinledi dinledi hop telefonu suratıma kapattı,sonra bir kaç defa daha aradım bu sefer telefonu açıyor yanına koyuyor ses vermiyor,sonra OGS danışma hattı diye birşey varmış onu aradım burasıda bankacı arkadaş eksik bilgiye sahip o plakanın üstünde olan OGS iptal edilebilir bankadan dedi.Bankacıda iş bizde değil diyor,telefon açıyorum suratıma kapıyorlar :rolleyes: Ben ne yapayım Mehmet abi sen söyle :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ziraat bankasına sorun kayıtlı ogs de kredi varmı diye...Eğer varsa köprüden ogs den geçin, alarm çalacak ama ogs var diye size ceza gelmeyecektir..Birkaç ay sonra o telefonla konuşmayan bayan sizi arar, köprü paranızı biz ödüyoruz diye..:nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kgs kullanın, hatta Shell den alın, benzin alırken kartı da doldurun, rahattt, soru çıkarsa yeni kart alınır olur biter.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Tipik Ziraat bankası klasiği, başka bankaya geçin bence. Trafik cezası, taşıt pulu vs. de yatırmayın derim... :flowers:

Hemşerim haklı, ben bi kere trafik cezası yatırmıştım, yatırmaz olaydım, iki ay sonra farkettim ki memurun iş bilmezliği yüzünden ceza yatmadı görünüyordu, sağolsun maliyedeki memura durumu detaylı bir şekilde anlattım da yanlışlık olduğuna ikna oldu ve durumu düzeltti. Çok mecbur kalırsanız da makbuzları iyice inceleyip öyle çıkın bankadan..

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hemşerim haklı, ben bi kere trafik cezası yatırmıştım, yatırmaz olaydım, iki ay sonra farkettim ki memurun iş bilmezliği yüzünden ceza yatmadı görünüyordu, sağolsun maliyedeki memura durumu detaylı bir şekilde anlattım da yanlışlık olduğuna ikna oldu ve durumu düzeltti. Çok mecbur kalırsanız da makbuzları iyice inceleyip öyle çıkın bankadan..

Abi, otokopili dekontlara basıyorlar, termal yazarkasa fişi gibi bir sene sonra okunmaz oluyor...Zaten ilk anda da zor okunuyor, o yüzden Ziraat benden uzak olsun... :flowers:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ceza yatmadı gözüküyorsa, o gün ki veznedar, kasasını nasıl denk düşürüyor :flowers:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Ceza yatmadı gözüküyorsa, o gün ki veznedar, kasasını nasıl denk düşürüyor :flowers:

Para maliyenin kasaya giriyor abi, hatta internet vergi dairesinde de ceza olarak yatırılmış görünüyor fakat görünen bu para benim ödemiş olduğum trafik cezasıyla ilişkilendirilmiş görünmüyor, sadece tahsil edilen bir para olarak görünüyor, hal böyle olunca da benim ceza faiz üstüne faiz yiyor, maliye arkadaş sen cezayı yatırmamışsın ama durup dururken başka bi para yatırmışsın bu ne parası demiyor (çünkü görmüyor büyük ihtimalle, hangi birini takip edecekler) Ben durumu izah ettiğimde sistemde yatmış görünen bu paranın bu ceza olduğunu bankadaki memurun makbuzdaki iki rakamın yerini karıştırdığını ve bu yüzden ödenmemiş göründüğünü anlattığımda maliye memuru hatayı görüyor ve düzeltiyor..

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Türkay Ateş
(düzenlendi)
Ziraat bankasına sorun kayıtlı ogs de kredi varmı diye...Eğer varsa köprüden ogs den geçin, alarm çalacak ama ogs var diye size ceza gelmeyecektir..Birkaç ay sonra o telefonla konuşmayan bayan sizi arar, köprü paranızı biz ödüyoruz diye..:D

Serkan abi şaka bir yanada çözüm var mı çözüm :D 277 tl var OGS nin içinde,ben kimsenin hakkına girmek istemiyorum,bu işi çözene kadar KGS var bir tane onu kullanıcam ama nasıl çözecez bu işi,benim kafam çok karıştı :good1: Bilen yokmu bu işi :) güldüğüme bakmayın oynatmaya az kaldı doktorum nerde diye mırıldanmaya başladım : :lol:

Birde bu OGS 2006 da kullanılmış,ben arabayı bu sene aldım ben geçsem bile ileride hukuksal bir durum doğarsa kimin geçtiği zaten belli olacaktır.Ayrıca bu sıfır bir araba emniyetten plaka çıkıyor bürsürü işler bu arkadaşlar bunu nasıl gözden kaçırıyorlar yada sıfır arabanın plakası nasıl oluyorda OGS li olabiliyor onuda hiç anyalamdım doğrusu :unknw:

tarihinde T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Banka müdürünün odasına oturun ve işiniz halledilene kadar burada bakliyeceğinizi söyleyin :lol:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...