İçeriğe Yönlendir

XXXcell isimli operat&#246rün yeni kont&#246r hilesi dikkat!

Tahir İlter

Recommended Posts

Tahir İlter

Arkadaşlar bahsettiğim operatörün teknik destek sağladığı(yani onlar öyle deyip kurtuluyorlar) bir firma tarafından önce mesaj alıyorsunuz şu gün şu kişi tarafından aranacaksınız diye ve aranıyorsunuz.Sizi arayan kişi güven sağlamak için sanırım mesajımı aldınız mı ekranınızda gördüğünüz numara bu mu gibi sorular yöneltiyor önce sonra işte kontör kartıyla yükleme yaptığınızda hiç bir hediye kazanamıyorsunuz ama biz hemen size 500 kontör tanımlıyoruz artık uğraşmayacaksınız evinizden kontör yükleyeceksizin yorulmayacaksınız gibi bağlamayı çektikten sonra kullanıcı adı ve şifreyi oluşturmak için sizden telefonda bunları kendisine söylemenizi istiyor(bildiğim kadarıyla şifre kesinlikle gizlidir telefonda bir başkasının sizin adınıza oluşturma gibi bir imkanı yoktur) bende tam burda işkillenerek ama gerisinide merak ettiğim için geyiğe sarmaya başladım(mesela anne kızlık soyadını salladım,ikametimi izmir dedim gibi) daha sonrasında sizden inatla kredi kartı bilgileriniz isteniyor hatta kredi kartı kullanmıyorum dememe rağmen ailenizde hiç mi kullanan yok oda olur gibi işi kanunsuz yollara kadar götürüyorlar. Tam hatırlamıyorum ama bir yerde okudum biri düşmüş bu tuzağa ve kredi kartından abonelik ücreti adı altında dünyanın parası çekilmiş. Aman arkadaşlar özellikle operatörlerin teknik destek sağladığı firmalardan gelen msj arama gibi iletilere lütfen dikkat kesinlikle kabul etmeyin.Benim sadece gelen url msjını yanlışlıkla açtım diye her hafta 54 kontörüm yendi hemen iptal etmeme rağmen sistem hatası şu bu gibi sebeplerle aylarca kontörüm düşmeye devam etti her aradığımda bir şekilde oyalandım en sonunda hatalarını kabul ettiler ve kontörümü geri yükleyeceklerini söylediler ama aylardır hiç bişey gelmedi bende lanet ettim yüklenecek kontör için uğraşmadım bir daha.En iyisi operatörünüzü arayarak her türlü reklam mesajına hattınızı kapattırmak.Böyle dolandırıcılıkların başınıza gelmemesi dileğiyle.

operatörün özellikle ismini kullanmadım reklama girer cevap hakkı doğar vs. sebeplerden gerçi bütün operatörler aynı sistemle müşteri avındalar takdir sizlerin

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Aynı mesaj banada geldi,2 gün sonra aradılar,ben hee olur dedim geçiştirdim :)

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
(düzenlendi)

Öncelikle sizi arayan bu firmalar operatör değil. Bunlar tamamen tüketicileri kandırma amacıyla kurulmuş şerefsiz adi dolandırıcı firmalar.

Mesela bas gaza yaz cebine bas gazanın melodisi gelsin diye reklamlar var ya, işte bu firmalar yapıyor onları.

Amaçları tamamen insanları dolandırmak ama diğer yandan tüketiciler bunlara kendi isteği ile (kandırılarak) abone olduğu için yasal yönden yapacak çok az şey var.

Ayrıca şu da var cep telefonu opreatörleri ancak kendilerinden gelen reklam mesajlarının gelmesini engelleyebiliyor yani mesela finansbanktan size gelen reklam mesajlarını engelleyemiyorlar.

peki cep telefonu opreatörleri niye bu firmalarla çalışıyor? Niye bunlara mesaj veya telefon hattı veriyor diye soracak olursanız, çünkü;

1. cep telefpnu operatörleri bu firmalardan yüzde alıyor

2. mesela turkcell de bu firmaların sahiplerinin hepsi turkcell in sahibinin çok yakın akrabaları

tarihinde Hakan Baha tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Beyler sık sık SMS olarak geliyor bedava check-up kazandınız falan filan diye bunlara da kulak asmayın..Çünkü arkadaşın akrabası aramış bi güzel k.kartı bilgilerini falan vermiş sonrasında 3 bin lira çekmişler :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Öncelikle sizi arayan bu firmalar operatör değil. Bunlar tamamen tüketicileri kandırma amacıyla kurulmuş şerefsiz adi dolandırıcı firmalar.

Mesela bas gaza yaz cebine bas gazanın melodisi gelsin diye reklamlar var ya, işte bu firmalar yapıyor onları.

Amaçları tamamen insanları dolandırmak ama diğer yandan tüketiciler bunlara kendi isteği ile (kandırılarak) abone olduğu için yasal yönden yapacak çok az şey var.

Ayrıca şu da var cep telefonu opreatörleri ancak kendilerinden gelen reklam mesajlarının gelmesini engelleyebiliyor yani mesela finansbanktan size gelen reklam mesajlarını engelleyemiyorlar.

peki cep telefonu opreatörleri niye bu firmalarla çalışıyor? Niye bunlara mesaj veya telefon hattı veriyor diye soracak olursanız, çünkü;

1. cep telefpnu operatörleri bu firmalardan yüzde alıyor

2. mesela turkcell de bu firmaların sahiplerinin hepsi turkcell in sahibinin çok yakın akrabaları

hakan bey bütün mesajlar engellenebiliyor ben arayıp talepte bulunduğumda banka reklamları dahil bir çok şeyi engelledim hatta hala mesaj gelmeye devam ederse lütfen gelen mesajı şu numaraya gönderin dediler ama numaratı hatırlamıyorum şuanda zaten artık gelmiyorda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı firma, söz konusu opertaörün 5XX li nosunu taklit eden bir nodan arıyor, 500 kntör vs. hikayesi anlatıyor, yılda 2 defa ararlar, ağız paylarını almaya bayılıyorlar.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

bankanın birindede olmuştu böyle bişey hiç yüz vermeden kapatmıştım numarayı internetten araştırnca dolandırıcı olduklarını anladım ama işin tuhaf kısmı sizi arayan numarayı geri aradığınızda bankanın çıkıyo olmasıydı ve bankaya gidip sorduğumda evet bizim numaramız demesiydi birisi açıklamıştı formların birinde santrali mi ne kopyalıyorlarmış

hatta numarayıda yazayım aranan olursa dikkatli olsun 02124440333

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

çağlar bey halkımızda cahil herkesin elinde telefon ama neyin ne olduğunu bilen yok ki adam arıyor savcıyım polisim askerim diyor kontör gönder diyor millet şakır şakır gönderiyor

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Speakkontör mü bu?

Bize de böyle bulaşmışlardı, kafa dalgın, evde misafirler var ertesi gün ameliyat var, k.kartı numarasını da verdik, akşam saat 20,30 civarı, hemen anladım iptal etsinler dedim ama mesai saatleri içerisinde yapılabiliyormuş (!).

3 gün içinde sizi arayacağız dediler ama o saatte çektikleri parayı 3 ay sonra iade ettiler.

(Tehdit ettim ve de cidden yapacaktım, evrakları hazırlamaya başlamıştım)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...